Universal Music Norge

Astrid S annonserer verdensturné

Del

I høst reiser Astrid S på sin største headliner-turné. Turnéen har samme navn som EP´en som slippes 30. juni. 

I dag annonseres det at Astrid S reiser til USA, Europa og Norge i september, oktober og november for å spille konserter. Flere datoer og steder vil offentliggjøres senere. Annonseringen kommer i kjølvannet av hennes nettopp avsluttede mini-turné hvor hun spilte utsolgte show i Los Angeles, New York og London.

30. juni slipper Astrid S sin andre EP, «Party´s Over». EP´en består av fem spor, inkludert «Breathe», som allerede har markert seg verden rundt. Låten har nylig rundet 26 millioner avspillinger på Spotify og ble utnevnt som ‘Tune Of The Week’ i programmet til Scott Mills på BBC Radio 1. Elton John omtalte også «Breathe» i sitt radioprogram på Beats1. Hennes musikk har rundet utrolige 500 millioner avspillinger i strømmetjenestene.

Billetter til turnéen legges ut for salg fredag 9. juni klokken 10:00. 

Party´s Over World Tour

September

Tuesday 12th / Velvet Underground, Toronto, Canada

Thursday 14th / Brighton Music Hall, Boston, United States

Friday 15th / The Foundry at The Fillmore, Philadelphia, United States

Saturday 16th / U street Music Hall, Washington, United States

Tuesday 19th / Bowery Ballroom, New York, United States

Wednesday 20th / Rough Trade, Brooklyn, United States

Friday 22nd / Subterranean, Chicago, United States

Saturday 23rd / 7th Street Entry, Minneapolis, United States

Monday 25th / El Rey, Los Angeles, United States

Friday 29th / Constellation Room, Santa Ana, United States

Saturday 30th / The Independent, San Francisco, United States

October

Tuesday 10th / Gorilla, Manchester, UK

Wednesday 11th / Heaven, London, UK

Thursday 12th / Point Ephemere, Paris, France

Saturday 14th / Witloof, Brussels, Belgium

Sunday 15th / Melkweg Ogz, Amstedam, Netherlands

Monday 16th / Die Kantine, Cologne, Germany

Wednesday 18th / Columbia Theatre, Berlin, Germany

Thursday 19th / Technikum, Munich, Germany

Saturday 21st / Mojo, Hamburg, Germany

Wednesday 25th / Samfundet, Trondheim, Norway

Thursday 26th: Kick Scene, Kristiansand, Norway

Friday 27th: Folken, Stavanger, Norway

Saturday 28th: Maritim Hall, Haugesund, Norway

November

Wednesday 15th / Sentrum Scene, Oslo, Norway

Thursday 16th / Huset, Gjøvik, Norway

Saturday 18th / Brygga Kultursal, Halden, Norway

Wednesday 22nd / Terminalen, Ålesund, Norway

Thursday 23rd / Rokken, Volda, Norway

Friday 24th / Meieriet, Sogndal, Norway

Saturday 25th / USF Verftet, Bergen, Norway

Kontakter

Bilder

Last ned bilde
Foto: Stian Andersen
Foto: Stian Andersen
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Inger Lise Hope - Don't Cry For Me16.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding

Inger Lise Hope, fjorårets vinner av The Voice Norge, er klar med en helt ny singel, Don’t Cry for Me, som er ute i dag. Låten vil ha livepremiere når Inger Lise fremfører den i semifinalen av The Voice i kveld. Inger Lise forklarer budskapet i sangen slik: «Denne sangen handler om det stille øyeblikket når to mennesker som har blitt såret, likevel velger å holde fast i hverandre. Det er ikke perfekt – det er smerte, det er historie – men akkurat i kveld er det nok. Det handler om å gi slipp på sorgen for et øyeblikk, og finne trøst i nærheten av hverandre. Selv med et knust hjerte.» Inger Lises stemme har blitt sammenlignet med legender som Celine Dion og Mariah Carey, og hennes fantastiske versjon av Adagio har samlet 4,6 millioner visninger på YouTube. Tidligere i høst slapp hun singelen Paralyzed, som ble feiret med to utsolgte konserter på prestisjetunge Stavanger Konserthus. Deretter skapte hun julemagi med sin originale julesang Snow Waltz, som raskt ble en favoritt i julesesong

Secret Garden markerer 30-årsjubileet for ikonisk debutalbum med nyutgivelse og jubileumsturné!15.5.2025 11:32:08 CEST | Pressemelding

I 2025 markerer den norsk-irske suksessduoen Secret Garden — bestående av komponist Rolf Løvland og fiolinist Fionnuala Sherry — 30-årsjubileet for sitt banebrytende debutalbum Songs from a Secret Garden. Albumet, som blant annet inneholder den ikoniske vinnersangen Nocturne fra Eurovision Song Contest i 1995, relanseres i ny, remastret utgave på både CD, vinyl og digitale plattformer den 15. mai – nøyaktig 30 år etter den historiske seieren i Dublin. Med sin unike blanding av klassisk, keltisk og norsk folkemusikk, har Secret Garden oppnådd global suksess gjennom tre tiår. Duoen har solgt over seks millioner album, blitt strømmet nærmere tre milliarder ganger og mottatt hele 113 platinatroféer fra ulike deler av verden. På sosiale medier er musikken deres fortsatt høyst aktuell – låtene deres er brukt i over 6.7 millioner videoer, med mer enn 11.8 milliarder visninger totalt. – Jeg møtte Fionnuala ved et tilfeldig møte i Dublin i 1994. Hun spurte om jeg kunne tenke meg å skrive musikk

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye