Sundby mot verden

I 2019 tar Martin Johnsrud Sundby endelig et VM-gull. Et drøyt år senere blir han vraket fra landslaget, men som regjerende verdensmester på 15-kilometeren er han likevel kvalifisert til å gå i årets VM i Oberstdorf.
Sundby bestemmer seg for å forsvare VM-tittelen på 15-kilometeren.
Men etter et langt toppidrettsliv merker han at kroppen begynner å krangle. Særlig ryggen slår seg vrang oftere og oftere. Dessuten er han blitt far til tre sønner og sliter med å kombinere familielivet med toppidrettslivet.
Til tross for at kona begynner å bli lei, nekter han å gi seg.
Som regjerende verdensmester på 15 kilometeren er han forhåndskvalifisert til å gå denne distansen under årets VM, men i øvelsene duatlon, stafetten og femmila må han kvalifisere seg på lik linje med andre utøvere.
I denne eksklusive dokumentarserien slipper langrennsløperen seerne tett inn på livet og vi følger han og teamet i bratt oppoverbakke mot årets VM i nordiske grener. Med broren Sondre Sundby som trener kjemper han seg fram mot målet om nye seire på toppnivå.
Premiere på NRK1 og i NRK TV lørdag 9. januar kl. 21.20.
Kontakter
Pressevakt
Tel:414 28 800pressevakt@nrk.noLotten ChristiansenKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 416 70 327lotten.christiansen@nrk.noBilder






Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Gaute Berg Næss er tilbake med nytt program1.8.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
I «Gautes dokumentarprogram» skal Gaute Berg Næss utforske de store og små spørsmålene i livet.
Ny videopodkast med Erlend Mørch28.7.2025 06:40:16 CEST | Pressemelding
I dag er det premiere på «Mørch og makta» i NRK Radio. Med det er NRKs valgkampdekning i gang.
NRK og TV 2 skal vise Mesterligaen for kvinner27.7.2025 17:00:00 CEST | Pressemelding
Fra og med kommende sesong kan du se Europas beste klubblag for kvinner kjempe om Mesterliga-tittelen på NRK og TV 2.
Howard er tilbake!2.7.2025 10:13:37 CEST | Pressemelding
90-tallshelten Howard gjør radio-comeback. I sommer blir det poprush på NRK P1.
Dette er de nye deltakerne i «Norges tøffeste»27.6.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Den nye sesongen blir både større og tøffere når 12 deltakere kjemper om den gjeve tittelen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom