Vil gjøre Rambøll best på prosjektgjennomføring
Goran Huseinovic er ansatt som ny kvalitetssjef i Rambøll. Han kommer fra stilling som VDC- og BIM-leder i Transport.

Huseinovic er i utdannet statsviter ved NTNU og Syddansk Universitetet. Han startet karrieren i olje og gass, før han gikk til Rambøll for fem år siden. Nå får han en viktig rolle i selskapets strategiske arbeid for å bli foretrukken partner for bærekraftige løsninger.
- Etter 5 år som både BIM- og VDC-leder i store samferdselsprosjekter, har jeg fått muligheten til å ta fatt på større oppgaver i Rambøll, og vil ser frem til å jobbe med operasjonaliseringen av konsernets strategier.
Kontinuerlig forbedring
Som kvalitetssjef skal Huseinovic blant annet følge opp kvalitetssystemet, prosjekter, tilbud og revisjoner internt og eksternt. Fellesnevneren er kontinuerlig forbedring.
- Det blir en annen type utfordring å ha en hel organisasjon som prosjekt, men jeg har vært med på både oppturer og nedturer, og tror jeg vet hvor skoen trykker. Jeg brenner for at vi skal utvikle prosjektgjennomføringen vår videre, sier den ferske kvalitetssjefen.
- VDC-rammeverket og Lean-prinsipper vil fortsatt danne grunnmuren i vår prosjektgjennomføringsmodell, og være «best practice» for vår prosjektgjennomføring. Dette skal vi bygge videre på, med økt fokus på bærekraftige løsninger som gir verdi for våre kunder, fortsetter Huseinovic.
Best på prosjekt
- Rambølls mål er være best på prosjekt, sier Knut Landstad, som er leder for Operational Excellence og HSEQ i Norge.
- I Goran får vi en kvalitetssjef som både har teoretisk kompetanse og erfaring som vil hjelpe oss å ta de stegene vi trenger. Han er en faglig solid, alltid på jakt etter forbedringer, god til å samhandle og åpen for nye idéer. Kort sagt en som huket av mange av de kvalitetene vi hadde på ønskelista.
- Målet er å gjøre våre ansatte til så gode som mulig. Det var det som gjorde at jeg ønsket meg denne jobben, avslutter Huseinovic med et smil.
Nøkkelord
Kontakter
Knut Landstadleder for Operational Excellence og HSEQRambøll/HSEQ
Tel:91138238knut.landstad@ramboll.noBilder

Om Rambøll
Rambøll
Rambøll er en global samfunnsrådgiver innen bygg, transport, vann, miljø, energi og ledelseskonsultering. I Norge har vi 13 kontorer med om lag 1700 eksperter, som jobber tverrfaglig på store og små prosjekter. Arkitektfirmaet Henning Larsen er en del av Rambøll Gruppen, og er et studio for arkitektur, landskap, urbanisme og interiør, grafikk og lysdesign.
Rambøll ble grunnlagt i Danmark i 1945. Rambølls 16.000 eksperter skaper inspirerende og bærekraftige løsninger som skal gi rom for vekst og utvikling, og som er til det beste for kunden, sluttbrukeren og samfunnet omkring. Våre tjenester skal resultere i verdier både for oss som lever i dag, og for dem som kommer etter oss.
Rambøll kombinerer lokal erfaring med global kunnskap over hele verden for å skape bærekraftige byer og samfunn. Vi kombinerer vår innsikt og evne til å drive frem positiv forandring og bringer den videre til våre kunder som ideer, som kan realiseres og gjennomføres. Vi kaller det: Bright ideas. Sustainable change.
Rambøll var første norske virksomhet, og første rådgivende ingeniørvirksomhet i verden, som ble sertifisert etter bærekraftsmålene til FN, og er medlem av Skift - Næringslivets klimaledere.
Følg pressemeldinger fra Rambøll
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Rambøll på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Rambøll
Våtmarkene er nøkkel i bærekraftsmålene1.2.2023 11:10:00 CET | Kronikk
Norske våtmarker er hjem for mer enn ti prosent av våre truede arter, og er samtidig blant naturens viktigste karbonlagre. Derfor er det helt avgjørende at vi tar vare på og verner om norske myrer og våtmarksområder.
Forsterker samarbeidet med Ingeniører Uten Grenser26.1.2023 07:09:51 CET | Pressemelding
Rambøll inngår partnerskap med Ingeniører Uten Grenser, og vil involvere seg enda sterkere i bærekraftig humanitært arbeid verden over.
Bedrifter kan spare mye på energikartlegging15.12.2022 06:30:00 CET | Pressemelding
Høyere strømregninger har skapt hodebry det siste året, ikke bare for husholdninger, men også for mange bedrifter. Regjeringen har lagt fram lånegarantier og energitilskuddsordninger for næringslivet. Samtidig kan det for mange virksomheter være mye penger å spare ved å kartlegge hvordan bygg driftes.
Fem sosiale bærekraftsutfordringer i byggebransjen30.11.2022 13:30:00 CET | Kronikk
Verdens befolkning har akkurat passert åtte milliarder mennesker og fortsetter å vokse. Det store og økende behovet for boliger må håndteres med hensyn til både miljømessige og sosiale aspekter – først da kan vi snakke om bærekraft i byggebransjen.
Rambølls bærekraftspris til Byggeplan Klypen og Bane Nor29.11.2022 10:11:34 CET | Pressemelding
For sekstende gang deler Rambøll ut Bærekraftsprisen. Prisen tildeles internt og til kunden Rambøll og Henning Larsen arbeider sammen med i prosjektet. I år gikk bærekraftsprisen til Bane NOR og Byggeplan Klypen. Prisen tar utgangspunkt i FNs bærekraftsmål.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom