Vidar Villa vil bare ha "En Time Til"
18.9.2020 09:07:01 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Etter å ha solgt over 7000 billetter og gjennomført 44 utsolgte konserter på en båt i sommer, har ikke coronapandemien bremset suksessen til Vidar Villa, med Norges mest omfattende turné i 2020.
Med 100 millioner streams på Spotify og utsolgte konserter over hele landet de siste årene er Vidar Villa soleklart en av Norges største norskspråkelige artister.
Gjennombruddet kom med superhiten "One Night Stand" som lå på toppen av VG-lista og Spotifylistene hele sommeren 2017.
Nå slipper Vidar Villa musikk i et fellesforetak med Universal Music Norge, og "En Time Til" - produsert av Nora Collective sitt stjerneskudd Kastel - er første låt fra en kommende EP.
Låten ble skrevet etter en forelskelse som ikke gikk den retningen han ønsket. Etter at det raknet fullførte han allikevel låten, for å få med seg noe positivt og verdifullt fra det, selv om det ikke gikk helt veien.
Vidar sier følgende om "En Time Til": Jeg begynte å skrive låten da jeg var forelska tidligere i år. Hadde en greie gående med ei jente, men det ble ikke så mye som en time til der. Låten handler om hvor ekstrem og forvirrende opplevelse det er å plutselig være stormforelska, når man ikke er det så ofte eller kanskje aldri har vært det før. Hvordan man blir tatt på senga av hvordan alt føles, og hvordan alt brått snus på hodet.
Vidar skriver all sin musikk selv, sammen med låtskriverkollega Jonas Thomassen og resten av bandet sitt. De har tidligere fokusert på humoristiske tekster, og tidløse, fengende poplåter med et organisk uttrykk, med kassegitarer og akustisk perkusjon i sentrum.
Nå kjenner Vidar at han har kommet til den fasen av livet der de rundt han begynner å etablere seg, og ting er i ferd med å forandre seg.
-Man kjenner noen ganger på et press for å roe ting litt ned, finne en kjæreste, og plutselig har man litt nye ønsker og behov. Man havner fort i en situasjon der man sammenligner seg med andre på “sin egen alder” og hvor man er i livet. Andre ganger føler man kanskje på at man ikke føler at man vil “bli voksen”, selv om man “burde” det.
Nøkkelord
Kontakter
Katrine NagyEvent & Promotion Manager
Tel:+47 415 49 042katrine.nagy@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Nytt album fra Secret Garden fremført av Royal Philharmonic Orchestra18.8.2026 15:22:00 CEST | Pressemelding
For første gang er Secret Gardens tidløse musikk gjenskapt for og spilt inn av et fullt symfoniorkester. Secret Symphony – the Orchestral Music of Secret Garden performed by the Royal Philharmonic Orchestra slippes 8. januar 2027
LUKAS GRAHAM VENDER HJEM MED «GOOD TIMES»14.8.2026 10:22:36 CEST | Pressemelding
På sitt femte studioalbum vender Lukas Graham tilbake til sine musikalske røtter. Gjennom 13 nye låter henter han frem minner fra oppveksten og sin irske arv. «Good Times» er spilt inn sammen med et unikt kollektiv av rootsmusikere og knytter fortid og nåtid sammen i en personlig fortelling om vennskap, arv, sorg og fellesskap – og om å ta vare på alt det som binder oss sammen. «Good Times» slippes i dag, fredag 14. august. «Jeg vokste opp med lyden av min far Eugenes kjærlighet til irsk og amerikansk folkemusikk. Han booket musikk i hele Skandinavia og på spillestedene på Christiania, så vi hadde ofte gjester på besøk fra hele verden. Det var ikke popstjerner, men omreisende musikere som ofte overnattet hjemme hos oss, til og med på sofaen vår. Som liten gutt gjorde det stort inntrykk på meg når de tok frem instrumentene sine, spilte en låt og åpent delte musikken og historiene sine i stuen vår», minnes Lukas Graham. Slik ser Lukas Graham tilbake på oppveksten i fristaden Christiania
Grammy-nominerte Lukas Graham slipper siste singel før album17.7.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
Tittelsporet fra det kommende albumet Good Times, som slippes 14. august via Universal Music og Virgin Music Group. Den internasjonalt anerkjente singer-songwriteren Lukas Graham slipper i dag «Good Times», det energiske tittelsporet og åpningslåten fra hans kommende album Good Times. Albumet består av 13 spor og utgis 14. august.
Ny musikk fra EMI Nordic26.6.2026 09:37:43 CEST | Pressemelding
Det er gitt ut flere sterke låter fra EMI denne fredagen. Ys1 slapp låten "Modig" sammen med Weimoth, svenske VC Barre kom med "JEG HATAR DIG" og GERD har gitt oss singelen "Crazy".
Ramón slipper HOT GUYS CLUB25.6.2026 10:35:30 CEST | Pressemelding
Ramón gav oss lydsporet til sommeren med sitt nyeste album RAMUELO. Nå tar han oss med inn på klubben med remixene i HOT GUYS CLUB.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


