Ulf Risnes & de Gurgles - Ei Kasse Pils
26.3.2021 11:07:17 CET | Sounds Like Gold | Pressemelding

URverk er en serie på 12 utgivelser med låter skrevet og spilt inn av Ulf Risnes i perioden 1977 til og med 1988. Dette er en samling av drømmer, drømmen om å bli rockestjerner. Nå er vi kommet fram til URverk 3, året er 1979, og her blir vi også introdusert for det Gurgles!
Lytt til albumet her!
"Hver mandag kveld brukte mora mi å kjøre ned til byen for å spille bridge. Dermed kunne jeg dra inn noen kompiser for å lage og spill inn en sang, så en pizza og til slutt se mandagsfilmen. En av de som var med mest var en kompis som bodde i naboblokka. Han het Sola Johnsen, og skulle vise seg å bli en brukbar trommis etter hvert i gruppa DumDum Boys. Her er dette fortsatt langt frem i tid, vi hadde ikke engang trommer på dette tidspunktet, bare et par trommestikker" - Ulf Risnes
URverk 3 er et gløtt inn i galskapen som rådet i guttegjengen på Munkvoll i Trondheim på slutten av søttitallet, og inneholder nok en del tekster som ikke er helt politisk korrekte nå, og har vel heller aldri vært det. Det er såpass langt ute enkelte ganger at man ikke skulle tro at innspillingene ble gjort i edru tilstand.
Her får du blant annet høre "I Bakvendtland", "Forbannare Frisør" og selvsagt "Ei Kasse Pils". Sistnevnte er spilt inn i 2000 med en besetning som nærmest kan kalles en supergruppe, med Sola på trommer, Morty Black fra TNT på bass og Jostein Ansnes på gitar.
Ett og ett album fra URverk-serien slippes hver måned i 2021 på vinyl, hvor alle sammen kommer med tekster og bilder fra perioden sangene ble spilt inn, og med èn garanti: hjemmelaget!
Kontakter
Cathrine Å. HeenLabel Manager - A&R - Promotion
Tel:970 26 728cathrine@grappa.noBilder
Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Fersk folkrock møter legendarisk rockfolk – Gangar og Bare Egil slipper festlåta “Eg er liten”13.3.2026 08:55:00 CET | Pressemelding
Når tradisjonssterk folkrock møter en av Norges mest særegne rockeprofiler, oppstår det gnister. Nå slår Gangar og Bare Egil seg sammen for aller første gang – og resultatet er den heidundrende festlåta “Eg er liten”.
Fresh folk rock meets legendary rockfolk - Gangar and Bare Egil release the party anthem “Eg er liten”13.3.2026 08:55:00 CET | Press release
When tradition-rooted folk rock meets one of Norway’s most distinctive rock personalities, sparks are bound to fly. Now Gangar and Bare Egil join forces for the very first time, and the result is the riotous party anthem “Eg er liten.”
Lars Anders Tomter og 1B1 med nytt album: Nordiske verk for bratsj og strykeorkester13.3.2026 08:55:00 CET | Pressemelding
1B1 og Lars Anders Tomter lanserer nytt album med nordiske verk for bratsj og strykeorkester. En musikalsk reise gjennom nordiske uttrykk – fra byens pulserende overflate til skyggenes landskap og sorgens stille sang.
1B1 and Lars Anders Tomter release new album of Nordic works for viola and string orchestra13.3.2026 08:55:00 CET | Press release
A musical journey through Nordic landscapes – from the pulsating surface of the city to shadowed terrains and the quiet song of grief.
Den kritikerroste vokalisten Tora Augestad er ute med singelen "Vårvill"6.3.2026 10:00:00 CET | Pressemelding
Den kritikerroste vokalisten Tora Augestad er klar med siste smakebit fra hennes kommende album. Låta "Vårvill" er ute i dag, før albumet med samme tittel slippes 27. mars.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


