Universal Music Norge

Vakker video om kjærlighet i lockdown fra Gabrielle

6.7.2020 12:14:27 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Del
I kveld kl 18:00 slipper Gabrielle musikkvideoen til «Sånn Som Deg» - og videoen har en helt spesiell fortelling.
Foto Henry Gill
Foto Henry Gill

Videoen er regissert av Tom Ringsby, som Gabrielle har jobbet med på både videoen til «Tenker på deg» Og «Til d morning».

Gabrielle forteller om videoen: «Dette er tredje videoen jeg gjør med Tom, og jeg er som vanlig utrolig stolt. Han jobber fra London, og castet et helt rått kjærestepar der borte – Lauren og Soul. Ettersom dette fremdeles var midt i lockdown, plasserte han de i en leilighet sammen. Resultatet ble en visuelt nydelig feiring av kjærligheten og oppsiden de følte ved å være sammen i karantenetiden. Noe av det jeg elsker med arbeidet til Tom, er at han liker best å jobbe med ekte mennesker – som slipper å ‘spille’ sine karakterer. Dette synes jeg gjør videoen ekstra autentisk og god. Henry Gill på foto bringer i tillegg frem det nære og rene i det hele.»

Intergalactic Studios har produsert videoen. Laura N-Tamara er illustratør.

«Sånn Som Deg» er skrevet av Gabrielle, og produsert av Anders Kjær og Nicolay Svennæs Tangen.

Gabrielle er og har vært en sentral skikkelse på norsk artisthimmel i snart 10 år, etter hun i 2012 debuterte med det spellemann-nominerte albumet "Mildt Sagt». Albumet "Nattergal" kom i 2014 og ga henne Edvard-Prisen. Hun slapp nylig sitt 3. album «Snart, Gabby» som fikk hele 3(!) Spellemann-nominasjoner og singelen «Tenker på deg» vant Musikkforleggerprisen for Årets Verk. Gabrielle lever for sine liveopptredener og skulle i 2020 igjen ha headlinet mange av Norges største festivaler med sitt beryktede liveshow , som har høstet fulle terningkast over hele landet. Den plutselig ledige tiden har hun nå bestemt seg for å bruke i studio og slippe ny musikk. Praise be. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Foto Henry Gill
Foto Henry Gill
Last ned bilde
Foto Henry Gill
Foto Henry Gill
Last ned bilde
Foto Henry Gill
Foto Henry Gill
Last ned bilde
Foto Mariam Rosenborg
Foto Mariam Rosenborg
Last ned bilde

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Marcus og Martinus slipper ny versjon av Mustis hit «Ok rosa blomst»!6.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Marcus & Martinus «Ok rosa blomst», deres tolkning av Mustis hit fra hennes Spellemann-vinnende album, fremført i morgendagens episode av Hver gang vi møtes. Duoen har gitt låten en ny drakt med mer av en R&B-vibe, samtidig som de har tatt med uttrykket de først falt pladask for: «Ok rosa blomst er en låt som har vært vår favorittlåt av Musti i lang tid. Når vi fikk vite at vi skulle være med i HGVM sammen, var det en av de låtene vi visste at vi ville gjøre! Vi har gjort den om til en litt mer R&B vibe. Vi er veldig fornøyde!» sier Marcus & Martinus. Hør låten HER! Med «Ok rosa blomst» leverer Marcus & Martinus nok et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong av Hver gang vi møtes. Låten er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på norskspråklige låter. 8. mai 2026 inntar Marcus & Martinus scenen på Unity Arena i Oslo med “The Room” - en unik one night only konsertopplevelse som er en

Etterspurt slipp fra Tobias Sten6.2.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

Fredag 6. februar slipper Tobias Sten «Hånd i hånd». Den mest streamede norske artisten i 2025 kommer nå med en låt som allerede har etablert seg som en tydelig favoritt blant fansen. Sounden har allerede 4 millioner visninger og over 1200 creations på TikTok. Med full allsang på refrenget da Tobias Sten fremførte låta for et utsolgt Sentrum Scene på lørdag, kan man trygt si at «Hånd i hånd» er blant hans mest etterspurte utgivelse hittil.

Marcus & Martinus tolker Synne Vo sin superhit «Her vil e vær» og får med seg Isah!30.1.2026 09:00:00 CET | Pressemelding

Marcus & Martinus slipper "Her vil e vær", deres tolkning av Synne Vo sin superhit, fremført i helgens episode av Hver gang vi møtes. Med en mer up-tempo popdrakt og personlig vinkling har duoen gjort låten til sin egen - med røtter hjem til Trofors: "Vi kunne relatere veldig mye til låten da vi gjorde den litt om. Nå handler den om Trofors, plassen vi kommer fra, og da fikk den stor betydning for oss. Vi så mye potensial i sangen", sier Marcus & Martinus. Hør låten HER. Å fremføre låten for Synne Vo selv ble et spesielt øyeblikk: "Vi tror Synne likte den veldig godt, det kunne vi se. :) Det var et veldig spesielt og fint øyeblikk for oss på Hver gang vi møtes", sier Marcus & Martinus. Med på laget har de fått med seg stjernen Isah som overraskelsesgjest. Nok en gang markerer Marcus & Martinus et sterkt norskspråklig øyeblikk i årets sesong. "Her vil e vær" er ute nå på alle strømmetjenester. Mer om Hver gang vi møtes: Med årets sesong av HGVM markerer de sitt tilbakevendende fokus på

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye