Velkommen til frokostseminar om ekstremvær i Norge 5. januar
20.12.2022 08:00:00 CET | Meteorologisk institutt | Pressemelding

Tid og sted: 5. januar kl. 9.00, Meteorologisk institutt, Blindern, Oslo
Program:
08:30: Dørene åpnes. Vi serverer frokost.
9:00: Væråret 2022 ved TV-meteorolog Terje Alsvik Walløe
- Hva er vær og hva er klima? Ekstremvær i verden ved klimaforsker Hans Olav Hygen
- Ekstremvær i Norge: Ekstremt vått og ekstremt tørt ved klimaforsker Karianne Ødemark
- Hva koster ekstremvær samfunnet? ved Andreas Handeland, kommunikasjonsdirektør i If
- Sånn lages et ekstremværvarsel ved TV-meteorolog Pernille Borander
10.00: Åpent for spørsmål og intervjuer.
Arrangementet er åpent for alle og vil også bli strømmet: https://met-no.zoom.us/j/61621760677
Hjertelig velkommen!
Nøkkelord
Kontakter
Amalie Kvame Holm, kommunikasjonsrådgiver ved Meteorologisk institutt. Tlf 97 66 58 84 amaliek@met.no
Amalie Kvame HolmKommunikasjonsrådgiverKommunikasjonsavdelingen
Tel:97665884amaliekh@met.noBilder
Lenker
Om Meteorologisk institutt
Følg pressemeldinger fra Meteorologisk institutt
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Meteorologisk institutt på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Meteorologisk institutt
Ingen nye temperaturrekorder i september2.10.2026 09:21:34 CEST | Pressemelding
September ble den 14. varmeste og den 43. våteste vi har registrert. Siste dag i september opplevde Bergen sin varmeste dag i år.
Kledd i hvitt blir rypa et lett offer for rovdyr i et landskap uten snø28.9.2026 09:58:29 CEST | Pressemelding
Når lengden på dagen blir tilstrekkelig kort, gjør rypa seg klar for å ta på seg vinterdrakten. Men på grunn av at klimaendringene endrer sesongene, skjer det oftere at rypa er kledd i hvitt mens omgivelsene fortsatt er grå.
Sommeren i Norge: – Så normal at den nesten er unormal2.9.2026 14:14:12 CEST | Pressemelding
Temperaturen i sommer endte like over det som er normalt for dagens klima. Sesongen skiller seg dermed ut fra slik det har vært de siste årene i Norge – og fra sommeren i store deler av Europa.
Øyvind Breivik blir direktør for Havdivisjonen ved MET7.8.2026 09:03:26 CEST | Pressemelding
Øyvind Breivik har takka ja til stillinga som direktør for Havdivisjonen ved Meteorologisk institutt. Han kjem frå stillinga som avdelingsleiar for oseanografi og maritim meteorologi ved instituttet.
Store kontrastar prega juli3.8.2026 15:08:29 CEST | Pressemelding
Juli baud på store kontrastar. Medan nedbøren viste store regionale skilnader med både uvanleg tørre og uvanleg våte område, fekk delar av Sør-Noreg ei hetebølgje midt i månaden. Samstundes var store delar av Europa prega av langvarig varme, tørke og skogbrannar.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

