Timebestilling på skattekontorene
21.6.2018 10:44:21 CEST | Skatteetaten | Pressemelding

Du bestiller time på skatteetaten.no, telefon eller skattekontoret.
- I dag kan det aller meste ordnes på skatteetaten.no, og spørsmål kan besvares på nettsiden eller på telefon. Med timebestilling får de som kommer på skattekontorene bedre service. De slipper kø og de vil møte en veileder som er forberedt, sier Øivind Strømme, direktør for regionavdelingen i Skatteetaten.
Dersom noen møter opp uten å ha bestilt time, vil etatens ansatte være behjelpelig med å bestille time eller informere om hvordan man kan bestille time.
Skatteetaten har nylig utvidet den digitale veiledningen til også chat og en Facebook-side for næringsdrivende.
Det er kun når det skal foretas ID-kontroll ved innflytting eller arbeid i Norge at du er pliktig til å møte på et skattekontor.
Les mer og bestill time her: skatteetaten.no/timebestilling.
Nøkkelord
Kontakter
Merete Bergeland JebsenPressesjef
Tel:945 01 000presse@skatteetaten.noBilder

Lenker
Om Skatteetaten
I Skatteetaten jobber vel 7000 ansatte mot samme mål; å sikre finansieringen av velferdssamfunnet. Skatteetaten er underlagt Finansdepartementet, og har ansvaret for et oppdatert folkeregister og at skatter og avgifter blir fastsatt og innbetalt på riktig måte.
Følg pressemeldinger fra Skatteetaten
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skatteetaten på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skatteetaten
Alle skattemeldinger er sendt ut – flere har allerede fått utbetalt skatt til gode29.3.2026 12:00:00 CEST | Pressemelding
Denne uken ble de siste skattemeldingene for inntektsåret 2025 sendt ut. Tallene viser at 3,7 millioner har sjekket skattemeldingen sin på skatteetaten.no og 655 000 har allerede fått skatteoppgjøret sitt.
Regelbrudd i 27 kommuner: Skatteetaten varsler om serveringssteder etter kontroller25.3.2026 08:01:39 CET | Pressemelding
Skatteetaten har varslet skjenkemyndighetene i 27 kommuner etter kontroller av serveringsbransjen gjennomført i julebordsesongen. Totalt gjelder varslene 68 virksomheter der etaten har avdekket brudd på skatte-, avgifts- og regnskapsregelverket.
Skatteetatens anmeldelser: Flere og strengere dommer19.3.2026 08:04:06 CET | Pressemelding
Skatteetatens anmeldelser førte i 2025 til flere og strengere dommer. Gjennomsnittsstraffen var på over 12 måneder i fengsel og i den strengeste dommen fikk hovedmannen seks år i fengsel i en omfattende tilretteleggersak.
Skattemeldingen er på vei. Skatteetaten advarer mot svindel11.3.2026 06:00:00 CET | Pressemelding
I takt med utsendingen av skattemeldingen for 2025 øker også svindelforsøkene. Skatteetaten advarer mot falske e‑poster og SMS-er som ber deg om å trykke på lenker.
I dag går de første skattemeldingene ut - 2,7 millioner ligger an til å få penger til gode9.3.2026 06:00:00 CET | Pressemelding
Fra i dag og frem til 30. mars sendes skattemeldingen ut til 5,3 millioner lønnsmottakere, pensjonister og enkeltpersonforetak. Selv om den er forhåndsutfylt, er den ikke ferdig.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
