Business Wire

Breed Reply investerer i to IoT-virksomheter i oppstartsfasen i Europa

Share

Breed Reply , en ledende aktiv investor i IoT-selskaper (Tingenes Internett) som er i oppstartsfasen, har kunngjort to nye investeringer – CageEye og ubirch. Selskapet har sikret seg totalt EUR 5,8 millioner i finansiering siden oppstart, inkludert denne investeringsrunden.

Disse nye investeringene betyr at Breed Replys paneuropeiske investeringsportefølje for IoT-selskaper i oppstartsfasen har økt til 22 selskaper i mange ulike sektorer. Sektorene omfatter helse og velvære, industriell IoT, smart-bygninger og -byer samt sikkerhet og plattformer. Så langt i 2018 har Breed Reply investert i fire nye IoT-selskaper, med planer om å styrke porteføljen enda mer.

De nye selskapene er:

CageEye
Oslo-baserte CageEye har utviklet en verdensledende AgTech-plattform. Det er en IoT-teknologi for lakseoppdrettsbransjen, utformet for å overvåke atferden til biomassen i bur og forbedre fôringsprosessene. CageEye-løsningen er enkel å implementere, og gir helautomatisert, appetittkontrollert fôring som kan redusere fôrsløsingen betydelig. Fôrsløsing utgjør en betydelig kostnad for produsentene. Systemet, som er utviklet i samarbeid med Havforskningsinstituttet, bruker akustikkdata og avanserte analyser for å finne ut når fisken er sulten og mett.

Noen av verdens ledende lakseprodusenter har allerede dratt nytte av systemet. CageEye har identifisert muligheter for å utvide bruken av teknologien i Canada, Chile, Tasmania og Skottland, samt med andre arter innen akvakultur. CageEye utvikler også en sikkerhetsløsning for biomasse basert på maskinlæring.

CageEye har hentet inn EUR 2,3 millioner i finansiering og støtte siden 2016, inkludert denne investeringsrunden siden de for første gang begynte å selge produktet for kommersiell bruk. CageEye har allerede sikret seg ytterligere EUR 1,5 millioner med investering som del av en ny runde med kapitalinnhenting i 2019.

ubirch
ubirch er basert i Köln og Berlin og har bygd en løsning som muliggjør en kontinuerlig kjede av sikkerhet og konfidensialitet for innsamling, håndtering og oppbevaring av data. Denne kjeden begynner med en meget lett blokkjedeklient som kan betjenes på alle IoT-sensorer, til og med batterier. Hver sensor som driver protokollen, har en privat nøkkel som genererer en digital signatur for hver måling som overføres. Det betyr at både identiteten og integriteten til IoT-dataene kan bekreftes av alle på mottakersiden.

Kritiske data er forankret i en todelt blokkjedearkitektur. ubirch-løsningen, som ikke er maskinvareavhengig, muliggjør et stort utvalg av IoT-bruksområder for infrastruktur, bygninger, maskiner og enheter med kunder i forsikrings-, telekom- og produksjonsbransjene. Gartner, den ledende aktøren innen IT-markedsundersøkelser og -konsulenttjenester kalte ubirch en av de «gode leverandørene innen forsikringsbransjen» i 2017. ubirch har hentet inn mer enn EUR 2 millioner siden oppstart i 2014, inkludert denne runden.

Emanuel Angelis, administrerende direktør i Breed Reply, sa følgende: «Begge disse selskapene har verdensledende IoT-teknologi i sine respektive fagområder. Først og fremst har de løsninger som løser virkelige problemer som bransjene møter på, og de har åpnet opp muligheten til å utvikle nye forretningsmodeller. CageEye har potensialet til å spare fiskeoppdrettsbransjen for millioner hvert år ved å øke avkastningen og redusere sløsingen av fôr. ubirch bruker blokkjedeteknologi til å skape bemerkelsesverdig tillit til «tingene» som er en del av IoT og dataene de utveksler. Hvert selskap har ambisiøse planer om ekspansjon, og vi ser frem til å hjelpe dem med å realisere disse planene.»

Bendik S. Søvegjarto, administrerende direktør i CageEye, hadde følgende å si: «Laksemarkedet i akvakulturbransjen er stor og voksende, men møter på utfordringer. CageEye-løsningen har vært under utvikling over mange år for å løse ett av hovedproblemene produsenter møter på: sløsingen av fôr mens laksen vokser. Den unike IoT-løsningen vår, som tilbyr blant annet en helautomatisk løsning for fôring, vil drastisk endre hvordan produsenter løser problemet. Finansieringen fra Breed Reply vil støtte fremtidig forskning og utviklingsarbeid samt ekspansjonen vår til nye markeder.»

Stephan Noller, administrerende direktør i ubirch, sa følgende: «Tillit er det største problemet for IoT-virksomheter i dag. Problemet forhindrer at IoT-teknologi implementeres i mange bransjer. ubirch tilbyr den sterkeste sikkerhetsarkitekturen ved å bruke både offentlig og privat nøkkelkryptografi og blokkjedeteknologi. Vi har allerede sett kraftig interesse fra en rekke ledende multinasjonale selskaper, og støtten fra Breed Reply vil bidra til å øke interessen for teknologien vår.»

De to selskapene oppfylte Breed Replys investeringskriterier for selskaper som kombinerer dyktige bedriftsledelsesteam med en innovativ teknologi som løser et ekte problem. I tillegg til finansiering vil Breed Reply samarbeide tett med ledelsen for å støtte utviklingen til begge selskaper for å raskt kunne nå det neste utviklingsstadiet og fremtidige investeringsrunder. I fjor hentet en tredjedel av Breed Reply-porteføljen inn mer enn USD 50 millioner fra første runde med finansiering.

Breed Reply-teamet har betydelig erfaring med skalering av bedrifter i oppstartsfasen, grundig forståelse av ulike markeder, bevist merittliste innen utvikling av salgskanaler og sterk teknologisk DNA. Teamet samarbeider også tett med Reply-konsernet, et ledende selskap innen konsultering, systemintegrering og digitale tjenester med et tilstedeværelse i markeder i hele Europa og USA, for å hjelpe de investerende selskapene med å kommersialisere produktene sine.

--- SLUTT ---

Om Breed Reply
Breed Reply, som er Replys aktive operative investor, finansierer og gir støtte til utviklingen av IoT-selskaper (Tingenes Internett) som er i oppstartsfasen, i Europa og USA. Breed Reply er basert i London, men har driftskontorer i Tyskland og Italia, og støtter entreprenører og unge talenter ved å bringe nye ideer raskt ut til markedet. Dette gjøres med tre grunnleggende tjenester: finansiering i de tidlige stadiene, aktivt operasjonell engasjement med kunnskap om hvordan man driver forretningsvirksomhet, ekspertise innen lederskap og teknologi og markedsstøtte gjennom det omfattende Reply-nettverket. Breed Reply fokuserer på Tingenes Internett i alle markeder, og den nåværende produktporteføljen omfatter trening og velvære, smart-bygninger og -byer, sikkerhet, industriell IoT og plattformer.

Om CageEye
CageEye er et hydroakustisk system for overvåking av fisk. Systemet gir en oversikt over vannsituasjonen i et bur ved å måle den vertikale distribusjon av fiskene samt fisketetthet. CageEye gir en objektiv måling av fiskerespons på mating/appetitt. Systemet kan vise dataene både i sanntid og som historisk visning helt tilbake til da operasjonen startet. CageEye er basert på 7 års utvikling og mer enn 30 års forskning i samarbeid med Havforskningsinstituttet og Universitet i Oslo.

Om ubirch
ubirch er en teknologiprodusent for Tingenes Internett. Med en spesielt utviklet protokoll og en matchende nettskyserverdel kan nyetableringen, som har lokaler i Köln og Berlin, iverksette nyskapende bruksområder for Tingenes Internett. Teamet består av spesialister innen blokkjede- og kryptografiteknologi og datadrevne forretningsmodeller.

To view this piece of content from cts.businesswire.com, please give your consent at the top of this page.

Contact information

Redleaf Communications
Robin Tozer / Ian Silvera
+44 (0)20 3757 6867
breed@redleafpr.com

About Business Wire

Business Wire
Business Wire
24 Martin Lane
EC4R 0DR London

+44 20 7626 1982http://www.businesswire.co.uk

(c) 2018 Business Wire, Inc., All rights reserved.

Business Wire, a Berkshire Hathaway company, is the global leader in multiplatform press release distribution.

Subscribe to releases from Business Wire

Subscribe to all the latest releases from Business Wire by registering your e-mail address below. You can unsubscribe at any time.

Latest releases from Business Wire

H.I.G. Capital Announces the Sale of DGS S.p.A.11.6.2024 12:00:00 CEST | Press release

H.I.G. Capital (“H.I.G.”), a leading global alternative investment firm with $62 billion of capital under management, is pleased to announce that an affiliate has signed a definitive agreement to sell its portfolio company, DGS S.p.A. (“DGS” or the “Group”), a leading firm in the Italian Information Technology market, to DGS Co-Founders and management team in partnership with ICG, a global alternative asset manager. Since its inception in 1997, DGShas supported blue-chip customers in the design, integration, and maintenance of complex IT systems, with a specialization in digital transformation and cybersecurity services. The Group currently has over 1,900 employees, revenues of approximately €300 million, and maintains a group of highly loyal clientele. During H.I.G.’s ownership, DGS has tripled in size and consolidated its position as a leading Italian firm in cybersecurity services and digital transformation. DGS offers its clients sophisticated and proprietary digital transformation

Evertas Names Nick Selby Head of European Underwriting11.6.2024 12:00:00 CEST | Press release

Evertas, the world’s first crypto insurance company, has named Nick Selby as its new Head of European Underwriting. This press release features multimedia. View the full release here: https://www.businesswire.com/news/home/20240611141887/en/ Nick Selby, Executive Vice President and Head of European Underwriting at Evertas (Photo: Business Wire) Selby, an accomplished information and physical security professional, brings two decades of expertise in public and private sector information security, physical security, and complex incident handling, as well as seven years of experience leading teams securing billions of dollars in cryptoassets. Previously, his roles included VP of the Software Assurance Practice at Trail of Bits, Chief Security Officer at Paxos Trust Company, and Director of Cyber Intelligence and Investigations at the NYPD Intelligence Bureau. “Nick is an extremely valuable addition to our European team,” said Evertas CEO and Co-Founder J. Gdanski. “His public and private

Owlet utvider globalt fotavtrykk med lanseringen av medisinsk-sertifisert Dream Sock™ i Storbritannia og over hele Europa11.6.2024 11:00:00 CEST | Pressemelding

Owlet, Inc. («Owlet» or the «Company») (NYSE:OWLT), pioneren innen smart spedbarnsovervåking, kunngjør i dag den britiske og europeiske lanseringen av Dream Sock. Dette er en smart babymonitor med levende helseavlesninger og varsler for friske spedbarn mellom 0-18 måneder og 2,5-13,6 kg. Dette innovative medisinske utstyret gir foreldre helse og viktig informasjon i sanntid, noe som gir uovertruffen trygghet. Denne pressemeldingen inneholder multimedia. Se hele pressemeldingen her: https://www.businesswire.com/news/home/20240611820341/no/ (Photo: Business Wire) «Vi er svært stolte over å lansere Dream Sock til omsorgspersoner over hele Storbritannia og Europa og gi millioner av foreldre mer trygghet mens babyen sover,» sa Kurt Workman, Owlets administrerende direktør og medgründer. «Dream Sock er nå et globalt produkt som er anerkjent som medisinsk nøyaktig og trygt, etter å ha gjennomgått regulatoriske autorisasjoner og sertifiseringer innenfor flere geografier. I dag er misjonen vår

V-Nova Surpasses 1000 Patent Milestone in Media Technology Innovation11.6.2024 10:00:00 CEST | Press release

V-Nova, a leading provider of data compression solutions, video compression technology, XR technology, AI acceleration and parallel processing for a multitude of industries including media and entertainment, today announced its milestone achievement of 1000 active technology patents. This accomplishment underscores V-Nova’s dedication to research and development and its commitment to protecting its intellectual property globally. This press release features multimedia. View the full release here: https://www.businesswire.com/news/home/20240611724561/en/ V-Nova’s patent portfolio spans more than 50 different jurisdictions. Including over 400 patents in Europe, over 200 in the Americas, over 100 in the United States specifically, and over 200 in Asia. V-Nova forged new directions in data processing to enhance digital experiences, maximize efficiency, reduce costs, and increase sustainability. The company leads the way with key international data compression standards for the video indust

Alipay+ Reveals Top Scorer Trophy Design for UEFA EURO 2024™11.6.2024 09:24:00 CEST | Press release

Alipay+, a suite of cross-border mobile payment and digitalization technology solutions operated by Ant International and an Official Partner of UEFA EURO 2024™, today revealed the trophy that will be awarded to the most prolific marksman at the UEFA EURO 2024™ finale on July 14 in Berlin, Germany. This press release features multimedia. View the full release here: https://www.businesswire.com/news/home/20240610328619/en/ The UEFA Top Scorer Trophy presented by Alipay+ is unveiled for UEFA EURO 2024™ (Photo: Business Wire) Sculpted in the shape of the Chinese character “支” (pronounced zhi, and meaning payment as well as support), the trophy reflects Alipay+’s dedication to supporting consumers to enjoy seamless payment and a broad choice of deals using their preferred payment methods while traveling abroad. The character also resembles the fleeting moment of a barefooted striker poised to shoot, evoking the original beauty and power of football – a game that united people across the wo

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye