Felleskjøpet Agri åpner Nord-Europas mest moderne kraftfôrfabrikk på Kambo

- Det handler om å sikre en mest mulig bærekraftig og effektiv produksjon. Derfor har vi valgt å bygge Nord-Europas mest moderne kraftfôrfabrikk på Kambo. Det er den største investeringen innen kraftfôr i Felleskjøpets historie og en viktig del av vår satsning på norsk matproduksjon, sier konsernsjef John Arne Ulvan i Felleskjøpet Agri.
Skreddersøm og energieffektive løsninger
For å levere produkter helt i verdenstoppen, er norske bønder og norsk matproduksjon avhengig av kraftfôr. Felleskjøpet Agri må derfor ligge i forkant og ta i bruk ny teknologi og fremtidens løsninger.
Utstyr og teknologi er hentet fra utvalgte leverandører og satt sammen etter Felleskjøpet Agris eget design. Dette gjør den nye fabrikken på Kambo skreddersydd for fremtidens kraftfôrproduksjon.
- Felleskjøpet Agri produserer årlig nærmere 1 million tonn kraftfôr. Dyrehelse, lønnsomhet til bonden og bærekraft er avgjørende elementer i kraftfôrproduksjon. Vi er stolt av å gi dyktige norske bønder muligheten til å produsere trygg og sunn mat. Vår nye kraftfôrfabrikk på Kambo setter oss i enda bedre stand til å gjøre nettopp dette, sier Ulvan.
Nøkkelord
Kontakter
Gro Tvedt AnderssenDirektør kommunikasjon og samfunnskontakt
Tel:+47 977 27 217gro.tvedt.anderssen@felleskjopet.noBilder
Om Felleskjøpet Agri
Felleskjøpet Agri hadde en omsetning på 21,2 milliarder i 2024 og har i overkant av 4 200 ansatte. Felleskjøpet er viktigste leverandør av teknologi og driftsmidler til norsk landbruk og har rundt 100 butikker rettet mot bønder og forbrukere i Norge. Felleskjøpet eier Granngården i Sverige som også har rundt 100 butikker rettet mot samme målgruppe.
Vår virksomhet omfatter også eiendomsdrift, brød og bakervarer, samt utstyr til park, anlegg og kjæledyr. Felleskjøpet Agri er et samvirke eid av i rundt 36 000 bønder. Felleskjøpet Agri er markedsregulator for korn og innkjøps- og salgssamvirke for medlemmene. Felleskjøpet Agri sitt hovedmål er å bidra til å styrke medlemmenes økonomi på kort og lang sikt.
Følg pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Felleskjøpet Agri på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Felleskjøpet Agri
Østfold Kornmagasin utvider lagerkapasiteten i Sarpsborg19.12.2025 14:17:31 CET | Pressemelding
Styret i Østfold Kornmagasin har vedtatt å iverksette et utbyggingsprosjekt ved kornanlegget i Sandesund. Prosjektet innebærer bygging av tre nye siloer med en samlet lagringskapasitet på cirka 3 500 tonn.
Felleskjøpet Agri blir majoritetseier i Skiptvet Mølle16.12.2025 06:00:00 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri går inn som majoritetseier i Skiptvet Mølle. Sammen med lokale eiere skal selskapet styrke mottakskapasiteten, driften og samarbeidet i et av landets viktigste matkornområder.
Felleskjøpet bygger ny avdeling på Gråmyra i Levanger28.11.2025 06:17:59 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri styrker sin tilstedeværelse i Trøndelag med etablering av en ny og moderne avdeling på Gråmyra, sør for Levanger. Anlegget blir blant de mest moderne i regionen og vil samle butikk, verksted og bruktmaskinsenter i ett helhetlig og framtidsrettet anlegg.
Felleskjøpet gjør store oppgraderinger på Bjørkelangen26.11.2025 09:37:19 CET | Pressemelding
Felleskjøpet Agri investerer i en omfattende oppgradering av butikken på Bjørkelangen. Et eksisterende lagerbygg bygges om til en ny, moderne og framtidsrettet butikk.
– Kjempebra med verksted i Tana!21.11.2025 08:41:09 CET | Pressemelding
– Til våren får vi et fullt oppegående traktorverksted med to faste mekanikere på Felleskjøpet i Tana. De vil dekke hele Øst-Finnmark, siden de også får servicebil, jubler melkeprodusent Tormod Nilsen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

