ER DETTE INGENIØRKUNSTENS ULTIMATE BAKVERK?

– Jeg tror det skal være så korrekt som man kan greie å få det til i pepperkakeform, sier en fornøyd Rune Johannesen.
Foran seg har han den i underkant av 160 centimeter brede konstruksjonen i 1:50 skala av Dolvik tankanlegg, som betjener Flesland med jetfuel. Tre større tanker, med tilhørende vindeltrapper, gangbaner og tilbygg, dekker et bredt møtebord.
– Det virkelige anlegget ble ferdigstilt nå i høst, så da det var tid for å velge årets pepperkakemodell var det naturlig å velge noe vi nettopp hadde jobbet med i COWI, forteller Johannesen.
Alt som er laget i stål i den originale konstruksjonen er laget i pepperkake, og alt som er laget i betong – hovedkonstruksjonene – er laget med kransekakemasse. I de fleste "sømmer" er knekk benyttet, med unntak av på kransekakefundamentet, hvor marsipan er benyttet.
Løste pepperkaketekniske utfordringer med 3D-print
I alt loggførte han 96 timer på selve byggingen. I tillegg kom mellom 30 – 40 timer på forprosjekteringen. Han beskriver vindeltrappen som det utvilsomt mest krevende elementet, men takker teknologien for at prosessen gikk så godt som den gjorde
– Det hjalp veldig at COWI har 3D-printere som jeg kunne bruke til å lage pepperkakeformene. Og er du teknisk tegner og maskiningeniør, og kan benytte deg av datamaskin og 3D-tegning, så kan du printe ut de formene du trenger. Det er fremdeles pepperkaketeknisk utfordrende å lage, men da har man i alle fall hjelpemidlene som gjør det mulig.
– Det er nesten helt vesentlig når man skal begi seg ut på prosjekter som dette. Samtidig er det gjort noen forenklinger. Man kan ikke gå så mye mer i detalj på pepperkaker, dessverre. Man kunne selvfølgelig ha blåst modellen opp enda større, men da begynner man å få bæretekniske problemer. Pepperkake er ikke sterkt nok, sier Johannesen.

Verket i tall
- Omtrent 160 cm lang er den totale konstruksjonen
- Rundt 30 selvtegnede og 3D-printede pepperkakeformer ble brukt
- 96 timer ble loggført for selve byggingen
- I tillegg til rundt 30- 40 timer prosjektering
- I 1:50 skala er modellen bygget
- 4 liter mel gikk med i pepperkakedeigen
- 2mm er maksimum pepperkaketykkelse etter utkjevling
Tips til ferske og ambisiøse pepperkakeprosjektører
- Prøv deg frem for å få en god deig som er lett å kjevle, og som hever lite
- Kjevle alltid ut på bakepapir
- Hvis du ikke har tilgang på 3D-printer, er matpapir en god løsning
- Dersom du skal bøye eller krumme objekter, sett kun ett slikt objekt i ovnen av gangen.
- En spisepinne av tre er et godt redskap for å fordele knekk i tilfeller der delene ikke kan dyppes.
Originalen:
Kopien:
Kontakter
Ragnhild Heggem FagerheimKommunikasjonsrådgiver
RHFM@cowi.comMay Kristin HaugenKommunikasjonsdirektør Communication NO
Tel:+47 97 74 50 57mkha@cowi.comOle Emil JohnsenSenior kommunikasjonsrådgiver
Tel:98636858OEJO@cowi.comwww.cowi.comBilder
Om COWI AS
COWI er et av Norges ledende rådgivende ingeniørselskap innen rådgivning og prosjektering knyttet til bygninger, samferdsel, industri, energi, miljø og vann.
Følg pressemeldinger fra COWI AS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra COWI AS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra COWI AS
Nye Bodø Lufthavn - se de spektakulære bildene19.6.2025 08:00:00 CEST | Aktuelt
COWI bidrar i realiseringen av nye Bodø lufthavn – et av Nord-Norges viktigste infrastrukturprosjekter.
COWI vinner strategiske rammeavtaler med Bane NOR4.6.2025 14:14:13 CEST | Pressemelding
COWI har inngått to store rammeavtaler med Bane NOR som styrker samarbeidet om utviklingen av fremtidens jernbaneinfrastruktur. Avtalene har en samlet verdi på inntil fem milliarder kroner og strekker seg over seks år inklusive opsjoner.
Dobbeltspor i Bergen vinner av prestisjepris8.4.2025 10:33:11 CEST | Pressemelding
Dobbeltsporprosjektet mellom Arna og Bergen ble nylig tildelt prisen "Årets anlegg 2024" av Byggeindustrien, noe som understreker prosjektets betydelige bidrag til norsk infrastruktur. COWI var rådgivende ingeniør for dobbeltspor Bergen - Fløen, som er en delstrekning av dobbeltsporet, samt Nygårdstangen godsterminal.
Ny miljøsertifisering for godsterminalen5.3.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Bergen godsterminal Nygårdstangen har mottatt ny BREEAM-sertifisering, denne gang for driften av terminalen. Dermed har terminalen nå mottatt to tungtveiende sertifiseringer på drøye tre måneder.
Utmerket jernbanebygging i Bergen13.12.2024 12:25:54 CET | Pressemelding
Byggeprosjektet som fullførte dobbeltsporet fra Bergen til Arna og moderniserte Nygårdstangen godsterminal er klassifisert som «Excellent» etter den internasjonale bærekraftstandarden BREEAM.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom