Charlotte Ervik ny distriktsredaktør ved NRK Møre og Romsdal
22.10.2018 08:57:58 CEST | NRK | Pressemelding

Ervik er i dag redaksjonssjef i Møre og Romsdal og tek over etter Hallstein Vemøy.
Den nye distriktsredaktøren er busett i Ålesund, utdanna journalist og er cand. polit. frå Universitetet i Bergen. Ho har lang journalistisk erfaring, blant anna gjennom leiarstillingar i fleire nyheitsredaksjonar i NRK.
Regionredaktør Sigrid Gjellan i NRKs region midt er glad for å kunne tilsette Ervik som ny distriktsredaktør i Møre og Romsdal.
- Charlotte brenn for journalistikken og kjenner regionen godt. Ho ser moglegheiter og er ein lagspelar med humør og pågangsmot. Eg er trygg på at NRK Møre og Romsdal kjem til å utvikle seg til det beste for publikum med henne ved roret, seier Gjellan.
Charlotte Ervik er både stolt og glad for å ha fått moglegheita til å leie NRK Møre og Romsdal.
- Å fortelje gode og viktige historier frå Møre og Romsdal - også i det nasjonale nyheitsbiletet - er ein vesentleg ambisjon for meg og for redaksjonen som heilskap. Eg gler meg til å jobbe vidare med det saman med ein dyktig gjeng.
Bilder

Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
Kristine Grændsen blir ny lagleder i «Nytt på nytt»8.5.2026 10:05:00 CEST | Pressemelding
Skuespiller og komiker Kristine Grændsen tar over som lagleder for Isalill Kolpus i «Nytt på nytt» på NRK.
Slik blir 17. mai på NRK6.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Når flagget går til topps 17. mai, inviterer NRK hele Norge til en storslått feiring. Nadia Hasnaoui leder den seks timer lange TV-sendingen.
«Helikopterstyrten»: Podkast om Turøy-ulykken23.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Ti år har gått siden en av norgeshistoriens verste helikopterulykker fant sted ved Turøy i Øygarden. Podkasten «Helikopterstyrten» i NRK Radio forteller hva som skjedde.
Nå kommer en ny sesong av «Emma»22.4.2026 14:00:00 CEST | Pressemelding
Med tilbud om stor platekontrakt, deltakelse i «Maskorama» og MGP, er Emma nærmere drømmen enn noen gang. Men veien dit koster mer enn hun hadde sett for seg.
Innspillingen av «Mesternes mester team» er i gang21.4.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Mandag denne uken startet produksjonen av «Mesternes mester team» i Hellas. Her konkurrerer deltakerne sammen i makkerpar. Programmet kommer på NRK til høsten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
