Victoria Nadine slipper ny singel; "Nerve "
3.11.2022 14:38:16 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Snart to år etter gjennombruddssingelen Be Okay, låten som gjorde at hun ble nominert som årets nykommer under Spellemannprisen i 2021, er Victoria Nadine tilbake.
Sommeren og høsten har 23-åringen delvis tilbrakt i Los Angeles. Resultatet av dagene i studio er Nerve, en sang som forteller om en artist som er i ferd med å fullmodnes musikalsk. Og som er ferdig med å la folk tråkke på henne.
"Den handler om relasjoner. Og om at det er visse ting som ikke er greit å gjøre når et forhold er over, som å fortsette å ha kontakt med eks-en når man har ny kjæreste".
"Det har føltes viktig for meg å ikke bare være søt og snill, som man kanskje har lett for å være som ung, når man er usikker og fortsatt prøver å finne ut hvem man er. Så blir man eldre, og skjønner at det man aksepterte da en var yngre faktisk ikke er noe man skal akseptere".
Det sagt: det er ikke uten en viss uro hun velger å fortelle så åpenhjertig om ting hun har erfart, og å være såpass konfronterende som hun er på Nerve.
"Jeg syns det er skummelt og litt angstfylt, hver gang, å være såpass avkledd og ærlig i det jeg synger om. Og samtidig er noe av det som driver meg mest, og som gjør det litt mindre skummelt å åpne seg, tilbakemeldingene jeg får fra mennesker som sier at det hjelper dem å innse at de ikke er alene om å ha disse kjipe opplevelsene jeg synger om".
Det åpenhjertige og hudløse uttrykket fra tidligere har på Nerve fått selskap av noe tyngre og mørkere, som om Lana del Reys og David Lynch´nattversjon av Los Angeles har sivet inn gjennom sprekkene.
For tiden samarbeider hun med flere internasjonalt anerkjente låtskrivere, låtskrivere hvis kundeportefølje inkluderer artister som Dua Lipa, One Republic og Stevie Wonder.
"Det fins alltid en fare for at den røde tråden kan forsvinne litt når det blir mange som er vant til å få det på sin måte rundt deg, og som også har veldig sterke meninger. Men jeg vet at den røde tråden er stemmen min, og derfor vet jeg også hva jeg er komfortabel med og hva jeg ikke har lyst til".
"Nerve" er ute fredag 4. november og kan fra midnatt høres her: https://victorianadine.lnk.to/Nerve
Nøkkelord
Kontakter
Silje Hope
Tel:48095200silje.hope@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Makosir ute med «Slem»20.3.2026 10:15:00 CET | Pressemelding
Fredag 20. mars serverer Makosir en leken oppfølger: «Slem»! 27. februar slapp Makosir årets første singel, «Jessica», som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel. Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den gikk raskt viralt på sosiale medier og peaket på #19 på Spotify. Om den ferske oppfølgeren «Slem» sier Makosir: «Låten er en total banger som handler om tension på klubben» Hør låten her! «Jessica» og «Slem» er to viktige brikker i en ny æra, og Makosir hinter mot et kommende prosjekt. Han beskriver prosessen som den mest utviklende perioden i karrieren så langt: «Jeg har lært så mye i denne prosessen, men aller mest om meg selv. Jeg har aldri følt meg så sikker på hvem jeg er som artist og hva jeg vil formidle. Dette føles som et ‘stars align’-prosjekt, og jeg tror oppriktig at det ikke kunne blitt noe bedre. Vi er ekstremt stolte av hva vi har fått til!» - Makosir Mer om Makosir: Mak
Dagny - Dancefloor Erotica20.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Med singelen «Dancefloor Erotica» går Dagny inn i en ny æra. En æra som er selvsikker, rå og fryktløs, og som markerer et tydelig skifte i retning.
Aiba slipper sitt debutalbum AIDA fredag 20. mars19.3.2026 12:30:00 CET | Pressemelding
Mye har skjedd siden sist Aiba slapp musikk. Han har blitt far til Aida, og fredag 20. mars slipper Aiba sitt debutalbum AIDA. «Jeg har blitt far. Det finnes ingenting større, og hennes fødsel inspirerte meg til å lage mitt debutalbum. Det er oppkalt etter henne og slippes på bursdagen hennes», forteller Aiba om prosjektet.
Etter rekordår og listetopper: Tobias Sten deler sårbar låt til Eli13.3.2026 08:50:00 CET | Pressemelding
Etter et rekordår deler Tobias Sten sin mest personlige låt til nå. I dag, 13. mars, slipper den 22 år gamle countrystjernen fra Stord årets andre singel, «Tilgi meg», skrevet i savn og frustrasjon midt i et liv på veien.
Nytt album og stor turné: Seinabo Sey ønsker oss Välkommen hem13.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
I dag slipper Seinabo Sey sitt mest personlige og poetiske album til nå. Med Välkommen hem tar en av Sveriges sterkeste stemmer et helhetlig grep om sitt kunstnerskap – og i høst venter en omfattende konserthusturné med premiere i København 1. oktober og finale i Skellefteå 5. desember.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom




