Norgesmester-tittel og 16 medaljer til Coop i NM i Kjøttprodukter!

NM i kjøttprodukter arrangeres årlig, hvert annet år med fokus på grill og juleprodukter. Det er Kjøtt- og fjørfebransjens Landsforbund som arrangerer konkurransen. Uavhengige fagfolk med lang erfaring fra kjøttfaget vurderer de påmeldte produktene på råvare, utseende, lukt, smak og konsistens.
- NM i Kjøttprodukter er Norges største test av julemat. I år var det 550 produkter påmeldt konkurransen, med spesielt fokus på jul og pålegg. Alle produktene blir uavhengig dømt, samt at man får en faglig tilbakemelding på produktene. Det er ingen tvil om at NM i Kjøttprodukter over tid er med på å heve kvaliteten på norske kjøttprodukter, sier Madelene Brogren Lid, konstituert sjef for Trygg Vare og egne merkevarer i Coop Norge.
Coop fikk 6 NM-gull for produktene Coop kalvestek med sjy, Coop ribberull, Henriettes pinnekjøtt urøkt, Coop kyllingnuggets, Henriettes røkt lammelår ferdig kokt og Coop premium sylte. Coop fikk også en Norgesmester-tittel for Henriettes røkt lammelår ferdig kokt i klassen «ferdig stekte eller kokte produkter». Juryen beskriver lammelåret fra Henriettes som et lammelår i verdensklasse! Nydelig smak, mør, saftig, rett og slett helt topp!
- Dette er helt fantastisk moro, og kjempemotiverende for alle i Coop og Fatland som jobber med å utvikle kvalitetsprodukter fra norske bønder til våre kunder. Med 550 produkter påmeldt er det klart at konkurransen er hard. Å få med seg 16 medaljer og en Norgesmester-tittel hjem bygger trygghet og stolthet i egen organisasjon. Våre kunder, som også er våre eiere, kan være helt sikre på at de i Coop finner unik julemat av svært høy kvalitet, sier Lid.
Dette er prisene Coop mottok i NM i Kjøttprodukter:
Norgesmester:
Henriettes røkt lammelår ferdig kokt ca 1,3 kg
Gullmedalje:
Coop kalvestek med sjy
Coop ribberull 150 g
Henriettes pinnekjøtt urøkt ca 1,3 kg VV
Coop kyllingnuggets 400 g
Henriettes røkt lammelår ferdig kokt ca 1,3 kg VV
Coop premium sylte 80 g
Sølvmedalje:
Coop vossakorv 300 g
Coop reale karbonader 720 g
Coop lammestek med sjy
Coop kokte syltelabber ca 400 g VV
Coop italienske kjøttboller 360 g
Coop Hampshire medisterkaker grove 400 g
Bronsemedalje:
Smak pinnekjøtt av rein ca 1,1 kg VV
Coop pinnekjøtt av lam røkt 1 kg
Coop kokt skinke 150 g
Coop kentucky steak pepper 100 g
Kontakter
Silje Verlo AlisøyKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 911 08 704silje.verlo.alisoy@coop.noBilder

Om Coop Norge
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og har i dag ca. 1 250 dagligvarebutikker og byggevarehus innenfor kjedekonseptene Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked, Matkroken, Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop eies av kundene gjennom medlemskap i deres lokale samvirkelag. Samvirkelagene har i dag til sammen over 2,5 millioner medlemmer og familiemedlemmer. Samvirkelagene eier fellesorganisasjonen Coop Norge SA som ivaretar sentrale fellesoppgaver for samvirkelagene.
Følg pressemeldinger fra Coop Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Coop Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Coop Norge
Tilbakekaller Coop Prinsessestang i Midt-Norge3.6.2025 12:13:48 CEST | Pressemelding
Coop kaller tilbake «Coop Prinsessestang 350g» i Midt-Norge etter at produktet er levert med feil etikett. Bakverket inneholder mandler og hasselnøtter, men dette fremkommer ikke på etiketten.
Ny avtale skal sikre flere barn plass i idretten: Norges idrettsforbund blir ny partner i Coop-dugnaden30.5.2025 09:59:06 CEST | Pressemelding
Norges idrettsforbund og Coop Norge har inngått et viktig samarbeid med mål om å bidra til at flere barn får muligheten til å delta i idrett uavhengig av familiens økonomi.
Extra forventer å selge over én million jordbærkurver før 17. mai: - Dette er jo helt spinnvilt!16.5.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Coop opplever rekordstor etterspørsel etter jordbær i forkant av 17. mai, og Extra forventer å selge over én million kurver før nasjonaldagen. Totalt regner Coop med å selge 750 tonn jordbær til en verdi på nærmere 50 millioner kroner i mai.
Grillsesongen er i gang – her er årets grillnyheter fra Coop!25.4.2025 13:24:20 CEST | Pressemelding
Våren er i anmarsj og grillsesongen nærmer seg med stormskritt. Når solen titter frem og grillen endelig skal fyres opp igjen, er det mange som gleder seg til å prøve noe nytt. Coop utvider sitt allerede prisbelønte grillsortiment med en rekke spennende nyheter, utviklet med tanke på norske grillvaner og kundenes smakspreferanser.
Coop har benyttet feil emballasje på et mindre parti reddiker fra Italia. Produktet er fjernet fra butikkene.1.4.2025 18:40:16 CEST | Pressemelding
Et mindre parti italienske reddiker er solgt i emballasje merket Nyt Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom