SageGlass Harmony i «Millenium»

Første generasjons elektrokrome glass fra SageGlass kan endre fargetone jevnt over en glassflate. Utgave to gir deg muligheten til å lage opptil tre fargetoner i en enkelt glassrute. Dermed kan man individuelt kontrollere tilgang til riktig mengde lys og blokkere solen etter behov. Foreløpig siste produkt i serien er SageGlass Harmony.
Glasset gir en presis solskjerming og god dagslyskontroll og en jevn visuell estetikk gjennom en naturlig, gradert og sømløs overflateovergang.
Produktet ble regnet som tilstrekkelig innovativt til å bli valgt som materiale i det arkitektoniske smykket «Millenium» i Sveits, som etter planen skal åpne i 2020.
Byggherren er fokusert på innovasjon, teknologi, kommunikasjon, perfeksjon, design, miljø og kultur. «Millennium» har en iøynefallende arkitektur og målsettingen med bygget er å skape den beste arbeidsplassen man skal kunne tenke seg.
– Harmony representerer så langt den beste glassteknologiske løsningen i vår portefølje. produktet representerer en nesten perfekt balanse mellom ytelse og estetiske mål. Krav som dagens og fremtidens glassløsninger må levere, sier SageGlass konsernsjef Alan McLenaghan.
Full produksjon av SageGlass Harmony begynner tidlig i tredje kvartal 2019.
Nøkkelord
Bilder


Om Glass og Fasadeforeningen
Glass og Fasadeforeningen (GF) er en interesseorganisasjon for bedrifter med virksomhet innenfor forvaltning, rådgivning, prosjektering, produksjon, bearbeiding, montering og handel/salg av glass- og tilhørende produkter.
Følg pressemeldinger fra Glass og Fasadeforeningen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Glass og Fasadeforeningen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Glass og Fasadeforeningen
Advarer mot livsfarlige rekkverk23.4.2025 11:45:57 CEST | Pressemelding
Rekkverk skal ha høyde og utforming som sikrer mot fall og sammenstøt. – Et alvorlig fall gjennom et glassrekkverk i Stavanger har aktualisert behovet for grundig kontroll av alle typer rekkverk og vi oppfordrer nå eiendomsforvaltere og -ansvarlige umiddelbart om å undersøke rekkverk montert før 2015.
Nyvalgt styre i Glass og Fasadeforeningen17.3.2025 08:51:05 CET | Pressemelding
Martin Borg er valgt til ny leder for arbeidsgiver- og bransjeforeningen. – Jeg ønsker blant annet å styrke samspillet mellom de ulike segmentene i foreningen, sier han.
Ny ledelse i H-fasader6.11.2024 12:43:03 CET | Pressemelding
H-fasaders nye CEO, Karl Jørgen Hurlen, har klare ambisjoner for konsernet. – Vårt nye lederteam skal drive H-fasader mot ny vekst gjennom å tilby flere og nye bærekraftige løsninger, sier han.
Nye rådgivere for bygningsglass31.10.2024 12:56:30 CET | Pressemelding
Glass og Fasadeforeningen har utdannet 20 nye GF Autoriserte Glassrådgivere. Foreningens topputdannelse sikrer byggenæringen tilgang til flere eksperter på bygningsglass.
Vil resirkulere tusenvis av tonn med glass17.10.2024 16:29:52 CEST | Pressemelding
Ruteretur AS har lagt frem et regnskap for Energi- og miljøkomiteen på Stortinget som viser at en returordning for vinduer kan spare samfunnet for 2.5 milliarder kroner. – Her snakker vi samtidig om et effektivt klima – og miljøtiltak som heller ikke koster staten ei krone, sier Bjørn Glenn Hansen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom