Kirsti Meidelsen ny partner i KPMG
7.1.2019 12:59:39 CET | KPMG | Pressemelding

Kirsti vil også inngå i den regionale ledergruppen i KPMG Region Nord som består av de tre nordligste fylkene.
Vender tilbake
Kirsti kommer fra rollen som konsernregnskapssjef i Widerøe. Hun har tidligere jobbet som revisor for KPMG i 2007-2015.
- Jeg syns det er utrolig spennende å komme tilbake og få være med å videreutvikle KPMG som et ledende kompetansehus i regionen. Revisjonsbransjen er i omstilling og KPMG har kommet langt når det gjelder å ta i bruk ny teknologi og digitalisere prosesser. Vi er inne i en svært spennende tid både teknologisk og faglig, og jeg tar med meg nyttig erfaring fra kundesiden som jeg gleder meg til å bruke sammen med dyktige medarbeidere ved Bodø-kontoret og ellers i regionen. Sammen skal vi levere tjenester av høy kvalitet og med stor merverdi for kundene, sier Kirsti Meidelsen.
Dyktig leder og fagperson
Kirsti er utdannet siviløkonom med en bachelor fra Høgskolen i Agder og en master i revisjon og regnskap fra Norges Handelshøyskole i Bergen. Hun har siden 2014 i tillegg arbeidet deltid som universitetslektor ved Nord Universitetet og hun har vært sentral i utviklingen av et nytt masterstudium i regnskap og revisjon i Bodø, som startet opp høsten 2018.
- Det er veldig hyggelig å ønske Kirsti velkommen tilbake til KPMG. Hun er en dyktig leder og fagperson og vil være en viktig brikke i den videre veksten og posisjoneringen av et tverrfaglig KPMG i Nord, sier Ingar Andreassen, partner og leder for KPMGs virksomhet i Nordland.
En milepæl
Gunnar Alskog, som er partner og leder for hele KPMG Region Nord mener opptaket av Kirsti som partner i Nord er en viktig milepæl.
- Kirsti blir den yngste partneren i Nord, og hun blir i tillegg den første kvinnelige partneren. Dette viser at vi satser på unge, dyktige medarbeidere, og vi er særdeles glad for å få opp kvinneandelen blant partnerne. Vårt mantra er å være det klare valget for kunder, gjennom å tilby høy kompetanse og eksellent service. Og Kirsti bidrar med en ny dimensjon inn i kulturen vår, sier han.
Nøkkelord
Kontakter
Guro SteineMarkeds- og kommunikasjonsdirektør
Tel:40 63 99 88guro.steine@kpmg.noGunnar AlskogPartner og leder for KPMG Region Nord
Tel:40639929gunnar.alskog@kpmg.noBilder

Om KPMG
KPMG er et globalt nettverk med selskaper som leverer profesjonelle tjenester innenfor revisjon, rådgivning, skatt, avgift og forretningsjus. I KPMG Norge jobber det mer enn 1850 ansatte fordelt på 23 kontorer. Fageksperter fra ulike forretningsområder og bransjer jobber side om side for å levere fremtidsrettede og innovative prosjekter som skaper verdi for virksomheter i privat og offentlig sektor.
Følg pressemeldinger fra KPMG
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra KPMG på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra KPMG
Lanserer den første helnorske AI-plattformen11.2.2026 09:01:49 CET | Pressemelding
Nå gjør Telenor og KPMG det lettere å investere i AI uten at data forlater Norge. Ifølge en global topplederundersøkelse oppgir 69 prosent av CEO-er at de planlegger å bruke mellom 10 og 20 prosent av budsjettet på AI i 2026. Fremover skal norske virksomheter kunne ta i bruk avansert kunstig intelligens uten at data flyttes ut av landet.
Ny forskning skal finne ut hvordan KI kan løse ressurssutfordringer på norske sykehus22.12.2025 08:42:11 CET | Pressemelding
Presset kapasitet og avlyste operasjoner utgjør store utfordringer ved norske sykehus. Nå har Forskningsrådet tildelt 25 millioner kroner gjennom Pilot Helse for å utvikle et KI-drevet verktøy for planlegging og kapasitetsstyring på sykehusene.
Norden henger etterpå digitalisering: – Compliance skjer fortsatt med penn og papir17.10.2025 09:56:34 CEST | Pressemelding
Tilliten til effekten av compliance-arbeidet i nordiske virksomheter er lav, viser KPMGs Nordic Ethics and Compliance Survey for 2025. Selv om investeringene øker, henger digitaliseringen etter og mange er usikre på effekten av både nye lover og eget compliance-arbeid.
Planlegger enorme AI-investeringer. –Blir bekymret for Norge9.10.2025 08:50:44 CEST | Pressemelding
Tilliten til verdensøkonomien blant toppledere har falt til det laveste nivået på fem år, viser KPMGs globale CEO-undersøkelse for 2025. Likevel prioriterer internasjonale ledere tunge investeringer i kunstig intelligens for å sikre fremtidig vekst. CEO i KPMG Norge, Rune Skjelvan, er bekymret for Norges evne til å holde følge.
11 nye KPMG-partnere1.10.2025 12:15:59 CEST | Pressemelding
KPMG AS tar opp ti nye partnere, mens én går inn i partnerskapet i KPMG Law Advokatfirma AS.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
