Veronica Maggio er i dag ute med nytt album Fiender är Tråkigt

Siden debuten i 2006 har Veronica Maggio blitt hyllet av journalister og fans, og vunnet alle priser som kan vinnes og oppnådd en utrolig kommersiell suksess med sine fem kritikerroste album - utallige platinumalbum og over 800 millioner streams. Hun er utvilsomt en av Sveriges absolutt største artister, og det er ingen hemmelighet at hun er Sveriges pop-dronning.
I våres ga Veronica først ut singelen "Kurt Cobain" og deretter "Tillfälligheter" fra det nye og sjette studioalbumet "Fiender är tråkigt". Singlene har raskt blitt favoritter blant fansen hennes og har også oppnådd stor kommersiell suksess med over 30 millioner streams. Før sommeren hadde Veronica også muligheten til å samarbeide med den populære gruppen Hov1 på deres singel "Hornstullsstrand" som ble #1 på Spotify.
Veronica begynte sin sommerturné med å spille på Gröna Lund i Stockholm tre kvelder på rad, noe som aldri har blitt gjort før i moderne tid. I løpet av de tre magiske kveldene kom hele 51 000 mennesker, som er en ny publikumsrekord for Gröna Lund. Louis Armstrong sin konsert i 1962 hadde den gamle rekorden på 35 000 besøkende.
I tillegg til albumet, slippes det også en kortfilm den 27. september med samme tittel regissert av Måns Nyman og skrevet av Nyman og Veronica. Kortfilmen er satt på Gotland og er en Bonnie og Clyde-inspirert historie med Veronica i hovedrollen.
Fiender är Tråkigt består av 10 sanger, alle skrevet av Veronica sammen med Jocke Berg, Simon Hassle og Agrin Rahmani, som har vært involvert gjennom hele albumprosessen.
Veronica forteller:
«Fiender är tråkigt»-albumet startet med en sang som havnet i skoffen. Etter den siste plata dro jeg til LA for å skrive, men det var ganske mislykket. Da jeg kom hjem, satt jeg i en mørk kjeller sammen med Agrin Rahmani med følelsen av at jeg måtte tvinge fram en sang. Sammen skrev vi «5 minutter», men selv om det føltes fint, havnet den også i skoffen. Jeg var ikke mottakelig på det tidspunktet. Jeg skrev til og med til de jeg jobbet med at jeg ønsket å være i fred i en ubestemt fremtid, og at det kanskje ikke var mer musikk på lenge. Senere traff jeg Jocke Berg og vi skrev en sang til en kortfilm sammen, da var jeg i en lysere periode i livet. Plutselig begynte flere embryoer å dukke opp for sanger, så vi fortsatte å jobbe sammen. I et studio på Dalagatan i Stockholm skrev vi sammen med Agrin og Simon Hassle et helt album. Så, er alle sangene på plata om en kø til et utested? Som aldri ser ut til å ende? Er jeg livredd for å legge "tenåringstiden" bak meg? Du kan ganske enkelt tolke tekstene mine som du vil. Men jeg tror noen forveksler tenåringsidealer med å bare være åpne for forskjellige inntrykk og stemninger - mange forbinder det å være voksen med som å slå av og ikke holde på og rote og føle så mye. Som om den sensibiliteten bare tilhører ungdommen. Jeg tror du kan beholde det hele livet. Det har mindre å gjøre med festing og mer å gjøre med muligheten til å ha det moro, å drømme og ikke bli tvunget inn i et system. Det er sannsynligvis derfor jeg så sjelden føler at jeg må skrive en tekst om å være hjemme og plukke ut oppvaskmaskinen. Håper med andre ord at det fremdeles er plass til sanger om liv, natt, tvil og kjærlighet. Et sted, du finner meg fremdeles uansett.
Albumet "Fiender är tråkigt" gis via Swedish Recordings / Universal Music
Nøkkelord
Kontakter
Daniel SjörsEvent & Promotion Manager
Tel:+47 930 57 586daniel.sjors@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Maren Lein debuterer med singelen Hometown23.5.2025 09:10:00 CEST | Pressemelding
«Hometown» er en sjarmerende og fengende countrylåt om å finne hjem i en person, ikke et sted.
Nytt navn, ny retning - og uendelige muligheter for Inga Mollis23.5.2025 08:45:00 CEST | Pressemelding
La mæ leve er en frigjøringslåt om å stå opp for seg selv.
Makosir ser lyset i enden av tunnelen med ny låt: Det er nå vi lever20.5.2025 10:03:21 CEST | Pressemelding
Etter en periode preget av mørkere temaer og selvransakelse, snur Makosir nå blikket mot lyset. Med den nye singelen 'Det er nå vi lever' som kommer 23. mai, tar han et tydelig steg inn i et lysere, mer håpefullt musikalsk univers. Dette er en låt om å komme ut på den andre siden – om å ha vært redd for at det aldri skulle skje, men til slutt kjenne at lyset faktisk finnes der fremme. Makosir forteller om hvordan låta ble til: «De siste årene har gått veldig fort. Jeg har slitt med å finne ro i sjelen, stressa over resultater og følt meg mye usikker. Men en dag denne våren, da jeg ryddet rommet mitt, fant jeg en støvete bok under sengen. På forsiden stod det: «Det er nå du lever». Jeg begynte å lese – og ble FRELST! Boken handler om hvordan det egentlig ikke finnes problemer i nået, og hvor lite kontroll vi faktisk har over tankene våre. I en verden full av sosiale medier, press og angst, er det vanskelig å sette pris på akkurat DETTE øyeblikket. Den uken jeg leste boken, levde jeg nes
Ny musikk fra Rihanna, Lola Young, Volbeat og Inger Lise Hope samt jubileum fra Secret Garden.16.5.2025 10:06:16 CEST | Pressemelding
Secret Garden markerer 30-årsjubileet for ikonisk debutalbum med nyutgivelse og jubileumsturné! Inger Lise Hope - “Don't Cry For Me” Rihanna er ute med “Friend Of Mine”. Låten er hentet fra Paramount Animations SMURFENE, hvor Rihanna spiller Smurfeline i filmen, som har premiere 18. juli. “Friend Of Mine” er den andre låten fra lydsporet, etter “Higher Love” av DESI TRILL med DJ Khaled, Cardi B, Natania + Subhi og slippes 13. juni. Lola Young er tilbake med den nye singelen “One Thing”. Låten er produsert av Lolas faste samarbeidspartner Solomonophonic (SZA, Doja Cat) og kommer i kjølvannet av hennes globale hit, “Messy”. Nylige spilte hun på Coachella (hvor hun fremførte “One Thing” for første gang), Jimmy Kimmel Live, BRIT Awards og egen UK/EU-turné. En travel festivalsommer inkluderer Glastonbury, Lovin' Life, Reading & Leeds og Øyafestivalen torsdag 7. august. De danske rocke-gigantene, Volbeat, slapp tidligere i år nyheten om at de 6. juni slipper det nye albumet God Of Angels Tru
Inger Lise Hope - Don't Cry For Me16.5.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Inger Lise Hope, fjorårets vinner av The Voice Norge, er klar med en helt ny singel, Don’t Cry for Me, som er ute i dag. Låten vil ha livepremiere når Inger Lise fremfører den i semifinalen av The Voice i kveld. Inger Lise forklarer budskapet i sangen slik: «Denne sangen handler om det stille øyeblikket når to mennesker som har blitt såret, likevel velger å holde fast i hverandre. Det er ikke perfekt – det er smerte, det er historie – men akkurat i kveld er det nok. Det handler om å gi slipp på sorgen for et øyeblikk, og finne trøst i nærheten av hverandre. Selv med et knust hjerte.» Inger Lises stemme har blitt sammenlignet med legender som Celine Dion og Mariah Carey, og hennes fantastiske versjon av Adagio har samlet 4,6 millioner visninger på YouTube. Tidligere i høst slapp hun singelen Paralyzed, som ble feiret med to utsolgte konserter på prestisjetunge Stavanger Konserthus. Deretter skapte hun julemagi med sin originale julesang Snow Waltz, som raskt ble en favoritt i julesesong
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom