Aiba slipper debuten "Karusell"

18 år gamle Aiba fra Oslo har siden barndommen vært en målrettet og kreativ person med mange hobbyer. Da han ble introdusert for musikkproduksjon og låtskriving som 16-åring var det ingen tvil om hva han ville drive med, så han snekret sammen et studio i kjelleren hjemme og begynte å lage musikk. Et år senere plukket Nora Collective (Unge Ferrari, Arif, Philip Emilio) det opp, og resten er historie.
Låtene til Aiba er uforutsigbare. Det er hele følelsesspekteret, alle fargene og tempoene. Litt som en karusell. Tekstene er derimot direkte- det er ektefølt og ærlig. Aiba er ikke redd for å vise følelser, han er ikke redd for å vise at han kan være både god, varm og kjip. Men det viktigste av alt er at han lager musikk han er stolt av.
Etter å ha vært med i NRK-suksessen «18» denne høsten blir han nå å se på TV2-programmet «Generasjon Z», samtidig som han er klar for sette i gang med ny musikk. 15. november kommer «Karusell», en låt han håper mange kan kjenne seg igjen i.
«Låta handler om å være et sted der du egentlig bare vil kose deg, men så er det noen fra siden som kommer og maser på deg. Hodet går som en karusell og du vil bare være i fred» - Aiba
Der det tidligere har vært hjemmelagde låter uten ordentlig miksing og mastring, har Aiba nå kommet seg i studio og jobbet med ulike produsenter. Det låter tidløst og fengende.
«Karusell» er produsert av Filip Kollsete.
_______
Aiba ble introdusert for musikkproduksjon og låtskriving som 16-åring og bestemte seg, han skulle gjøre det selv og bli god. Han oppdaget Post Malone på SoundCloud en jul han feiret i morens hjemland, Dominikanske Republikk, og da var det gjort. Han ble med i Hiphop 101, en talentfarm D2 omtalte som «Groruddalens hiphop-fabrikk», hvor han fikk studiotid en gang i måneden. Men om man virkelig skal bli best er ikke en gang i måneden ofte nok. Aiba bygde et lite studio i kjelleren sin, og med dårlig utstyr og en mic ble de første demoene til.
Demoene endte i hendene til Nora Collective, og ett år senere har han spilt flere konserter og vært i studio med noen av landets beste produsenter. Nå er han klar for å gi ut ny musikk, med både plateselskap og management i ryggen.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
«Come Over» – May's nye sommerhit er lyden av SMS'en du skulle ønske du våget å sende7.8.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Etter suksessen med “Galopp” med Coucheron, Stig Brenner og Arif, SZA-coveren “Nobody Gets Me” og hennes egne “Why Why Why”, er May tilbake med en ny singel: “Come Over” – en sommerlig og leken poplåt om å tørre å sende den meldingen til crushet ditt.
Orkanvarsel fra 2AM-DM4.8.2025 08:07:00 CEST | Pressemelding
Oslobandet 2AM-DM slipper singelen "Hurricane" fredag 8. august. En ærlig og utleverende power-ballade som er representativ for bandet som er inspirert av alternativ rock fra 2000-tallet og skriver fra, og for, hjertet.
Jessie Murph slipper sitt andre album "Sex Hysteria"18.7.2025 11:29:25 CEST | Pressemelding
Den grensesprengende nykommeren Jessie Murph leverer sitt mest ambisiøse verk hittil med utgivelsen av Sex Hysteria, som nå er tilgjengelig via Columbia Records / Sony Music Entertainment Norway AS
Staysman og Halva Priset ryker på den igjen11.7.2025 08:15:00 CEST | Pressemelding
Med en uimotståelig blanding av god, gammeldags country og gjenkjennelige tekster om kjærlighetens runddans, er "Ryker på 'a igjen" den nyeste låta fra Staysman og Halva Priset.
Marion og dePresno gir ut ny singel "Hei, Siri" – en sårbar refleksjon over hverdagsliv og teknologi.3.7.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Et dødt potteplante-øyeblikk i et studio i Bergen ble startskuddet for «Hei, Siri» – den nye singelen fra Marion og dePresno. En litt håpløs romantisk idé ble raskt til en låt som, på lettbeint vis, stiller noen av de mest grunnleggende spørsmålene vi har: Hvordan skal man klare å ta vare på andre – eller på verden – når man ikke engang får til å vanne en plante?
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom