Universal Music Norge

Vidar Villa + Per Gessle = Planter

9.6.2022 15:47:20 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Vidar Villa, artisten kjent for sine feststemte låter og morsomme tekster, tok i 2017 Norge med storm da han sang "One Night Stand ". Han er soleklart en av Norges største norskspråklige artister, med over 100 millioner streams på Spotify og utsolgte konserter over hele landet de siste årene.

Nå teamer han opp med Per Gessle for å skape sommerens søteste/tristeste slager!

Den svenske låtskriver- og Roxette-stjernen Per Gessle stod i sin tid bak Gyllene Tiders megahit "När Två Blir En (Jag vill kjenna din kropp i mot min)". Vidar Villa har fått låne de mest ikoniske linjene fra denne klassikeren, til hans nye sommerlåt – "Planter".

Da vi skrev Planter snek refrenget fra Gyllene Tider seg inn litt av seg selv! Det var utrolig kult at de var så positive da vi spurte om lov til å låne den klassiske linja deres – Vidar Villa.

I “Planter” synger og plystrer Vidar om en rekke mislykkede forsøk på forhold med ulike jenter. Alene i leiligheten søker han selskap i plantene sine, som han prøver å holde i live. Han er imidlertid like hjelpesløs med plantene som med forholdene sine, og tar livet av det meste før det rekker å blomstre skikkelig.

Jeg er faktisk helt ubrukelig med plantene mine, men jeg gir ikke opp! Jeg elsker dem og gjør så godt jeg kan! Det er vanskelig å ta vare på planter når man er så mye ute og reiser. Godt jeg ikke har husdyr. Eller barn. – Vidar Villa.

Vidar har lenge delt sine mislykkede plante-eventyr på Instagram til stort engasjement fra følgerne hans. Denne reisen ble frøet som utviklet seg til låten “Planter”, som altså slippes fredag 10. juni.

Låta er skrevet av Vidar og bandet hans, samt Per Gessle. Den er produsert av OWEN.

Denne sommeren legger Vidar Villa og bandet hans ut på en stor Norgesturné! Se alle datoer HER.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding

Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye