Norges største reisebyrå velger Entur

Berg-Hansen Reisebureau AS har inngått avtale med Entur om bruk av Enturs plattform for salg av togbilletter i hele Norge.
-Vi er veldig stolte over at Norges største reisebyrå er den første til å velge å bygge vår nye digitale løsning for salg av togbilletter inn i sin egen løsning. Det viser at vi har levert et godt og forbrukervennlig digitalt produkt som gjør at det blir enda enklere å reise bærekraftig, sier Hanne Nettum Breivik, som er direktør for mobilitet og marked i Entur.
Ved å bruke Enturs løsning får forbrukerne enkelt oversikt over hele togtilbudet i Norge, uavhengig av operatør. Dette skal forenkle folks kjøp av billetter i tråd med at regjeringen har åpnet for konkurranse mellom ulike togselskap. Per i dag opererer både Go-Ahead, SJ Norge og Vy (tidligere NSB) i Norge.
Entur er statlig eid og konkurransenøytralt og bygger digital infrastruktur for all kollektivtransport i Norge. Selskapet og samler inn data fra alle kollektivselskaper og lager tjenester for reiseplanlegging og billettsalg.
– Vi har jobbet hardt og lenge for å få denne løsningen på plass. Jeg er glad for at vi lever opp til vår ambisjon om levere bærekraftige løsninger til de reisende. Selv om reisevirksomheten er redusert for mange akkurat nå, vil det å bestille tog på lik linje som fly være høyaktuelt når folk skal reise igjen. Kundene ønsker enkel bestilling av tog, sier direktør for Salg og Forretningsutvikling i Berg-Hansen, Gunnar Gunnarsen.
Kontakter
For mer informasjon Hanne Nettum Breivik, mob 950 80 662
Bilder
Om Entur
Entur er et statseid tech-selskap som gjør det enklere å planlegge kollektivreiser.
Entur samler inn- og foredler data fra en rekke kollektivselskap i Norge, og ved å være ikke-kommersiell nasjonal reiseplanlegger, hjelper Entur reisende med å finne den kollektivreisen som er best for dem. I Entur-appen er det også mulig å kjøpe billetter til majoriteten av reisene i Norge.
Entur drifter også kundesentrene til togselskapene og har billettutsalg.
Det overordnede målet til Entur er å få flere til å reise kollektivt, og slik bidra til det grønne skiftet.
Følg pressemeldinger fra Entur
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Entur på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Entur
Hvordan kan vi få bedre og tryggere reiser til lands og til vanns ved mer deling av data i transport-Norge?22.11.2023 13:50:45 CET | Presseinvitasjon
23. november samles rundt 200 nøkkelpersoner og beslutningstakere fra samferdselssektoren for å diskutere, og inspirere hverandre til mer deling av transportdata. Målet er økt samarbeid som gjør at vi kan brukes fellesskapets ressurser mer effektivt, ta bedre beslutninger og levere bedre tjenester og relevant informasjon til Norges innbyggere.
Nå kjøper du SJs togbilletter fra Oslo til Bodø i Entur-appen27.2.2023 07:00:00 CET | Pressemelding
Fra og med 1. mars anbefaler togoperatøren SJ Norge Entur til sine reisende. – I Entur-appen kan reisende kjøpe alle togbilletter og en rekke andre kollektivbilletter, så nå blir det enklere for dem, sier administrerende direktør i SJ, Rikke Lind.
Trenger mer data for å gi reisende klimaregnskap 30.11.2022 13:08:54 CET | Pressemelding
Ingrid Vold er dataanalytiker i Entur, og jobber særlig med å se på hvordan det kan være mulig å gi reisende med kollektivtrafikk kunnskap om klimaavtrykk på ulike reiser. For å få til det trenger hun mer data. De siste to dagene har hun vært på caseløsningsdager sammen med andre i sektoren for å jobbe med fremtidens transportløsninger.
Transport-Norge samles for å jobbe fram et mer miljøvennlig, effektivt og trygt transportsystem i Norge28.11.2022 14:09:13 CET | Presseinvitasjon
29. – 30. november samles rundt 40 mennesker fra transport-bransjen for å sammen stake ut kursen videre. Et smart transportsystem bygger på data, derfor er et enda tettere datasamarbeid i sektoren avgjørende.
Halv pris på Interrail-billetter6.5.2022 12:42:03 CEST | Pressemelding
Om du vil reise på Interrail i sommer, bør du skaffe deg billetter nå. I helgen er det 50 prosent på et utvalg Global Pass.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom