Zupermaria er tilbake med «Hun tenker»

De siste to årene har Zupermaria fra Fyllingsdalen i Bergen levert ærlige og dansbare poplåter på norsk. Med radiohits som «Balenciaga», «Ingenting er lenger som det var» og «E på saken» leker hun seg med tekst og melodier, store refrenger og ærlige historier om livets ups and downs. Høsten 2020 slapp hun debutalbumet «Ka har du gjort no Maria» og ble nominert til «Årets nykommer» på P3 Gull. Nå er hun tilbake og klar for å slippe den 80 talls-inspirerte låten «Hun tenker».
«Hun går kanskje stille i gangene og snakker ikke høyest i rommet, men du ser henne likevel. Hun tenker sitt, velger å gå sine egne veier og følger ikke strømmen fordi resten gjør det. Inspirerende!» - Zupermaria
Låten er produsert av Even Gillebo og ble til en kveld de drakk vin, løste verdensproblemer, og lekte seg med musikken som de alltid gjør.
«Noen timer senere hadde vi Hun tenker. Vi begge er inspirert av 70-80 tallets musikk, så det kom veldig naturlig» - Zupermaria
Til tross for omstendighetene var ikke 2020 så aller verst for Zupermaria. Hun slapp fem singler og et debutalbum, var A-listet på radio, fikk et stipend av Bergenfest, ble nominert til P3 Gull og hadde sin første egne konsert på USF Verftet i Bergen foran 100 sittende publikummere.
«2020 var et space år. For alle. Jeg slapp mitt første album og ble nominert til P3 Gull. Det var ikke så gale likevel. Det er sykt stas og jeg setter meget stor pris på støtten P3 gir til meg og andre nykommere der ute. Håper vi snart kan dra ut å danse igjen. I 2021 kan dere vente dere alt fra store produksjoner til litt mer lowkey ballader og beats egnet for klubben. Jeg har brukt 2020 på lage mange låter, så jeg er klar for 21. Gjør dere klar dere også <333» - Zupermaria
«Hun tenker» er ute 5. februar.
______________
Med karismatiske og ærlige tekster på norsk, om festing, brudd, forhold og om å være ung og rastløs, deler 25 år gamle Zupermaria fra Bergen egne og andres erfaringer gjennom storslagne refreng i lekne produksjoner. På kort tid har hun imponert med radiolistinger på både P3, P1 og mP3, og spilte for en applauderende bransje på både Vill Vill Vest og by:Larm. Det er mye som tyder på at Zupermaria kan bli landets neste store popkomet.
Kontakter
Lisa BjorheimPromotion Manager, Local repertoire
Tel:+47 98 13 90 24lisa.bjorheim@sonymusic.comBilder
Om Sony Music Norway
Sony Music Entertainment Norway er en del av Sony Music Entertainment Group, og er et av Norges ledende plateselskaper. Vi representerer et bredt spekter av aktive norske og internasjonale artister, samt en omfattende katalog av stor musikkhistorisk betydning, kvalitet og innflytelse.
Vi respekterer og beundrer våre artister og er stolte av å kunne støtte og tilrettelegge for deres musikk og visjoner ved å skape det rette grunnlaget for kreativitet, vekst og utvikling. Som selskap bestreber vi å gi våre ansatte et godt og stimulerende arbeidsmiljø, og vi ønsker å ha fokus på inkludering, likeverd, mangfold, mental helse og miljø.
Sony Music Entertainment Norway representerer blant annet Adele, Arif, Bargee, Bernhoft, Beyoncé, Bruce Springsteen, Calvin Harris, Christel Alsos, Chris Brown, deLillos, Foo Fighters, Harry Styles, Ina Wroldsen, Jesper Jenset, Julie Bergan, Justin Timberlake, Klossmajor, Kurt Nilsen, Kygo, Luke Combs, Madcon, Molly Sandén, Maria Mena, Matilda, Miley Cyrus, Morgan Sulele, Nora Jabri, Peder Elias, P!nk, Rat City, Rosalia, Staysman, Stig Brenner, SZA, Travis Scott, Tyler the Creator, Tyr, Victor Leksell, Zara Larsson med mange fler.
Følg pressemeldinger fra Sony Music Norway
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sony Music Norway på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sony Music Norway
Ny Bob Dylan Bootleg slippes 31. oktober17.9.2025 16:01:00 CEST | Pressemelding
Fredag 31. oktober slippes en deluxe 8CD-boks som skildrer Bob Dylan’s tidlige år i Greenwich Village. Den inneholder sjeldne og uutgitte hjemmeopptak, utkast, og konsertopptak inkludert en uutgitt komplett innspilling av den banebrytende konserten i Carnegie Hall 26. oktober 1963. Dette blir også tilgjengelig i 2CD- og 4 LP-utgaver og på strømmetjenester.
2AM-DM albumdebuterer med Hypotheticals:17.9.2025 15:53:15 CEST | Pressemelding
Oslobandet 2AM-DM slipper debutalbumet Hypotheticals: fredag 26. september. Det blir tilgjengelig både digitalt og på vinyl.
Julie Bergan vil være sin egen lykkes smed15.9.2025 09:44:53 CEST | Pressemelding
Julie Bergan slipper "Make Myself Happy" - en lykkepille av en låt hun har skrevet med Jesper Borgen - på fredag 19. september.
En countrypop villblomst fra Madeléne15.9.2025 08:05:00 CEST | Pressemelding
Countrypop-prinsesse Madeléne følger opp radiohiten "Går meg vill" og El Papi-duetten "Livet slik det var" med "Villblomst" som spirer i alle strømmetjenester fra fredag 19. september.
Pink Floyd annonserer Wish You Were Here 5012.9.2025 15:01:00 CEST | Pressemelding
12. desember kommer en 50-årsjubileumsutgivelse av Pink Floyds "Wish You Were Here" i et deluxe bokssett, på CD, vinyl, og – for første gang i Dolby Atmos – på Blu-Ray og digitalt. Samlingen inneholder seks tidligere uutgitte alternative versjoner og demoer – inkludert en demo av "Welcome to the Machine"
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom