Pangstart for Lillo gård

Solgte for ca. 366 millioner
I løpet av salgsmøtet ble 70 av leilighetene solgt, noe som betyr at det bare er fire leiligheter igjen i første salgstrinn.
– Dette var en fantastisk moro salgsmøte. Den første som valgte bolig hadde ansiennitet fra 1936, mens den siste som slapp jubelen løs bare hadde vært medlem i et par uker. Vi solgte leiligheter i alle størrelser, fra 3,7 til 8,5 millioner kroner. Nå ser vi fram til ny salgsstart i oktober, sier prosjektselger Alexander Thomassen.
Enorm interesse
For Thomassen kom det ikke som et sjokk at salget gikk strålende. I løpet av de siste månedene har han mottatt utallige telefoner og e-poster fra nysgjerrige interessenter. Under åpningen av visningssenteret møtte mer enn tusen mennesker opp for å få en smakebit på livet på Lillo gård.
– Det har vært en enorm interesse for Lillo gård. Den populære beliggenheten gjør boligene svært attraktive, i tillegg til at folk liker at vi bevarer de historiske elementene og integrerer dem i nabolaget. Denne kombinasjonen av gammelt og nytt har begeistret mange, sier Thomassen.
Historisk sus
Prosjektet er sentralt beliggende i Sandakerveien i Nydalen, i et område som blomstrer for fullt. Den gamle Oslo-perlen Lillo gård blir hovedattraksjonen på området, hvor det skal bygges hele 440 boliger i løpet av de neste årene. Flere av bygningene på tomta er vernet, og vil bli stående som viktige kulturminner. Prosjektet er et samarbeid mellom OBOS, Eiendomsplan og AF-gruppen.
Nøkkelord
Kontakter
Åge PettersenKommunikasjonsdirektør
Tel:908 58 441Bilder


Om OBOS
OBOS er en av Nordens største boligbyggere med over en halv million medlemmer. Siden 1929 har vi skaffet våre medlemmer bolig, samt forvaltet disse på en trygg måte. I 2022 solgte OBOS 2 622 boliger og hadde ved utgangen av året 6 992 boliger under bygging.
Følg pressemeldinger fra OBOS
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra OBOS på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra OBOS
Regjeringen foreslår lovendring: – En god nyhet for boligkjøperne20.6.2025 12:12:05 CEST | Pressemelding
Regjeringen la i dag fram et lovforslag som åpner for at halvparten av alle nye leiligheter i borettslag kan selges med boligkjøpsmodellen Deleie.
OBOS-banken setter ned renten igjen19.6.2025 14:55:06 CEST | Pressemelding
OBOS-banken var en av få banker som satte ned renten i april. Nå følger de Norges Bank og setter ned renten på ny.
Endringer i konsernledelsen i OBOS: Etablerer ny divisjon for Medlem og Samfunnsengasjement18.6.2025 11:04:01 CEST | Pressemelding
OBOS styrker sitt medlemsarbeid og spisser samfunnsengasjementet ytterligere de kommende årene. En ny divisjon etableres i konsernet, hvor Ingjerd Sælid Gilhus tiltrer som ny konserndirektør for Medlem og Samfunnsengasjement.
OBOS og Sweco inngår omfattende rammeavtale11.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
OBOS Block Watne Entreprenør og Sweco inngår en betydelig rammeavtale for kjøp av prosjektering- og rådgivningstjenester. Som en del av avtalen overdrar OBOS Block Watne Entreprenør sin prosjekteringsavdeling med arkitekter og rådgivende ingeniører til Sweco.
Lanserer beredskapskasser til norske borettslag7.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
OBOS og Norges Røde Kors tilbyr 5.500 borettslag og sameier felles innkjøp av beredskapskasser til sine 286.000 husstander. – Vi ønsker å bidra til at beredskapen blir styrket i disse urolige tider, sier konsernsjef Daniel Kjørberg Siraj i OBOS.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom