Utleiemegleren

Rolig august på utleiemarkedet, men travel i Stavanger

Del
Pressemelding fra Utleiemegleren – 01. september 2011 Rolig august, men stort trykk i Stavanger spesielt.

Oslo:

Siste utleieprisoversikt fra Utleiemegleren for august 2011 viser at det i august i snitt kostet 7 701 kroner per måned å leie en 1-roms leilighet i Oslo. Dette er en nedgang på 7,1 prosent fra måneden tidligere.

Sammenlignet med samme måned i fjor er det en nedgang på 7,3 prosent.

Det bemerkes at juli måned ble registrert som sterk. Snittprisen i juni var 7 497 kroner per måned for en 1-roms leilighet.

I snitt kostet det 10 015 kroner å leie en 2-roms leilighet i Oslo i august 2011, dette er en nedgang på 2,4 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en nedgang på 5,4 prosent. 

Så langt i år har det har det fem ganger blitt registret en snittpris på over 10 000 kroner for å leie en 2-roms leilighet i Oslo.  

En 3-roms leilighet i Oslo koster nå i snitt 12 361 kroner å leie i måneden. Dette er en oppgang på 0,4 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor, er det en nedgang på 5,5 prosent.

August har vært noe roligere enn vi trodde tidligere i sommer. Spesielt i mai og juni var det meget hektisk og det ser ut som toppsesongen startet tidlig i år. I fjor var det nok en litt mer panisk boligjakt.

- Spesielt for august i år har vi sett at det er flere boliger til leie igjen, etter en nedgang i juli. Denne økningen kan legge en liten demper på prisveksten fremover. Men på lang sikt, hvor så mange ønsker å bo i de store byene, er det fortsatt utsikter for videre vekst i husleien, sier daglig leder for Utleiemegleren avdeling Frogner, Geir Skogheim.

Trondheim:

I snitt kostet det 9 000 kroner å leie en 2-roms leilighet i Trondheim i august 2011, dette er en oppgang på 1,4 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en nedgang på 5,4 prosent.

Stavanger:

I snitt kostet det 10 833 kroner å leie en 2-roms leilighet i Stavanger i august 2011, dette er en oppgang på 6,9 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor er det en oppgang på 3,4 prosent.

En 3-roms leilighet i Stavanger kostet i snitt 14 773 kroner å leie i måneden. Dette er en oppgang på 16,2 prosent fra måneden tidligere. Sammenlignet med samme måned i fjor, er det en oppgang på 12,9 prosent.

- Leieprisene i Stavanger har i hele år vist en vist en stigende trend. Det har vært stor etterspørsel etter gode eneboliger og sentralt beliggende leiligheter. Med nye store oljefunn på norsk sokkel og økt aktivitet i oljesektoren er dette en trend som vil fortsette i tiden framover, sier daglig leder for Utleiemegleren avdeling Stavanger, Eirik Hauge.

Romerike:

I snitt kostet det 8 785 kroner å leie en 2-roms leilighet på Romerike i august 2011, dette er en oppgang på x,x prosent sammenlignet en måned tilbake. Sammenlignet med samme måned i fjor, er det en oppgang på x,x prosent.

I snitt kostet det 11 077 kroner å leie en 3-roms leilighet på Romerike i augusti 2011, dette er en oppgang på 11,5 prosent sammenlignet en måned tilbake. Sammenlignet med samme måned i fjor, er det en oppgang på 11,6 prosent.

- Det er stor etterspørsel etter leieboliger på Romerike. Særlig på de boligene som ligger i de sentrale områdene på Nedre Romerike, men vi opplever at prisene er på vei oppover både på Øvre og Nedre Romerike, sier daglig leder for Utleiemegleren avdeling Romerike, Karsten Olsen.

Bærum:

I Bærum er prisene stabile.

Bergen:

Utleieprisene i Bergen svakt stigende.

- Vi har dessverre hatt litt for få typiske studentleiligheter til leie. Samtidig opplever vi jevnt stor interesse for boliger i det øvre prissjiktet, sier daglig leder for Utleiemegleren Bergen, Eirik Hove.

Drammen:

Utleieprisene i Drammen er stabile.

 Kontakt de enkelte daglige lederne på hvert kontor for forklaringer til statistikken.

Daglig leder Geir Skogheim Utleiemegleren Frogner, mobil 95 02 36 64

Daglig leder Eirik Hauge Utleiemegleren Stavanger, mobil 93 06 00 31

Daglig leder Eirik Hove Utleiemegleren Bergen, mobil 90 98 62 29

Daglig leder Stine Hostad Utleiemegleren Trondheim, mobil 47 70 66 86

Daglig leder Eivind Sveen Utleiemegleren Drammen, mobil 97 71 18 81 

Daglig leder Tom Anders Andersen Utleiemegleren Lysaker, mobil 90 99 43 35

Daglig leder Karsten Olsen Utleiemegleren Lillestrøm, mobil 91 57 26 38

Daglig leder Magnus Wennberg Utleiemegleren Grønland, mobil 93 45 88 42

Daglig leder Marielle Hattrem Utleiemegleren Homansbyen, kontor 22 93 29 00

Daglig leder Vemund Holmen Utleiemegleren Sinsen, mobil 91 56 49 02

For andre kommentarer eller tilgang til statistikken vennlig kontakt kommunikasjonssjef Nikoalos Farmakis, mobil 92 25 41 48 – e-post: nikolaos.farmakis@utleiemegleren.no

Om Utleiemegleren:

Utleiemegleren er Norges største meglerforetak på utleie og forvaltning av boliger for private og bedrifter. Totalt har de 7 100 boliger i sin portefølje. Selskapet ble startet i 1995 og har kontor i Bergen, Trondheim, Stavanger, Lillestrøm, Drammen, Lysaker og fire kontorer i Oslo. Utleiemegleren har 110 ansatte.

Om Utleiemegleren

Utleiemegleren
Utleiemegleren
Josefines gate 18
0351 Oslo

22 93 29 00https://www.utleiemegleren.no/

Om Utleiemegleren:

Utleiemegleren er Norges ledende meglerforetak av boliger til private og profesjonelle aktører. Utleiemegleren har over 17 000 boliger i sin portefølje. Selskapet ble startet i 1995, og har kontorer i Bergen, Trondheim, Stavanger, Lillestrøm, Jessheim, Drammen, Lysaker, Kristiansand, Østfold, Vestfold og Oslo. Utleiemegleren har i dag cirka 200 ansatte. 

Følg pressemeldinger fra Utleiemegleren

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Utleiemegleren på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Utleiemegleren

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye