LAVUTSLIPPSSONER KAN LØSE DÅRLIG OSLO-LUFT

Utredningen er laget av COWI på oppdrag fra Byrådsavdelingen for miljø og samferdsel, i samarbeid med Norsk institutt for luftforskning (NILU).
I utredningen anbefaler Bymiljøetaten i Oslo kommune at hele Oslo blir en såkalt lavutslippssone, skriver NRK fredag 14.10.2016. Konseptet som gir størst reduksjon i NO2-utslipp og dermed størst helsemessig gevinst, innebærer at tunge kjøretøy som ikke tilfredsstiller Euro 6-krav, samt alle lette dieselbiler, må betale en avgift for å kjøre innenfor bygrensen.
– I dag er det cirka 200 000 mennesker i Oslo som er utsatt for utfordringen med den dårlige luftkvaliteten. Ved å velge det konseptet for lavutslippssoner som vi har kommet frem til, går det nesten ned til null i 2022, sier prosjektleder for utredningen, Tom Henry Knudsen i Bymiljøetaten til NRK.
Norge er luftversting
I oktober i fjor ble Norge dømt i EFTA-domstolen, for brudd på EUs luftkvalitetsdirektiv. Norge fikk dommen etter ikke å ha fulgt opp med en forpliktende plan til ESA (EØS-avtalens overvåkingsorgan) for å forbedre situasjonen.
Luftkvaliteten i flere norske byer er for dårlig, og de høyeste tillatte grensene for utslipp brytes i lange perioder hvert år, særlig på vinteren. Oslo er en av verstingene i landet på overskridelser av grenseverdiene.
– Utredningen viser at trafikantbetaling er svært virkningsfullt for å påvirke luftkvaliteten. Ved å gjøre det dyrere å bruke de kjøretøyene som forurenser mest, blir de som brukes mest solgt ut av Oslo-regionen, mens de øvrige brukes mindre. Dette vil gi en rask forbedring av luftkvaliteten i byen. Det kan alle glede seg over, men særlig barn, gamle og folk med luftveislidelser, sier Bernt Sverre Mehammer, fagansvarlig for analysene COWI har gjort i oppdraget.
Vil redusere helserisiko
Luftforurensning er et storbyproblem som kan utløse og forverre sykdommer, først og fremst i luftveiene og hjerte-karsystemet. Kortvarig eksponering for luftforurensning gir hovedsakelig forverring av eksisterende sykdommer, mens langvarig eksponering også kan bidra til utvikling av sykdom. Dette skrives i konseptvalgutredningen som ble utgitt i dag.Etterlyser teknologisk utvikling
Stein B. Olsen, avdelingsleder for Vann og miljø i COWI, mener at informasjonen om luftsituasjonen i Norge kunne ha blitt bedret av større teknologisk utvikling på luftmålingsfeltet.
Han sier at det kan ha en betydelig helsegevinst dersom dagens måleutstyr kunne forbedres, og etterlyser innovasjon.
– Mange dør årlig eller får kraftig redusert livskvalitet som følge av dårlig luftkvalitet. Luft griper inn i alt – i hele byutviklingskjeden – og det er viktig å være visjonære for å drive fagmiljøet og den teknologiske utviklingen fremover. Vi er nå i startfasen av et samarbeid ledet av NILU, hvor vi skal forsøke å løse nettopp disse utfordringene, sier Olsen.
Kontakter
Ragnhild Heggem FagerheimKommunikasjonsrådgiver
RHFM@cowi.comMay Kristin HaugenKommunikasjonsdirektør Communication NO
Tel:+47 97 74 50 57mkha@cowi.comOle Emil JohnsenSenior kommunikasjonsrådgiver
Tel:98636858OEJO@cowi.comwww.cowi.comBilder

Om COWI AS
COWI er et av Norges ledende rådgivende ingeniørselskap innen rådgivning og prosjektering knyttet til bygninger, samferdsel, industri, energi, miljø og vann.
Følg pressemeldinger fra COWI AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra COWI AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra COWI AS
Nye Bodø Lufthavn - se de spektakulære bildene19.6.2025 08:00:00 CEST | Aktuelt
COWI bidrar i realiseringen av nye Bodø lufthavn – et av Nord-Norges viktigste infrastrukturprosjekter.
COWI vinner strategiske rammeavtaler med Bane NOR4.6.2025 14:14:13 CEST | Pressemelding
COWI har inngått to store rammeavtaler med Bane NOR som styrker samarbeidet om utviklingen av fremtidens jernbaneinfrastruktur. Avtalene har en samlet verdi på inntil fem milliarder kroner og strekker seg over seks år inklusive opsjoner.
Dobbeltspor i Bergen vinner av prestisjepris8.4.2025 10:33:11 CEST | Pressemelding
Dobbeltsporprosjektet mellom Arna og Bergen ble nylig tildelt prisen "Årets anlegg 2024" av Byggeindustrien, noe som understreker prosjektets betydelige bidrag til norsk infrastruktur. COWI var rådgivende ingeniør for dobbeltspor Bergen - Fløen, som er en delstrekning av dobbeltsporet, samt Nygårdstangen godsterminal.
Ny miljøsertifisering for godsterminalen5.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Bergen godsterminal Nygårdstangen har mottatt ny BREEAM-sertifisering, denne gang for driften av terminalen. Dermed har terminalen nå mottatt to tungtveiende sertifiseringer på drøye tre måneder.
Utmerket jernbanebygging i Bergen13.12.2024 12:25:54 CET | Pressemelding
Byggeprosjektet som fullførte dobbeltsporet fra Bergen til Arna og moderniserte Nygårdstangen godsterminal er klassifisert som «Excellent» etter den internasjonale bærekraftstandarden BREEAM.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom