Spennende grillnyheter fra Gilde og Prior

Den spesielle tiden vi står i har vekket en interesse for matlaging hos mange. Det viser Norturas salgstall for den siste måneden, hvor blant annet råvarer til middag har en betydelig vekst. Nå står en ny matsesong for tur, og Nortura lanserer i disse dager et mangfold av grillprodukter.
- I år skal det grilles! Denne krevende tiden gir jo mer tid hjemme, så da passer det perfekt å la seg inspirere av de mange spennende nyhetene vi har å friste med til grillen, sier konserndirektør for Nortura salg, kategori og marked, Petter Brinchmann.
Totalt lanseres 25 ulike nyheter fra Gilde og Prior – her er et utvalg av det du kan glede deg til:
Helt nye grillprodukter
For de som aldri har fått dreisen eller tid til å grille en hel kylling på ølboks, kommer nå nyheten Prior Flatbird. Dette er en hel kylling som er kuttet nesten helt igjennom på midten og brettet ut, slik at steketiden blir kortere enn for vanlig hel kylling.
Gilde grillplanke er et annet produkt som ikke kommer i sin vante form. Denne ytrefileten av svin er nemlig flatpresset og blir dermed ferdig etter kun ti minutter på grillen.
Nyheten Gilde tynnskåret bøkerøkt biffer perfekt å legge i burgerbrød. Bøkerøkt storfekjøtt er ikke vanlig å se i norske butikker, men gir en veldig god smak på kjøttet.
Gilde spicy grillkobra er også nytt her til lands, men et produkt som flere kjøper med seg fra Sverige. Dette er heldigvis ikke slangekjøtt, men en spicy og saftig indrefilet av svin.
For variasjon på grillen bør Prior kalkunvinger wasabi også testes. Vingene er på forhånd sousvide-kokt, noe som gjør de enkle å tilberede med et godt og saftig resultat.
Mer sau og lam
Nyheten Gilde krydret lammelår i tynne skiver kan sammenlignes med grillribbe av svin, noe som har blitt et veldig populært grillprodukt. Nå kan man altså variere med lam.
Gilde lammelår i skiver med kryddersmør er en pakke med krydrede skiver av lammelår, som ligger klare i en aluminiumskål med en ordentlig klatt kryddersmør på toppen. Disse blir ekstra saftige og gode.
Nortura lanserte i vinter Gilde burger av får som virkelig har falt i smak hos mange. Burgeren blir også med i grillsesongen, akkompagnert av nyheten Gilde kebabburger. Dette er en pakke med fire fåreburgere med kebabkrydder.
Saftig kylling med sprøtt skinn
I tillegg til Prior flatbird lanseres det nå flere kyllingnyheter som er perfekte for grillen.
Endelig kommer Prior kyllingfilet med skinn. Når man steker eller griller kyllingfileten med skinnet på blir kjøttet saftigere, og på grillen er det enkelt å få skinnet sprøtt.
En annen nyhet som blir ekstra saftig er Prior Kyllingbryst med skinn og vingebein.
Pølsenytt
Hovedrett, tilbehør eller forrett – pølser hører med til grillsesongen og fra Gilde kommer fire nyheter; Gilde kolbasz, Gilde Cabanossy, Gilde Go & mager bratwurst og Gilde ost og chili. Sistnevnte er vår populære bensinstasjonspølse som man nå også kan få kjøpt i butikk.
Her er en oversikt over alle nyhetene fra Gilde og Prior og hvor produktene selges:
Norgesgruppen:
- Gilde saftig sommerfilet
- Gilde krydret lammelår i tynne skiver
- Gilde sommerfavoritter (Gilde benfri røkte sommerkoteletter, Gilde grillribbe med grillkrydder og Gilde benfri svinenakke med shawarmakrydder.)
- Gilde lammelår i skiver med kryddersmør
- Gilde baconribs
- Gilde marinerte spareribs
- Gilde pork belly
- Gilde Go & mager bratwurst
- Gilde ost og chili-pølse
- Prior stekt lårfilet med sitron og kokos
- Prior flatbird (kun Kiwi)
- Prior kyllingfilet med skinn (kun Kiwi)
- Prior kalkunvinger wasabi
- Kyllingbryst med skinn og vingebein (kun Meny)
Rema:
- Gilde Spareribs med hoisinsaus
- Gilde kebabburger av får
- Gilde spicy grillkobra
- Gilde chili grillplanke
- Gilde bøkerøkt biff tynnskåret
- Gilde tynnskåret nakkefilet
- Gilde grillpølse kolbasz
- Gilde grillpølse Cabanossy
Coop:
- Gilde bøkerøkte nakkekoteletter
- Gilde burger av får
Bunnpris:
- Gilde burger bacon
- Gilde burger storfe
Kontakter
Marthine Haugen PetersenKommunikasjonsrådgiver
Tel:90 50 30 21marthine.petersen@nortura.noBilder

Om Nortura
Nortura er en av Norges største matprodusenter, med kjente merkevarer som Gilde og Prior.
Vi jobber hver dag for matglede, helse, bærekraft og verdiskaping over hele landet.
Følg pressemeldinger fra Nortura
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nortura på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nortura
Resultatforbedring og økt omsetning for Nortura12.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Nortura øker omsetningen med 646 millioner kroner og styrker resultatet før skatt og avskrivinger (EBITDA) i 1. tertial med 112 millioner sammenlignet med fjoråret.
Norturas årsresultat preges av omstilling14.2.2025 08:17:31 CET | Pressemelding
Til tross for sterke kommersielle prestasjoner på flere områder i 2024, preges årsresultatet av fortsatt omstilling og høyere driftskostnader.
Egg tilbakekalles grunnet mulighet for helseskade6.2.2025 15:58:53 CET | Pressemelding
Nortura og andre produsenter tilbakekaller flere ulike egg. Grunnet feil hos fôrleverandør, Felleskjøpet, kan noen av eggene ha et forhøyet nivå av vitamin D. For høyt inntak av vitamin D kan være helseskadelig. Forbrukere som har kjøpt de aktuelle eggene bes om å kaste eller returnere dem til butikk.
Nortura styrker satsingen på halal9.12.2024 11:58:58 CET | Pressemelding
Den 1. september overførte Nortura all slakting av halalkylling til sitt oppgraderte anlegg på Hærland som fra før har håndtert all skjæring og pakking av halal. Gjennom å samle produksjonen på et sted styrker Nortura sin satsing på halal og skaper muligheter i et marked i vekst.
PRIOR lanserer proteinpulver - kun laget av 100% norsk eggehvite18.11.2024 09:59:44 CET | Pressemelding
PRIOR Matprotein er et nytt smaksnøytralt proteinpulver, egnet for bruk i både mat og drikke. Matproteinet er laget av tørket eggehvite og uten bruk av tilsetningsstoffer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom