Thon Eiendom

Johnny Rockets åpner i Norge

Del
Dinerkonseptet Johnny Rockets startet i USA for over 30 år siden og har røtter i det amerikanske kjøkken.
ÅPNER I OSLO: Johnny Rockets er kjent for sine saftige hamburger.
ÅPNER I OSLO: Johnny Rockets er kjent for sine saftige hamburger.

Etter lang fartstid ble Johnny Rockets nylig oppgradert og fremstår nå med en moderne twist på den klassiske dineren.

– Målet vårt er en lun og avslappet atmosfære hvor du som gjest kan lade batteriene med amerikansk mat og drikke fra råvarer med høy kvalitet, sier Jon-Erik Kristiansen som er administrerende direktør for Johnny Rockets Norge.

Johnny Rockets henter inspirasjon fra hele verden, men er trofast mot sine klassikere. Kjeden bruker de beste råvarene og er opptatt av kvalitet og matopplevelse.

– Vi er stolte av våre handcrafted «fresh never frozen»-hamburgere og «handspun milkshakes to die for». Våre hamburgere leveres ferske fra Strøm Larsen, som også lager Johnny Rockets Hot Dog etter egen oppskrift, forteller Kristiansen.

Pannekaker, egg og bacon hører selvfølgelig hjemme hos Johnny Rockets, sammen med chilifries, buffalo wings og andre amerikanske klassikere.

Etablerer seg på Storo i Oslo
En av de første Johnny Rockets-restaurantene i Norge åpner i Oslo på Storo, i et av byggene i Thon Eiendoms nye prosjekt.

– Vi er veldig glade for at Johnny Rockets blir en av våre nye leietakere på Storo. Restaurantkonseptet passer veldig bra i området hvor vi også bygger Norges største kinosenter og det nye hotellet Thon Hotel Storo. Johnny Rockets blir et godt tilbud til de som skal på kino og for de som bor i nærheten, sier utviklingssjef hos Thon Eiendom, Jørgen Sollie.

Johnny Rockets åpner på Storo etter sommeren 2018.

Johnny Rockets åpnet sin første restaurant på Melrose Avenue i 1986 i Los Angeles og har i dag over 350 restauranter i 32 land.

Les mer om Johnny Rockets her 

Les mer om Thon Eiendom her

Nøkkelord

Kontakter

Jon-Erik Kristiansen
Administrerende direktør, Johnny Rockets Norge
Tlf: +47 99 09 09 00
jek@johnnyrockets.no



Jørgen Sollie
Utviklingssjef, Thon Eiendom
Tlf: +47 970 81 680
jorgen.sollie@olavthon.no

Bilder

ÅPNER I OSLO: Johnny Rockets er kjent for sine saftige hamburger.
ÅPNER I OSLO: Johnny Rockets er kjent for sine saftige hamburger.
Last ned bilde
På menyen finnes hamburgere, chilifries, pannekaker, egg og bacon chilifries, buffalo wings, milkshakes og andre amerikanske klassikere.
På menyen finnes hamburgere, chilifries, pannekaker, egg og bacon chilifries, buffalo wings, milkshakes og andre amerikanske klassikere.
Last ned bilde
– Vi er stolte av våre handcrafted «fresh never frozen»-hamburgere og «handspun milkshakes to die for». Våre hamburgere leveres ferske fra Strøm Larsen, som også lager Johnny Rockets Hot Dog etter egen oppskrift, sier Jon-Erik Kristiansen som er administrerende direktør for Johnny Rockets Norge.
– Vi er stolte av våre handcrafted «fresh never frozen»-hamburgere og «handspun milkshakes to die for». Våre hamburgere leveres ferske fra Strøm Larsen, som også lager Johnny Rockets Hot Dog etter egen oppskrift, sier Jon-Erik Kristiansen som er administrerende direktør for Johnny Rockets Norge.
Last ned bilde

Om Thon Eiendom

Thon Eiendom
Thon Eiendom
Stenersgata 2A
0184 Oslo

+47 23 08 00 00http://www.thoneiendom.no

Thon Eiendom er eiendomsdivisjonen i Olav Thon Gruppen, som eies av Olav Thon Stiftelsen. Divisjonen består av bolig, kjøpesenter og næringseiendom. Olav Thon Gruppen eier ca. 500 eiendommer i Norge og utlandet, og eier/forvalter 94 kjøpesentre i Norge og Sverige.

Følg pressemeldinger fra Thon Eiendom

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Eiendom på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Thon Eiendom

Nå blir det byggestart i Heggedal Hage14.4.2025 07:58:00 CEST | Pressemelding

Denne våren starter byggingen av boligprosjektet Heggedal Hage i Asker kommune. Mye av grunnarbeid og nødvendige forberedelser er unnagjort, og det er nå klart for å realisere et nytt og moderne boligmiljø i idylliske omgivelser. – Vi er glade for å kunne dele denne milepælen med fremtidige beboere og lokalmiljøet. Heggedal Hage skal bli et attraktivt og inkluderende nabolag, og byggestart markerer starten på en spennende reise, sier Kristin Nyquist, salgssjef.

Stortorvet 2 – enestående kontorlokaler for den kravstore10.1.2025 08:00:00 CET | Pressemelding

I Koppgården på Stortorvet 2 i Oslo tilbyr Thon Eiendom nå 2 000 m² moderne kontorarealer for selskaper som ønsker lokaler med både historisk sus og prestisje. Det nyrenoverte kontorbygget i Oslo står klart for innflytting sommeren 2025 og vil bestå av svært fleksible løsninger med høy kvalitet og utsøkt håndverk i alle rom. – Disse lokalene egner seg for leietakere som ser etter full funksjonalitet i en historisk og luksuriøs atmosfære. Kontor i Koppgården gir en solid ramme for møter med både partnere og internasjonale gjester, sier Kristine Ervik, eiendomssjef.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye