Fjord Line med ny konsernledelse
6.10.2026 12:21:53 CEST | Fjord Line | Pressemelding
Ambisiøse vekstmål, styrket finansiering og ny konsernsjef kom på plass i vår. Nå har Fjord Line også fått på plass en ny konsernledelse.

- Vi kommer ut av en rekordsterk sommersesong, med en markant økning i antall reisende. Jeg er overbevist om at vi har et enormt potensiale for videre vekst, sier Heidi Nag Flikka, som kom på plass som konsernsjef i mars i år.
Fergerederiet som årlig frakter 1 million reisende mellom Norge og Danmark ble i mars heleid av de lokale eierne Kontrari fra Egersund og West Coast Invest fra Bergen. Selskapet har blitt styrket gjennom refinansiering og tilførsel av egenkapital - gjennom grønt transisjonslån for selskaper som satser på mer miljøvennlig drift.
Ny konsernledelse
Fra 1. oktober er også en ny konsernledelse på plass i Fjord Line:
Heidi Nag Flikka (konsernsjef), Ole Svendsen (konserndirektør drift), Knut Ivar Sirevåg (konserndirektør finans), Hanne Buje Jensen (konserndirektør HR) og Kyrre Andresen (konserndirektør ombordtjenester) er allerede en del av konsernledelsen, mens fire nye er på plass fra denne måneden:
- Gaute Løvset er ny konserndirektør forretningsutvikling. Løvset kommer fra jobben som direktør for produkt- og forretningsutvikling i Havila Kystruten, er bosatt i Stavanger og har 25 års erfaring fra reiselivsnæringen.
- Stine B. Neteland er ny konserndirektør digitalisering. Neteland er bosatt i Bergen og har lang ledererfaring innen teknologi, blant annet fra Evry og Stacc, og styreverv i Frende Forsikring og Fjord Line.
- Jørund Rasdal Unneland er ny konserndirektør kommunikasjon og samfunnskontakt. Unneland er bosatt i Bergen og har bred kommunikasjonsfaglig bakgrunn gjennom 27 år i TV 2, Rieber & Søn, Knowit og Frendegruppen.
- Håkon Leidland er ansatt som konserndirektør frakt. Leidland bor i Egersund og har 22 års erfaring i Fjord Line. Gjennom sin karriere har han hatt en rekke roller innen selskapets fraktvirksomhet, hvor han har hatt flere sentrale roller. Han kommer senest fra stillingen som Head of Freight.
Ambisiøse mål
Fjord Line har ambisiøse mål for de neste årene, og CEO Heidi Nag Flikka er fornøyd med nyansettelsene.
- Vi skal oppnå mye de neste årene, og det krever at vi har dyktige og erfarne ledere på plass i organisasjonen. Fjord Line har et stort potensial, og vi sommersesongen vi nå legger bak oss viser at vi har god fart, sier Flikka.
Hun har et klart mål er å sikre vekst og økt lønnsomhet for selskapet.
- Vi har en unik posisjon med våre daglige seilaser mellom Vestlandet og kontinentet, og ser store muligheter for vekst. Allerede i dag har vi flere hundre tusen utenlandske gjester i året, men vi ser et ytterligere potensiale her. Det gjelder også reiser utenfor reiser utenfor høysesong, der vi vil har mål om vekst, både fra norske og internasjonale reisende, sier Flikka.
Nøkkelord
Kontakter
Heidi Nag FlikkaKonsernsjef
Tel:+47 992 16 769Jørund Rasdal UnnelandKonserndirektør kommunikasjon og samfunnskontakt
Tel:+47 901 11 928jorund.m.unneland@fjordline.comBilder


Om oss
Fra starten i 1993 har Fjord Line vokst til Norges nest største internasjonale fergerederi.
En million gjester reiser hvert år med Fjord Line mellom Norge og Danmark, med daglige avganger fra Bergen, Stavanger og Kristiansand til Hirtshals. Selskapet transporterer også 57.000 fraktenheter årlig.
Fjord Line har hovedkontor i Egersund og sysselsetter om lag 640 medarbeidere.
Følg pressemeldinger fra Fjord Line
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fjord Line på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Fjord Line
Stadig flere danskere til Norge på skiferie – Fjord Line med stærk vækst i skisæsonen18.9.2026 10:22:57 CEST | Pressemelding
Snesikre pister, kort rejsetid og en favorable kronekurs tiltrækker stadig flere skiglade danskere nordpå. Fjord Line fragtede 11 procent flere danske passagerer i vinter end året før – og forventer, at tallet stiger i den kommende sæson.
Stadig flere dansker til Norge på skiferie – Fjord Line med sterk økning i skisesongen18.9.2026 10:19:15 CEST | Pressemelding
Snøsikre bakker, kort reisevei og gunstig kronekurs trekker stadig flere skiglade dansker nordover. Fjord Line fraktet 11 prosent flere danske passasjerer i vinter enn året før – og forventer at tallet øker den kommende sesongen.
Rekordsommer for Fjord Line: – Solid vækst26.8.2026 12:36:11 CEST | Pressemelding
Fjord Line har haft sin bedste sommer nogensinde. Aldrig før har så mange rejst med rederiets skibe mellem Danmark og Norge.
Rekordsommer for Fjord Line: - Solid vekst26.8.2026 11:51:58 CEST | Pressemelding
Fjord Line har hatt sin beste sommer noensinne. Aldri før har så mange reist med rederiets skip mellom Norge og Danmark.
Heidi Nag Flikka er ny konsernsjef i Fjord Line: – Et enormt potensiale16.6.2026 09:17:00 CEST | Pressemelding
Etter måneder med store endringer i Fjord Line – inkludert nytt eierskap og ny grønn refinansiering - har Heidi Nag Flikka tatt over som konsernsjef. De første ukene har hun brukt på å bli enda bedre kjent med selskapet hun nå skal lede.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom