Presseinvitasjon: Oppstart av rivningsarbeidet på Sola
Konsernsjef Dag Falk-Petersen og lufthavndirektør Annette Sigmundstad vil være tilstede og gi informasjon om fremdrift og videre planer.
Tid: 2. september klokken 0945
Oppmøte: Avinors servicekontor i terminalen. Vi går samlet til branntomten etter en kort sikkerhetsbriefing. Fint om alle møter presist klokken 0945.
Det vil avgrenses et sikkert område på branntomten slik at alle kan stå i trygg avstand og se oppstarten og ta bilder.
På grunn av smittevernshensyn må vi ha navn på de som kommer, så meld fra til presse@avinor.no om deltakelse.
Kontakter
PressetelefonKun til bruk for journalister.
Vi svarer ikke på mediehenvendelser mellom 2100 - 0630 med mindre det inntreffer større hendelser. For informasjon om flytrafikken ved våre lufthavner, se www.avinor.no, og velg flyplass.
Om Avinor
Avinor har ansvar for 44 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av elfly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 3.000 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og salg på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Fleire sommarreisande enn venta - rekorddag på Oslo lufthavn11.8.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Det var ein liten auke i sommartrafikken i juli samanlikna med i 2024 - og landets største lufthamn har passert ein milepæl.
Norge som internasjonal testarena for null- og lavutslippsluftfart åpnet da første flyging med helelektrisk fly ble gjennomført i Stavanger8.8.2025 14:01:10 CEST | Pressemelding
Stavanger, 8. august 2025 – Bristow Norway AS, et datterselskap av Bristow Group, gjennomførte i dag den første flygingen med det helelektriske ALIA-flyet fra BETA Technologies ved Stavanger lufthavn. Flygningen markerer starten på testaktivitetene i Norge som internasjonal testarena for null- og lavutslippsluftfart, og er et viktig steg mot en utslippsfri fremtid for luftfarten.
Norges første elflylader er klar på Stavanger lufthavn6.8.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Denne høsten skal det for første gang flys en rute med elektrisk fly i Norge, mellom Stavanger og Bergen. Nå er også Norges første elflylader installert og klar på Stavanger lufthavn, Sola.
Lanserer testflygninger med elektriske fly – bli med på en historisk markering på Stavanger lufthavn1.8.2025 11:06:48 CEST | Presseinvitasjon
Fredag 8. august tar norsk luftfart et viktig skritt mot en fossilfri fremtid når det helelektriske flyet ALIA, produsert av amerikanske BETA Technologies, tar av fra Stavanger lufthavn. Dette markerer den offisielle åpningen av Norge som internasjonal testarena, et initiativ fra Avinor og Luftfartstilsynet for å sette fart på utviklingen av null- og lavutslipps luftfart.
Ny direkterute mellom Dublin og Tromsø24.7.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Fra og med 3. desember åpner det irske flyselskapet Aer Lingus en ny direkterute mellom Dublin og Tromsø på vinterhalvåret. Dette er første gang Tromsø får en direkte flyforbindelse til Irland og er flyselskapets første rute til Skandinavia.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom