Vil styrke fiskeri- og havbruksnæringens involvering i styrevalgene i FHF og Sjømatrådet

– Sjømatnæringa er en viktig fremtidsnæring for Norge. Disse selskapene er helfinansiert av fiskeri- og havbruksnæringen gjennom en avgift, og jeg ønsker derfor å styrke næringens involvering i styrevalgene, sier fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen.
– Gjennom slike møter kan næringen gi innspill og råd til styresammensetningen i selskapene, , sier fiskeri- og sjømatminister Odd Emil Ingebrigtsen.
FHF finansierer forskning fiskeri- og havbruksnæringen ønsker gjennomført, og har bidratt til økt forskningsinnsats i næringen. Sjømatrådet jobber sammen med fiskeri- og havbruksnæringen for å øke utvikle markeder for norsk sjømat og øke verdiene av den norske sjømaten.
Invitasjon til møtene vil komme i god tid før styrevalgprosessene.
Bilder
Om Nærings- og fiskeridepartementet

Kongens Gate 8
0032 Oslo
Pressevakt: 902 51 303 (ikkje SMS)https://www.regjeringen.no/nfd
Departementet (NFD) utformar ein framtidsretta nærings- og sjømatpolitikk.
Følg pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nærings- og fiskeridepartementet på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nærings- og fiskeridepartementet
Priv: Fiskeri- og havministeren til India22.10.2025 15:58:06 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøker Mumbai 27. til 30. oktober for å styrke det maritime samarbeidet med India. Hun skal møte statsminister Narendra Modi og skipsfartsminister Sarbananda Sonowal.
Forenkler sjømateksporten til Brasil22.10.2025 13:48:15 CEST | Pressemelding
Norge og Brasil er enige om starte prosessen om utveksling av elektroniske helsesertifikater etter et møte mellom fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss, og det norske og brasilianske Mattilsynet.
Haugland skal lede utvalg om leveringsplikt21.10.2025 20:14:40 CEST | Pressemelding
Svein Ove Haugland skal lede utvalget som skal vurdere leveringspliktene for torsketrålere.
Sildekvoten øker i 202621.10.2025 18:55:19 CEST | Pressemelding
Kyststatene er enige om totalkvoten for nvg-sild for 2026.
Presseinvitasjon: Fiskeri- og havministeren til Brasil14.10.2025 13:39:22 CEST | Pressemelding
Fiskeri- og havminister Marianne Sivertsen Næss besøkjer São Paulo og Rio de Janeiro i Brasil 20.–24. oktober.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom