Væromslag på Østlandet kan gi glatte veger
15.2.2021 12:04:41 CET | Statens vegvesen | Pressemelding
Det kan være utfordrende for Statens vegvesen sine driftsentreprenører å opprettholde ønsket standard på veiene når det snør og er kaldt samtidig.
– Etter flere uker med kaldt, stabilt vær som har gitt gode kjøreforhold, går vi nå mot et væromslag. Det kommer nedbør i form av snø. Siden det fremdeles er kaldt, kan dette gi glatte veger så vi oppfordrer bilistene til å kjøre etter forholdene, sier seksjonsleder Asbjørn Stensrud i Statens vegvesen.
Driftsentreprenørene er ute og gjør nødvendig tiltak.
Kontakter
Asbjørn StensrudSeksjonslederStatens vegvesen Drift og vedlikehold øst 1
Tel:99204570Tel:92647906asbjorn.stensrud@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder
Lenker
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg pressemeldinger fra Statens vegvesen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Statens vegvesen
Husk å påregistrere kjøretøyet før du drar på tur i påska30.3.2026 08:42:19 CEST | Pressemelding
Påsken er høysesong for utfart. Før du legger ut på tur må du å sjekke at kjøretøyet er påregistrert!
E6 Raudhammartunnelen åpner for normal trafikk29.3.2026 17:02:45 CEST | Pressemelding
Opprydningsarbeidet vil fortsette på nattestid.
Raudhammartunnelen på E6 åpner for regulert trafikk28.3.2026 13:24:20 CET | Pressemelding
Veien åpner for regulert trafikk med ledebil i dag kl. 13:45.
Statens vegvesen jobber for fult for å kunne åpne tunnelen med regulert trafikk på E6 i Raudhammartunnelen i løpet av morgendagen27.3.2026 19:51:21 CET | Pressemelding
I tillegg settes det opp nytt fergesamband etter tunnelbrannen i Sørfold natt til fredag.
Raudhammartunnelen: Midlertidig unntak fra kjøre- og hviletid27.3.2026 17:08:03 CET | Pressemelding
Som følge av bussbrannen i Raudhammartunnelen på E6 i Sørfold i Nordland har Vegdirektoratet besluttet midlertidige unntak fra reglene om kjøre- og hviletid.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
