Utleiemegleren Jessheim leier ut hus og rom i pepperkakelandsby til inntekt for barnekreftforeningen
7.12.2021 07:00:00 CET | Utleiemegleren | Pressemelding

- Initiativet til pepperkakelandsbyen ble tatt av meglere på kontoret allerede i fjor, men da så vi det som krevende å gjennomføre grunnet restriksjoner, forteller daglig leder Tom Fjalestad. Vi bestemte oss for at vi ville samle inn penger til Barnekreftforeningen gjennom å «leie» ut hus og rom i pepperkakelandsbyen vår. Videre ønsket vi å engasjere barnehagebarn i lokalmiljøet til å lage pepperkakehus til landsbyen slik at barn kan hjelpe barn.
Det var viktig for oss at vi kunne vise frem pepperkakelandsbyen i nærmiljøet, slik at barn og foreldre kan se hva barna har skapt, i tillegg til å gi en hyggelig fremvisning til de i lokalmiljøet som ønsker å se landsbyen i førjulstiden. Vi inngikk derfor et samarbeid med Jessheim Storsenter som har gitt oss en plass inne på senteret hvor landsbyen står utstilt i hele desember. Vi fikk umiddelbar positiv respons, og kunne da jobbe videre med å engasjere fem barnehager på Jessheim. De fikk alt av nødvendig utstyr fra oss, og har bidratt med fantastiske byggverk som vi har satt sammen til en fortryllende pepperkakelandsby.
-Vi likte ideen til utleiemegleren helt siden første møte i høst. Når aktører inngår et samarbeid som engasjerer innbyggerne på en positiv måte, er ikke vi vonde å be. En glede for barnehager som lager landsbyen, en visuell opplevelse for forbipasserende som ser innsatsen og kreativiteten, og ikke minst det gode formålet som får midler for å fortsette med sitt viktige arbeid. Dette er en pepperkakelandsby som representerer det gode engasjementet vi mennesker kan skape sammen, og det er en ære å vært vertskap for utstillingen i juletider, kommenterer Jon Bakke, senterleder for Jessheim storsenter.
Videre har vi startet prosessen med å engasjere firma som vi samarbeider med for utleie, hvor vi har fått positive tilbakemeldinger og bidrag. Også Inviso har engasjert seg i prosjektet, som vi samarbeider med for boligfotografering. De har hjulpet oss med å ta bilder og presentere landsbyen - avslutter en tydelig stolt daglig leder fra Jessheim.
Vi opprettet utstillingen nå i desember og vi har fått mange positive tilbakemeldinger. Det er hyggelig å se at så mange forbipasserende stopper opp for å ta en prat og ønsker å donere til Barnekreftforeningen.
Bidrag kan Vippses med å legge inn nummer 705604 - Pepperkakelandsby- Barnekreft.
Bilder



Om Utleiemegleren
Om Utleiemegleren:
Utleiemegleren er Norges ledende meglerforetak av boliger til private og profesjonelle aktører. Utleiemegleren har over 17 000 boliger i sin portefølje. Selskapet ble startet i 1995, og har kontorer i Bergen, Trondheim, Stavanger, Lillestrøm, Jessheim, Drammen, Lysaker, Kristiansand, Østfold, Vestfold og Oslo. Utleiemegleren har i dag cirka 200 ansatte.
Følg pressemeldinger fra Utleiemegleren
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Utleiemegleren på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Utleiemegleren
Leieprisene fortsetter å øke: Utleiemegleren etterlyser politisk ansvar og vilje7.4.2026 09:31:05 CEST | Pressemelding
Over én million mennesker i Norge leier boligen de bor i. For mange er leie ikke lenger et midlertidig steg på veien mot eierskap, men en langsiktig bosituasjon. – Et mer stabilt leiemarked krever ansvar og politisk vilje, sier Stian Carlsen, administrerende direktør i Utleiemegleren
Leieprisene stiger: Bergen har kraftigst prisvekst4.3.2026 09:45:14 CET | Pressemelding
Leieprisen for alle boligtyper i Utleiemegleren sin portefølje økte med 6 prosent, sammenlignet med februar i fjor. Her er den oppdaterte prisstatistikken fra samtlige av Utleiemeglerens filialer.
Varsel om høyere leiepriser i 20263.2.2026 09:41:26 CET | Pressemelding
Leieprisen for alle boligtyper i Utleiemegleren sin portefølje økte med 6 prosent, sammenlignet med januar i fjor. Her er den oppdaterte prisstatistikken fra samtlige av Utleiemeglerens filialer.
Prisrekord: Flere toroms-leiligheter i Oslo har bikket 25 000 kroner i måneden8.1.2026 07:00:00 CET | Pressemelding
I desember 2024 varslet Utleiemegleren at leieprisen for en toromsleilighet i Oslo kunne bikke 25 000 kroner i måneden. Ett år senere viser foretakets tall at dette ikke bare ble en realitet – i deler av markedet har leien ligget betydelig høyere.
Utleiemegleren spår knallhard prisvekst i 202618.12.2025 11:30:00 CET | Pressemelding
På nasjonalt nivå i år ligger prisveksten i Utleiemeglerens portefølje på rundt fem prosent. Meglerforetaket forventer at leieprisene vil stige mer enn inflasjonen: – Prisveksten vil bli knallhard for mange, sier Stian Carlsen, administrerende direktør i Utleiemegleren.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
