GK leverer tekniske entrepriser til det nye Munchmuseet

Den tekniske entreprisen utføres på oppdrag fra HENT som har fått kontakten M005 Innredning.
– Dette er et prestisjeprosjekt som kommer til å få mye oppmerksomhet i media, og for oss i GK er det gøy å få være med på å bygge dette. Verdien på kunsten som skal inn i bygget er stor, så det er ikke tvil om at den kvaliteten på GKs arbeider må ligge på et toppnivå i alle ledd, spesielt på luftkvalitet, sier Øystein Skjærholt, prosjektsjef i GK.
Et tverrfaglig team fra GK Elektro, GK inneklima og GK Rør er nå inne i en 6 mnd. optimaliseringsperiode hvor man sammen med byggherren Kultur- og idrettsbygg Oslo KF og HENT gjennomgår underlaget. Etter optimaliseringsperioden vil kontrakten bli utført som en totalentreprise.
Arbeidet med de tekniske anleggene har planlagt oppstart høsten 2017 og ferdigstilles desember 2019. I avtalen ligger det også en opsjon på serviceavtale.
Fra før har GK inngått kontrakt med Oslo kommune om å levere ventilasjon og byggautomasjon til det nye Deichmanske hovedbibliotek.
Nøkkelord
Kontakter
Øystein Skjærholt
Prosjektsjef GK Norge AS
oystein.skjaerholt@gk.no
Tlf 982 05 680
Bilder

Lenker
Om GK Gruppen
GK er Nordens ledende totaltekniske entreprenør og servicepartner. Vi leverer løsninger for nye- og eksisterende næringsbygg. Selskapet har siden etableringen i 1964 hatt en dynamisk vekst – til dagens ca. 3000 ansatte, med en omsetning på nærmere 5 milliarder kroner. Vi er til stede lokalt i hele Norge, Sverige og Danmark.
Følg pressemeldinger fra GK Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GK Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra GK Gruppen
GK styrker innsatsen mot arbeidsulykker – mobiliserer 3000 medarbeidere til årets arbeidsmiljødager17.9.2025 13:19:11 CEST | Pressemelding
Ser du det, eier du det: Den enkeltes personlige ansvar og bidrag til sikkerhet og arbeidsmiljø er tema når GK samler nesten 3000 medarbeidere i Skandinavia til felles arbeidsmiljødager.
Julija Molandsveen er nytt styremedlem i GK12.9.2025 14:58:05 CEST | Pressemelding
Julija Molandsveen (38) er valgt inn som nytt medlem av konsernstyret i GK Gruppen. Hun bringer med seg ekspertise innen strategi, omstilling og forretningsutvikling samt solid erfaring fra teknologi- og eiendomsbransjen.
GK Gruppen 2. kvartal 2025: Godt kvartal i de norske divisjonene8.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
GK opprettholder aktiviteten og bedrer lønnsomheten sammenliknet med samme periode i fjor. Særlig divisjonene i Norge leverer bedre resultater.
Stine Fjærli Sjøthun er ny divisjonsdirektør for Byggautomasjon29.8.2025 09:02:01 CEST | Pressemelding
Stine Fjærli Sjøthun (37) er ansatt som ny divisjonsdirektør for Byggautomasjon og blir en del av konsernledelsen i GK. Hun kommer fra stillingen som avdelingsdirektør prosjekt og utvikling i Forsvarsbygg.
Uzma Sadaf Bhatti er ny juridisk direktør i GK22.8.2025 10:12:08 CEST | Pressemelding
Uzma Sadaf Bhatti (45) er ansatt som juridisk direktør i GK. Hun kommer fra stillingen som juridisk direktør i HRP.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom