Olav Thon utnevner visekonsernsjef i Olav Thon Gruppen

Ole-Christian Hallerud har jobbet i Olav Thon Gruppen i 19 år i flere ulike stillinger, og har de siste årene sittet i konsernledelsen med ansvaret for eiendomsutvikling.
– Som konserndirektør i Olav Thon Gruppen har jeg allerede vært involvert i ulike forretningsområder, og jeg ser frem til å ta et større ansvar i gruppens virksomheter i Norge, Sverige, Belgia og Nederland, sier Ole-Christian Hallerud.
I 2013 opprettet Olav Thon en stiftelse, og Olav Thon Stiftelsen eier 100 % av aksjene i Olav Thon Gruppen AS. Olav Thon Stiftelsens formål er å eie og videreføre Olav Thon Gruppens omfattende forretningsvirksomhet. Ole-Christian Hallerud har sittet som styremedlem i Olav Thon Stiftelsen siden opprettelsen i 2013.
– Olav Thon og jeg har jobbet tett sammen i snart 19 år. Jeg føler meg privilegert over å få denne utnevnelsen og over å få være med på å lede et selskap som Olav Thon Gruppen videre, sier Hallerud.
Olav Thon Gruppen har ca. 8000 hel- og deltidsansatte og omsatte for 10,2 milliarder kroner i 2016. Resultatet før skatt var ca. 1,8 milliarder kroner samme år.
– I juni fyller jeg 94 år og jeg har vært daglig leder i Olav Thon Gruppen siden 1942. Jeg kommer fortsatt til å fungere som konsernsjef, men fant tiden moden for å få assistanse med stillingen som visekonsernsjef. Da jeg valgte nettopp Ole-Christian Hallerud som visekonsernsjef, var det på bakgrunn av hans glimrende innsats i Olav Thon Gruppen i de siste 19 årene. I forhold til mine mange utmerkede medarbeidere i min virksomhet, er Ole-Christian en ung mann med sine 46 år. Hans arbeidskapasitet, alder og kunnskap om eiendomsutvikling var avgjørende for at valget falt på Ole-Christian, sier Olav Thon.
Nøkkelord
Kontakter
Ole-Christian HallerudVisekonsernsjef i Olav Thon Gruppen
Tel:+47 920 16 428ole.hallerud@olavthon.noOlav ThonKonsernsjef i Olav Thon Gruppen
Tel:+ 47 23 08 02 15Bilder


Om Thon Gruppen
Konsernet Thon Gruppen omfatter mange virksomheter, hvorav kjernevirksomhetene er eiendom og hotell. De mest kjente merkenavnene våre er Thon Eiendom og Thon Hotels.
I 2023 hadde konsernet ca. 3000 årsverk. Les årsrapportene våre her.
Thon Gruppen eies av Olav Thon Stiftelsen, som gir deler av overskuddet i Thon Gruppen til samfunnsnyttige formål.
Link til våre presserom:
Thon Gruppen
Thon Eiendom
Thon Hotels
Olav Thon Eiendomsselskap ASA
Følg pressemeldinger fra Thon Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Gruppen
Thon og OBOS går sammen om å utvikle to store boligprosjekter på Fornebu11.4.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Thongård AS som eies av Thon Holding AS, har inngått avtale om kjøp av 50 prosent i OBOS-prosjektene Oksenøya bruk og Flytårnet stasjon. Allerede i høst kan de første boligene bli lagt ut for salg. – Vi ser virkelig frem til å samarbeide med en så stor og solid aktør som OBOS i gjennomføringen av disse to boligprosjektene. For oss i Thon er dette attraktive boligutviklingsprosjekter helt i tråd med vårt ønske om å satse enda mer på utvikling og salg av boliger med sentral beliggenhet fremover, sier Annette Hofgaard, konserndirektør eiendom i Thon Gruppen.
Thon kjøper Vasagatan 50 i Stockholm7.2.2025 12:16:03 CET | Pressemelding
Olav Thon Gruppen har gjennom det svenske datterselskapet Thon Sverige AB inngått en avtale om å kjøpe eiendommen Vasagatan 50, kjent som Lagern 7, i Stockholm. Vasagatan 50 er en klassisk kontoreiendom på 2.700 kvadratmeter sentralt beliggende i Stockholm sentrum i nærheten av Stockholm sentralstasjon. - Vi ser et stort potensial i denne eiendommen, sier Annette Hofgaard, konserndirektør eiendom.
Olav Thon Gruppens kjøpesentre med sterk omsetning i 20249.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Olav Thon Gruppens kjøpesentre fortsetter å levere solide resultater til tross for utfordrende konjunkturer. Besøkstall og omsetningstall for 2024 viser en positiv utvikling som bekrefter kjøpesentrenes posisjon som ledende destinasjoner for fysisk handel, tjenester og opplevelser. Samlet sett omsatte Olav Thon Gruppens kjøpesentre i Norge for over 79,5 milliarder kroner i 2024. Dette tilsvarer 3,1 % økning sammenlignet med året før. Besøkstallene økte med 2,3 %. De svenske kjøpesentrene omsatte for nesten 16 milliarder svenske kroner. Med 76 kjøpesentre i Norge og 10 i Sverige opprettholder konsernet sin markedsledende posisjon i Skandinavia. – Vi er svært fornøyde med å se at våre kjøpesentre fortsetter å tiltrekke seg lojale kunder og å sikre stabil omsetning og gode resultater for både oss og våre leietakere. Dette viser at satsingen på moderne fasiliteter og varierte tilbud bidrar til vekst, sier Thomas E. Rønning, direktør for kjøpesenter i Olav Thon Gruppen. (Lenke til rapport n
Olav Thon 1923-202416.11.2024 13:39:00 CET | Pressemelding
Det er med stor sorg vi i dag har mottatt budskapet om at Olav Thon er gått bort. Han ble 101 år gammel.
Vil skape et nytt bydelssentrum i Åsane5.11.2024 14:00:00 CET | Pressemelding
Med ny detaljregulering planlegger Olav Thon Gruppen å skape et helt nytt bydelssentrum. Åsane tenkes utviklet fra en trafikkert bydel til et grønt, urbant, inkluderende, attraktivt og levende bydelssentrum, med gatestruktur, nye boliger, næring, butikker, kino, helse- og servicetilbud. Torget skal være knutepunktet og hjertet i sentrum. - Vi skal skape et attraktivt sentrum med møteplasser for både beboere og besøkende. Videreutvikling av våre eiendommer vil være med å komplettere bydelsutviklingen, slik at det blir en god sammenheng fra Åsane Arena, kulturhuset, biblioteket, Horisont og sørover til bussterminalen. Tiden er moden for å igangsette utviklingen av Åsane Bydelssentrum, og vi i Thon har i flere år jobbet for en fremtidsrettet og helhetlig byutvikling, sier eiendomssjef Aurora Hatlestad.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom