Ny direktør for Innovasjon Norge Innlandet

Bjørnstad er i dag administrerende direktør i Geno SA - et selskap med hovedkontor på Hamar som utvikler og produserer avlsmateriale for det norske og internasjonale markedet. Geno har under Bjørnstads ledelse hatt en omfattende satsing på forskning og innovasjon. Selskapet har gått fra å være en norsk aktør til å bli et internasjonalt anerkjent selskap med aktiviteter i over 20 markeder. Bjørnstad har også vært sentral i utviklingen av blant annet NCE Heidner Biocluster.
- Bjørnstads solide lederkompetanse, brede nettverk og gode kjennskap til næringslivet i Innlandet vil styrke teamet i Innovasjon Norge. Han har også erfaring fra oppbygging av både vekstselskaper og klynger, sier divisjonsdirektør i Innovasjon Norge, Per Niederbach.
Innvovasjon Norge Innlandet tilbyr finansiering, rådgivining og en rekke andre tjenester til små og mellomstore bedrifter i Hedmark og Oppland.
Sverre Håvard Bjørnstad vil tiltre stillingen 1. januar 2020.
Nøkkelord
Kontakter
Gro WarholmSeniorrådgiver PR og kommunikasjon
Tel:95 99 41 44gro.beate.warholm@innovasjonnorge.noBilder

Om Innovasjon Norge
Vi bidrar til nyskaping i næringslivet, bærekraftig vekst og eksport for konkurransedyktige norske bedrifter, og utvikling i distriktene. Vi profilerer norsk næringsliv og Norge som reisemål.
Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge
Rekordmange milliardar til innovasjon i 202414.4.2025 14:00:00 CEST | Pressemelding
Innovasjon Noreg sitt bidrag til næringslivet auka med 40 prosent i 2024. Samstundes auka dei private investeringane som matcha bidraget frå Innovasjon Noreg.
Vianode får lån på 400 millioner fra Innovasjon Norge14.4.2025 12:00:00 CEST | Pressemelding
Innovasjon Norge har gitt tilsagn om lån på 400 millioner kroner til Vianode. Pengene vil bli investert i Norge, for å styrke selskapets forsknings- og utviklingskapasitet og plattform for etablering av regionale verdikjeder for batterier med høy ytelse og lave utslipp. Vianode utvikler og produserer grafitt til anoder og har kontrakt med en av verdens største bilprodusenter.
Milliondryss over rekordmange studentprosjekter11.4.2025 13:40:24 CEST | Pressemelding
Innovasjon Norge opplever større pågang på ordningen for støtte til bedrifter etablert av nyutdannede ved høyskolene og universitetene, enn noen gang tidligere. I alt får 32 prosjekter inntil en million kroner hver i tilskudd.
Verdensutstillingen i Japan åpner11.4.2025 09:46:10 CEST | Pressemelding
Expo Osaka åpner søndag 13. april. Norge deltar i fellesnordisk paviljong, som viser nordiske verdier og innovasjoner. Paviljongen serverer også nordisk mat med spennende japansk vri.
I Bodø selges Norge til verden – neste år står Lofoten for tur2.4.2025 13:13:20 CEST | Pressemelding
Denne uken pågår Norwegian Travel Workshop (NTW) 2025 i Bodø. Her møtes nesten 800 personer fra 36 ulike land for å selge og kjøpe Norge som reisemål.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom