Væromslag på Østlandet kan gi glatte veger
Vær ekstra oppmerksom når du skal ut og kjøre de nærmeste dagene. Snøvær og fortsatt kaldt vær kan gi vanskelige kjøreforhold.
Det kan være utfordrende for Statens vegvesen sine driftsentreprenører å opprettholde ønsket standard på veiene når det snør og er kaldt samtidig.
– Etter flere uker med kaldt, stabilt vær som har gitt gode kjøreforhold, går vi nå mot et væromslag. Det kommer nedbør i form av snø. Siden det fremdeles er kaldt, kan dette gi glatte veger så vi oppfordrer bilistene til å kjøre etter forholdene, sier seksjonsleder Asbjørn Stensrud i Statens vegvesen.
Driftsentreprenørene er ute og gjør nødvendig tiltak.
Kontakter
Asbjørn StensrudSeksjonslederStatens vegvesen Drift og vedlikehold øst 1
Tel:99204570Tel:92647906asbjorn.stensrud@vegvesen.noPressevakt Drift og vedlikehold
* Drift, vedlikehold og forvaltning av riksvegnettet * Brøyting/strøing/salting * Asfalt * Rekkverk * Bruer * Tunneler * Fjelloverganger * Rasteplasser * Inspeksjoner * Ferje
Bilder
Lenker
Om Statens vegvesen
Statens vegvesen arbeider for å skape et smart og sammenhengende transportsystem på vei for hele Norge. Det skal være enkelt å reise og transportere varer – på sikre veier tilpasset framtidens behov.
Følg saker fra Statens vegvesen
Registrer deg med din epostadresse under for å få de nyeste sakene fra Statens vegvesen på epost fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste saker fra Statens vegvesen
Beredskapsøvelser i Oslofjordtunnelen i mars25.2.2021 15:23:53 CET | Pressemelding
Oslofjordtunnelen på E134 stenger fire netter i mars i forbindelse med beredskapsøvelser. Nødetatene skal bli bedre rustet til å håndtere hendelser i tunnelen.
COWI AS leverte det beste tilbodet for E39 Stord-Os (Hordfast)25.2.2021 12:05:51 CET | Pressemelding
COWI AS er innstilt som vinner av anbodskonkurransen om utarbeiding av reguleringsplan for strekninga E39 Ådland-Svegatjørn.
Mer veg for pengene? Det handler om å gjøre gode valg25.2.2021 11:40:42 CET | Kronikk
Vegvesenets mål om å bygge mer veg for pengene innebærer å velge. Valgene vi tar kommer mange til gode, men ikke nødvendigvis alle.
Hålogalandsbrua på E6 nord for Narvik påført mindre skader etter stormen Frank24.2.2021 14:10:45 CET | Pressemelding
Flere av vibrasjonsdemperne på Hålogalandsbrua på E6 nord for Narvik ble helt eller delvis ødelagt av uværet Frank. Skadene har ingen betydning for styrken og bæreevnen til brua og det har ikke vært fare for at løse deler skulle treffe trafikantene. Men Statens vegvesen ser alvorlig på at enkelte deler inne ved bruas fundamenter falt i sjøen mens uværet stod på.
Sparer 12,5 millioner med å «bygge» vegen to ganger24.2.2021 13:24:32 CET | Pressemelding
Først bygde Statens vegvesen en digital 3D-modell av ny E39 Leirvika-Rendalen. Nå bruker entreprenøren 3D modellen i anleggsarbeidet med den 4,8 kilometer lange strekningen. Det har gjort jobben mer effektiv, og rimeligere.
Kontrollerer bilen din på et mikrosekund22.2.2021 13:48:38 CET | Pressemelding
- Skiltskannere gjør at vi kan kontrollere flere biler med mindre ressurser, sier Kjetil Wigdel som er leder for Utekontroll i Statens vegvesen.
Været skaper utfordringer for trafikken20.2.2021 18:55:01 CET | Pressemelding
Vinterværet gir utfordringer for trafikken i flere landsdeler lørdag. Statens vegvesen oppfordrer alle som skal ut på vegene om å skaffe seg oversikt over kjøreforhold og eventuelle stengte veger før de legger i veg.
I vårt presserom finner du alle våre siste saker, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom