Presseinvitasjon : Norcem inviterer til pressemøte om karbonfangstprosjektet i Brevik

For Norcem er dette ennå et steg nærmere målstreken for karbonfangst og karbonnøytrale betongprodukter. Norcems fabrikk i Brevik kan bli verdens første sementfabrikk med fullskala CO2fangst.
For Porsgrunn kommune kan prosjektet få konsekvenser for både lokale arbeidsplasser og næringsutvikling.
Program:
- Per Brevik, Direktør for bærekraft i HeidelbergCement vil fortelle om veien videre mot det som kan bli verdens første karbonnøytrale sementfabrikk.
- Robin Kåss(AP), Ordfører i Porsgrunn Kommune vil fortelle om betydningen det vil ha for lokale arbeidsplasser og næringsutvikling.
- I tillegg vil representanter fra Norcem og partnerene i prosjektet være tilstede.
Hva: Pressemøte
Hvor: Norcems hovedkontor, Setreveien 2, 3950 Brevik.
Når: Mandag. 18 juni. 14:00.
Det blir enkel servering.
Påmelding og spørsmål til Tor Halvorsrud, Communication Manager
Tor.halvorsrud@heidelbergcement.com telefon: 920 43 992
Nøkkelord
Kontakter
Tor HalvorsrudCommunication Manager
Communication Manager, HeidelbergCement
Bilder
Lenker
Om Heidelberg Materials
HeidelbergCement er en global markedsleder innen tilslag, og en fremtredende aktør innen områdene sement, betong og andre tilhørende aktiviteter, noe som gjør selskapet til en av verdens største produsenter av byggematerialer. Selskapet har ca 60 000 ansatte i 60 land.
Følg pressemeldinger fra Heidelberg Materials
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Heidelberg Materials på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Heidelberg Materials
Reduserer utslipp og øker sirkulæriteten: Heidelberg Materials introduserer evoBuild5.12.2024 12:04:42 CET | Aktuelt
Noen måneder etter lanseringen av nettonull-produktet evoZero, kompletterer Heidelberg Materials evo-familien med evoBuild: et globalt varemerke for produkter som gir et unikt bidrag til avkarbonisering og økt sirkularitet.
Heidelberg Materials mekanisk ferdigstilt med byggingen av karbonfangstprosjektet Brevik CCS2.12.2024 17:03:09 CET | Pressemelding
1.desember nådde Heidelberg Materials den siste store milepælen som innebærer at karbonfangstanlegget er ferdig bygget. Nå gjenstår det en fase med testing før anlegget er ventet å åpne i 2025.
Byrådet klippet snoren for innovativ betongfabrikk på Sjursøya17.10.2024 18:00:00 CEST | Pressemelding
Byrådet i Oslo fikk æren av å klippe snoren da Heidelberg Materials åpnet sin nye betongfabrikk på Sjursøya. Fabrikken har vært under bygging i flere år og står nå endelig klar til bruk.
Skanska og Heidelberg Materials baner vei for bærekraftig bygging med netto nullbetong28.6.2024 09:32:34 CEST | Pressemelding
Skanska har tatt et viktig steg i retning av å redusere sin klimapåvirkning ved å bli en av de første til å bestille Heidelberg Materials' unike sementprodukt evoZero. Avtalen mellom de to selskapene ble undertegnet i går.
Heidelberg Materials lanserer sement som muliggjør betong uten nettoutslipp28.11.2023 10:00:00 CET | Pressemelding
Etter flere år med utvikling og bygging nærmer karbonfangstprosjektet Brevik CCS seg ferdigstillelse. Når anlegget er i drift vil fabrikken i Brevik tilby unike sementprodukter som muliggjør betong med netto null CO2-utslipp.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom