Thon Gruppen

Utvidelse av forvaltningen ved AMFI Nesttun

14.10.2019 11:47:57 CEST | Thon Gruppen | Pressemelding

Del
AMFI Nesttun er et forvaltet kjøpesenter i Fana bydel i Bergen som inngår i Olav Thon Gruppens senterportefølje. Nå utvides driftsansvaret på AMFI Nesttun til å også omfatte alle butikkene på gateplan.
AMFI Nesttun.
AMFI Nesttun.

Eieren av AMFI Nesttun, Zurhaar & Rubb AS, er svært godt fornøyd med den nye avtalen.

– Olav Thon Gruppen har den største kompetansen og den beste driftserfaringen for kjøpesentre i Norge. Det har tatt oss 25 år å samle alle handelseiendommene i gågaten og på torget til ett felles eierskap. Nå ser vi frem til en samlende og markedsmessig styrket handel på hele Nesttun med felles annonsering, og ikke minst felles åpningstider, sier Rune Birkeland som er administrerende direktør i Zurhaar & Rubb AS.

Fra 1. januar 2020 vil AMFI Nesttun drifte, leie ut og markedsføre ytterligere 26 butikker med et samlet areal på ca. 5.000m2. Dette er en videreføring av dagens avtale om drift av kjøpesenteret AMFI Nesttun. AMFI Nesttun vil fra årsskiftet bestå av 49 butikker samlet og en salgsflate på totalt ca. 13.000 m2. Butikkomsetningen for 2020 forventes å bli ca. 550 millioner kroner.

Zurhaar & Rubb AS eier alle handelseiendommene i gågaten og på torget på Nesttun.

AMFI Nesttun er et AMFI-profilert senter som samarbeider om felleskampanjer med reklamebyrået AMFI Kreativ.

– Vi er glad for at Zurhaar & Rubb har valgt å utvide samarbeidet med oss. Vi opplever de som en svært profesjonell aktør i markedet. Nesttun er et attraktivt og spennende område i Bergensregionen, sier Ove Skrøvseth som er leder for forretningsutvikling i Olav Thon Gruppen.

Les mer om AMFI Nesttun her og les mer om Zurhaar & Rubb her

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

AMFI Nesttun.
AMFI Nesttun.
Last ned bilde

Om Thon Gruppen

Thon Gruppen
Thon Gruppen
Stenersgata 2A
0105 Oslo

+47 23 08 00 00https://thon.no

Konsernet Thon Gruppen omfatter mange virksomheter, hvorav kjernevirksomhetene er eiendom og hotell. De mest kjente merkenavnene våre er Thon Eiendom og Thon Hotels.

I 2023 hadde konsernet ca. 3000 årsverk. Les årsrapportene våre her.

Thon Gruppen eies av Olav Thon Stiftelsen, som gir deler av overskuddet i Thon Gruppen til samfunnsnyttige formål.

Link til våre presserom:
Thon Gruppen
Thon Eiendom
Thon Hotels
Olav Thon Eiendomsselskap ASA

Følg pressemeldinger fra Thon Gruppen

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Thon Gruppen

Thon gir klarsignal for Strømmen Badeland30.1.2026 07:30:00 CET | Pressemelding

Thon Gruppen har vedtatt å starte realiseringen av Strømmen Badeland og tilhørende sentrumsutviklingsprosjekt på Strømmen. Prosjektet er den videre utviklingen av det tidligere industriområdet mellom Strømmen stasjon og Strømmen Storsenter. – For oss i Thon handler dette om et langsiktig engasjement på Strømmen. Vi skal være skapende i alt vi gjør, og dette prosjektet er en naturlig videreføring av satsingen vår i området, som går tilbake til slutten av 1970-tallet, sier Kjetil Nilsen, konsernsjef i Thon Gruppen. Vi vil rette en stor takk til Lillestrøm kommune for godt og konstruktivt samarbeid, fortsetter konsernsjefen.

Thon Gruppens kjøpesentre med god omsetningsvekst i 20258.1.2026 07:30:00 CET | Pressemelding

Thon Gruppens kjøpesentre fortsetter å levere solide resultater til tross for utfordrende konjunkturer. Besøkstall og omsetningstall for 2025 viser en positiv utvikling som bekrefter kjøpesentrenes posisjon som ledende destinasjoner for fysisk handel, tjenester og opplevelser. Samlet sett omsatte Thon Gruppens kjøpesentre i Norge for 79,2 milliarder kroner i 2025. Dette tilsvarer 3,8 % økning sammenlignet med året før. Besøkstallene økte med 5,5 %. De svenske kjøpesentrene omsatte for 16,3 milliarder svenske kroner og 2,5 % omsetningsvekst. Med 69 kjøpesentre i Norge og 10 i Sverige opprettholder konsernet sin markedsledende posisjon i Skandinavia. – Vi er svært fornøyde med å se at våre kjøpesentre fortsetter å tiltrekke seg lojale kunder og å sikre stabil omsetning og gode resultater for både oss og våre leietakere. Dette viser at satsingen på moderne fasiliteter og varierte tilbud bidrar til vekst, sier Øyvind Tronier Halvorsen, direktør for kjøpesenter i Thon Gruppen. (Lenke til ra

Thon Gruppen AS har i det frivillige tilbudet mottatt aksepter som øker eierandel i Olav Thon Eiendomsselskap ASA til 94,8 %6.1.2026 13:07:32 CET | Pressemelding

IKKE FOR OFFENTLIGGJØRING, PUBLISERING ELLER DISTRIBUSJON, HELT ELLER DELVIS, DIREKTE ELLER INDIREKTE, I ELLER TIL CANADA, AUSTRALIA, NEW ZEALAND, SØR-AFRIKA, JAPAN, HONG KONG, SØR-KOREA, ELLER NOEN JURISDIKSJON DER OFFENTLIGGJØRING, PUBLISERING ELLER DISTRIBUSJON ER ULOVLIG. Det vises til pressemelding fra Thon Gruppen den 4. desember 2025 i forbindelse med at Thon Gruppen AS presenterte et frivillig tilbud om kjøp av alle utestående aksjer i Olav Thon Eiendomsselskap ASA til en pris på 335 kroner per aksje.

Thon Gruppen AS har i det frivillige tilbudet som ble fremsatt 4. desember til nå mottatt aksepter som øker eierandel i Olav Thon Eiendomsselskap ASA til 94%19.12.2025 10:21:06 CET | Pressemelding

Det vises til pressemelding fra Thon Gruppen den 4. desember 2025 i forbindelse med at Thon Gruppen AS presenterte et frivillig tilbud om kjøp av alle utestående aksjer i Olav Thon Eiendomsselskap ASA til en pris på 335 kroner per aksje. Det vises videre til uttalelse fra det uavhengige styre i Olav Thon Eiendomsselskap ASA den 8. desember 2025, der konklusjonen var at budet var finansielt rettferdig og med en enstemmig anbefaling til aksjonærer om å selge.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye