Ving Norge

Ving storsatser seg ut av krisen og lanserer ny merkevareidentitet

10.12.2020 08:00:00 CET | Ving Norge | Pressemelding

Del
Det nærmer seg slutten på det tøffeste året noensinne for reisebransjen. Ving, Nordens ledende turoperatør med Petter Stordalens Strawberry og Altor som de største eierne, ser nå fremover mot en tid etter pandemien der reiselysten er stor. I dag skriver Ving et nytt kapittel i sin over 60 år lange historie ved å lansere en helt ny identitet og merkevarestrategi, med fokus på flere personlige opplevelser, større valgfrihet og enkelhet, men fortsatt med den samme tryggheten som følger med å reise med Nordens ledende turoperatør.

−     Etter et svært utfordrende år begynner vi nå å se et trendbrudd med flere positive signaler, blant annet vaksinenyheter. Lengselen etter å reise er stor, og etterspørselen øker nå frem mot våren og sommeren 2021. Vi velger å satse oss ut av krisen og investere i fremtiden. Den nye identiteten vår er ikke bare en utvendig oppgradering, men bemerker også at en reise alltid er unik for hver kunde, og at ønsker og behov skiller seg fra person til person. Med alle fordelene en pakkereise gir kundene våre, skal vi fortsette å skape enda flere personlige reiseopplevelser, og i kombinasjon med markedets tryggeste vilkår, ønsker vi å gi gjestene våre de beste forutsetningene for en herlig ferie, sier Marie-Anne Zachrisson, Country Manager for Ving Norge.

Vings økte fokus på personlige opplevelser vil synes i produktsortimentet og i bredden av tilbud. Det kan være alt fra rene tema-/treningsreiser til å finne et utvalg av design- eller familiehotell med Swim Out-basseng og Lollo & Bernie. Flere spennende nyheter kommer snart i kategorier som hotell, treningsreiser og naturopplevelser.

Å ha det bra er en av de viktigste grunnene til at vi reiser på ferie
Ferien handler først og fremst om å ha det bra. Dette viser Vings undersøkelse med litt over 4500 respondenter, der «å ha det bra» oppgis som en av de viktigste grunnene til at folk reiser på ferie. De aller fleste mener at ferien handler om å ha det bra, slappe av og ha tid til sine nære og kjære. Mange vil også oppleve ting de ellers ikke har tid til.

Merkevaresymbolet «Waves of well-being» handler kort og godt om de mulighetene som kundene har til å finne sin egen reise som gjør at de føler seg bra. Vings klassiske oransje farge beholdes i den nye logoen og vil møte kundene under hele reisen – på hotell, fly og busser. Det første flyet til Sunclass Airlines blir malt med den nye logoen allerede 18. desember. 

Pakkereisen er mer relevant enn noen gang – trygghet og valgfrihet
I usikre tider har flere og flere oppdaget fordelene ved å bestille en pakkereise med Ving.

−     For å være relevante både i dag og i fremtiden, må vi forvalte arven vår, med den trygghet som følger med, og samtidig gjøre det vi er best til – å utvikle produkttilbudet vårt. Som den eneste store og rent nordiske turoperatøren, kan vi tilpasse oss etter behovene til de nordiske ferierende, og med sikre eiere i ryggen står vi på solid grunn. Etter et år med tusenvis av kansellerte turer og berørte reisende ser vi tydelig at flere nå etterspør en pakkereise med en trygg turoperatør som tar ansvar for hele reisen, uansett hva som skjer, fortsetter Zachrisson.

69% av respondentene i Vings undersøkelse oppgir at de vil bestille sin neste reise med en turoperatør, mens 14% vil sette sammen reisen selv. 51% oppgir at de er mer tilbøyelige eller ganske tilbøyelige til å bestille en pakkereise i dag sammenlignet med for et år siden. De siste månedene har Ving innført enda bedre rutiner og vilkår for kundene når de bestiller en reise. Vings Safe Travel-pakke tar vare på kunden – før, under og etter reisen med blant annet forbedrede sikkerhetsrutiner på hotell og fly, samt ekstra trygghet ved bestilling med gratis avbestillings- og endringsforsikring, pengene tilbake-garanti på 7 dager og endring av reisen et ubegrenset antall ganger opptil 30 dager før avreise.

Vings reisepanel – 4711 respondenter

Toppliste: Hva betyr ferien for deg? (4633 svar)

1. At jeg føler meg avslappet (22%)

2. At jeg generelt har det bra (18%)

3. Viktig kvalitetstid med familie og venner (18%)

4. At jeg får oppleve noe jeg vanligvis ikke har tid til (17%)

5. Det gir meg energi i hverdagen/på jobb/på skole (11%)


Toppliste: Hva er hovedårsakene til at du velger en turoperatør? (3104 svar)

1. Det føles trygt at en turoperatør har det overordnede ansvaret (30%)

2. Det er enkelt og jeg får god kvalitet/valuta for pengene (23%)

3. Jeg får hjelp av turoperatørens ansatte hvis noe skulle skje før eller under reisen (16%)

4. Jeg er dekket av pakkereiseloven hvis reisen min blir kansellert (14%)

5. Jeg er dekket av Reisegarantifondet hvis selskapet går konkurs (9%)

6. Valgfriheten og det brede utvalget (familieferie, parferie, storbyhelg osv.) (6%)

For å se denne videoen, må du gi ditt samtykke øverst på denne siden.Brand Identity-film

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Lenker

Om Ving Norge

Ving Norge
Ving Norge
Dronning Eufemiasgate 16
0191 Oslo

9551 8888http://www.ving.no

Alle kundehenvendelser: 9551 8888/ Vings kundeservice


Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank

Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen:  +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no

Følg pressemeldinger fra Ving Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Ving Norge

Vings hjemtransportfly med 315 strandede gjester i Indiahavet og Sørøst-Asia har landet9.3.2026 11:20:30 CET | Pressemelding

Parallelt med et intensivt arbeid for å få hjem gjester fra risikoområdene i Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, sendte Ving i går, søndag, et hjemtransportfly med eget flyselskap Sunclass Airlines for å hente hjem gjester som er strandet på flere reisemål rundt omkring i Indiahavet og Sørøst-Asia. Kl. 10:15 i dag landet flyet på Kastrup i København med 315 nordiske gjester, som nå endelig har kommet hjem etter å ha vært strandet på sine respektive reisemål den siste uken. Gjester som skal videre til Sverige, Norge og Finland reiser videre med fly i løpet av dagen, og noen med tog til Göteborg.

Ving sender et stort charterfly til Maldivene og Thailand for å hente 300 strandede nordiske gjester hjem6.3.2026 16:34:44 CET | Pressemelding

Ving har de siste dagene arbeidet intensivt for å få gjester hjem fra en rekke destinasjoner etter urolighetene i Midtøsten, som har påvirket flytrafikken i regionen og ført til stenging av flere luftrom. Samtidig som gjester hentes hjem fra risikoområder som Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, setter Ving nå også inn et eget hjemtransportfly fra selskapets flyselskap, Sunclass Airlines.

Ving lanserer Lollo & Bernie Svømmeskole for de yngste – sommeren 202621.1.2026 12:38:58 CET | Pressemelding

Sommeren 2026 lanserer Ving, i samarbeid med Svenska Livräddningssällskapet, en helt ny svømmeskole for barn på noen av Vings mest populære familiehotell. Målet er å gi barn mellom 3 og 7 år økte svømmeferdigheter og bedre trygghetsfølelse i vannet i løpet av ferien. Svømmeskolen ledes av nordiske svømmelærere, utdannet etter Svenska Livräddningssällskapets retningslinjer, og kombinerer vannlek, svømmeteknikk og morsomme temadager med de populære maskotene Lollo og Bernie.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye