Vinnerne av P3 Gull 2018
24.11.2018 23:48:03 CET | NRK | Pressemelding

Kveldens vinnere i hver kategori er uthevet.
ÅRETS LIVEARTIST
Fieh
Kjartan Lauritzen
Cezinando
Sigrid
Arif + Unge Ferrari
-
ÅRETS NYKOMMER
Halie
Boy Pablo
Virkelig
Myra
Ruben
-
ÅRETS LÅT
Seeb + Dagny - Drink About
Sigrid - Strangers
Ina Wroldsen - Strongest
Cezinando + Chirag - Er dette alt
Emilie Nicolas - Feel Fine
-
P3-PRISEN
Ina Wroldsen
-
I år ble alle vinnerne kåret av juryen, bortsett fra Årets låt som ble kåret gjennom en avstemning på p3.no.
Her er juryens begrunnelse om vinneren av ærefylte P3-prisen:
"Ina Wroldsen er en artist og låtskriver i et verdensformat. Etter å slått gjennom som låtskriver for noen av verdens største stjerner, vokste også artistkarrieren med en rekke globale hits som både gjestevokalist og soloartist. Med sin unike stemme, meloditeft og personlige penn, treffer hun sitt publikum med en kraft, ærlighet og råskap som man sjelden ser i pop-industrien. Ikke bare er hun et forbilde for unge artister, i en alder av 34 år har hun allerede satt dype spor i popmusikkens historie, som en av landets mest meritterte, dyktige og suksessrike utøvere."
Juryen består av: Wolfgang Wee (musikkprodusent/programleder), Anab Ayan Suleiman (musikkprodusent) Ali Soufi-Grimsrud (musikkjournalist/anmelder), Silje Therese R. Nordnes (programleder), Tete Lidbom (musikkprodusent/programleder) og Adelina Ibishi (programleder).
Pressebilder fra hele P3 Gull-kvelden: https://bit.ly/2SbKznU
Nøkkelord
Kontakter
Heidi GjestadKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 906 06 483heidi@nrk.noLinda ReistadKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 971 63 360linda.reistad@nrk.noBilder




Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Har laga låt til NRKs nye julekalender4.11.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
Kristoffer Lo med SKAAR på vokal har hovedlåta til NRKs nye julekalender «Skimmer».
Disse er med i «Bakemesterskapet julespesial»3.11.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
Sju stjerner kjemper om å bli Norges første kjendisjulebaker.
Disse deltar i «24-stjerners julekalender»30.10.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
Den populære julekalenderen «24-stjerners julekalender» er tilbake etter ett års fravær. Dette er deltakerne som skal kjempe om å bli årets julestjerne.
Bård Tufte Johansen takker for seg i «Nytt på nytt»29.10.2026 19:21:05 CET | Pressemelding
Bård Tufte Johansen har bestemt seg for å gi seg i «Nytt på nytt» etter høstens sesong. Det fortalte han under innspillingen av ukens episode i kveld.
Presseinvitasjon: «P3 Gull 2026»28.10.2026 11:00:00 CET | Pressemelding
NRK inviterer redaksjonelle medier til å være til stede på den gule løperen og se årets «P3 Gull»-sending fra Marienlyst i Oslo fredag 6. november.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
