Utsetter planlagt prøvetur
3.5.2021 18:24:34 CEST | Fjord Line | Pressemelding

Prøveturen var annonsert og skulle ha funnet sted på formiddagen tirsdag 4. mai.
Årsaken til utsettelsen oppgis av kapteinen om bord å være meget nedslående værmeldinger. Værprognosene tilsier at det blir lite gunstig å bedrive testing av skip og tilpasninger til kai og rampe det nærmeste døgnet.
Fjord Line beklager til dem som hadde sett frem til å ta den nye katamaranen nærmere i øyensyn, men vil samtidig understeke den sjansen kommer til å by seg om kort tid. Ny dato for prøvetur, vil trolig bli publisert i løpet av tirsdagen.
Fjord FSTR blir inntil ny dato for prøvetur er satt, liggende i Hirtshals havn, der skipet utstyres og klargjøres.
Nøkkelord
Kontakter
Brian Thorsted Hansen (CEO)
Telefon: +45 20 35 13 39
Bilder
Lenker
Om Fjord Line
Fjord Line ble grunnlagt i 1993 og er i dag Norges nest største fergerederi i internasjonal passasjer- og godstrafikk mellom Norge, Sverige og Danmark med en markedsandel på 21 prosent. Selskapet har fire skip, opererer på fem fergeruter, sysselsetter rundt 700 årsverk og transporterer årlig i over 1,4 millioner passasjerer. I tillegg til passasjertrafikk tilbyr selskapet også frakt av nyttekjøretøy og gods. Informasjonen gjelder for selskapet før pandemien.
Følg pressemeldinger fra Fjord Line
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Fjord Line på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Fjord Line
Stadig flere danskere til Norge på skiferie – Fjord Line med stærk vækst i skisæsonen18.9.2026 10:22:57 CEST | Pressemelding
Snesikre pister, kort rejsetid og en favorable kronekurs tiltrækker stadig flere skiglade danskere nordpå. Fjord Line fragtede 11 procent flere danske passagerer i vinter end året før – og forventer, at tallet stiger i den kommende sæson.
Stadig flere dansker til Norge på skiferie – Fjord Line med sterk økning i skisesongen18.9.2026 10:19:15 CEST | Pressemelding
Snøsikre bakker, kort reisevei og gunstig kronekurs trekker stadig flere skiglade dansker nordover. Fjord Line fraktet 11 prosent flere danske passasjerer i vinter enn året før – og forventer at tallet øker den kommende sesongen.
Rekordsommer for Fjord Line: – Solid vækst26.8.2026 12:36:11 CEST | Pressemelding
Fjord Line har haft sin bedste sommer nogensinde. Aldrig før har så mange rejst med rederiets skibe mellem Danmark og Norge.
Rekordsommer for Fjord Line: - Solid vekst26.8.2026 11:51:58 CEST | Pressemelding
Fjord Line har hatt sin beste sommer noensinne. Aldri før har så mange reist med rederiets skip mellom Norge og Danmark.
Heidi Nag Flikka er ny konsernsjef i Fjord Line: – Et enormt potensiale16.6.2026 09:17:00 CEST | Pressemelding
Etter måneder med store endringer i Fjord Line – inkludert nytt eierskap og ny grønn refinansiering - har Heidi Nag Flikka tatt over som konsernsjef. De første ukene har hun brukt på å bli enda bedre kjent med selskapet hun nå skal lede.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
