Diplom-Is årets leverandør til Statoil-stasjonene

Hele 10 leverandører var nominert, og blant disse kom tre leverandører til finalen: Diplom-Is, pølseleverandøren Leiv Vidar og TT Mikro som leverer mobiltelefon-tilbehør til Statoil-stasjonene.
Diplom-Is trakk det lengste strået og ble kåret til «Årets leverandør» av Statoil-stasjonene i Norge og av Statoil Fuel & Retail Norge sentralt.
«Diplom-Is har hatt tett oppfølging og meget god dialog med både stasjon og servicekontor over mange år. De jobber aktivt med sesongene og sammen sparker vi sesongen i gang med vår suksesskampanje Royal-is halvpris. Samarbeid med stasjonene ved implementering av nye soft-is maskiner har vært meget bra, og soft-is er blitt et «nytt» segment i Statoil. Hele 158 stasjoner tilbyr dette og selger over 1,3 millioner soft-is siste år, sier Trude Venset Sleire, Senior Director Market Development, som sammen med forhandlerrådets leder, Ole Aksel Håkonsen fra Buskerud stod for kåringen av «Årets leverandør 2014».
I perioden hadde Statoil-stasjonene en salgsøkningen på soft-is på hele 13 prosent, og Statoil Fuel & Retail økte sine markedsandeler.
Stasjonene vurderte de nominerte ut fra salgsoppfølging, kategoriutvikling og produktutvikling, mens selskapets sentralt vurderte ut fra innovasjon, totalinntrykk og salgsutvikling.
Prisen for "Årets leverandør 2014" ble utdelt under en forhandlersamling på Statoil Fuel & Retails nye hovedkontor i Oslo mandag kveld 21. september.
Kontakter
Knut HansenKommunikasjonsjef
Tel:+47 917 38 053knusen@circlekeurope.comBilder

Om Circle K Norge
Vi kaller oss energistasjon, helt enkelt – fordi vi tilbyr energi til bilen og deg som er på farten.
Om Circle K Norge AS
-
Circle K Norge driver 456 energistasjoner i Norge, 259 av dem er bemannede stasjoner som tilbyr drivstoff, bilvask, kaffe og mat.
-
Vi bygger ut vårt nettverk av hurtigladere, over 100 stasjoner har til sammen 800 hurtigladere for elbiler.
-
Vi er også drivstoffgrossist og har en rekke terminaler og depoter som forsyner stasjoner og kunder i hele Norge.
-
Ca. 3 000 personer jobber på våre kontorer og stasjoner over hele landet.
-
Circle K har en hundreårig historie i Norge, som Norsk Brændselsolje A/S med merkenavnene MIL og BP, Norsk Olje as (Norol), Statoil Norge AS og Statoil Fuel & Retail AS (Statoil) og nå Circle K Norge AS (Circle K).
Om Couche-Tard
- Circle K er en del av Alimentation Couche-Tard Inc. («Couche-Tard»), en ledende, global aktør innen eMobility, drivstoff og detaljhandel med hovedkvarter i Laval, Canada.
- Couche-Tard opererer i 24 land med nesten 14 100 butikker, hvorav omtrent 10 700 tilbyr drivstoff til veitransport. Omtrent 122 000 mennesker er ansatt i hele nettverket.
Følg pressemeldinger fra Circle K Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Circle K Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Circle K Norge
Ruller ut for å hjelpe nye og erfarne elbilister i sommer3.7.2025 12:13:01 CEST | Pressemelding
Aldri har flere elbiler kjørt på norske sommerveier. Nå legger ladevertene til Circle K ut på en månedslang sommerturné for å hjelpe både ferske og erfarne elbileiere på bilferie.
Fryktet at karrieren var over – kåret til årets talent3.7.2025 10:49:27 CEST | Pressemelding
Hun hadde økonomigrad fra USA og drev eget firma i hjemlandet, men trodde karrieren var over da hun flyttet til Norge. Nå er Barbora Orvisky (47) kåret til årets stasjonstalent.
Trondheim får Norges råeste lading30.6.2025 15:52:33 CEST | Pressemelding
Nå har Norges råeste ladere for tungtransport åpnet på Circle K E6 Klett utenfor Trondheim. Med dette blir det enda enklere å kjøre elektrisk lastebil – også i Midt-Norge.
Nå er det tungtransportens tur til å få lade-boost7.2.2025 10:30:35 CET | Pressemelding
Åpningen av en ny, kraftig ladepark med hurtigladere for lastebiler på Sekkelsten i Askim, markerer et stort steg fremover for elektrifiseringen av tungtransporten – en sektor som hittil har ligget langt bak personbilmarkedet.
Frykter trakassering på jobb27.1.2025 10:33:42 CET | Pressemelding
Én av fem nordmenn nøler med å anbefale en karriere i servicebransjen på grunn av mobbing og sjikane fra kunder. Nå lanserer en av landets største butikkjeder «godhetsuke» på sine om lag 250 betjente stasjoner i Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom