TV 2s Cathrine Fossum til REMA 1000
4.10.2016 10:30:00 CEST | REITAN | Pressemelding

- Vi gleder oss veldig til å få Cathrine med på laget i REMA 1000. Hun er en utrolig dyktig formidler, og har en lang og bred erfaring fra et av Norges største medier. Cathrine blir en stor bidragsyter når vi nå bygger videre på REMA 1000 sin kommunikasjonsplattform, sier Mette Fossum, direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt i REMA 1000.
- Etter ti utrolig fine år i TV 2, har jeg nå sagt opp min stilling som programleder i God morgen Norge. Jeg har takket ja til å bli ny kommunikasjonssjef i Rema 1000, og gleder meg veldig til nye oppgaver etter nyttår. Det er et privilegium å få jobbe med kommunikasjon i en av Norges største bedrifter. Det blir spennende å lære mer om REMA 1000, og bli kjent med nye, flinke folk, sier Cathrine Fossum.
Cathrine Fossum erstatter Øyvind Arum, som går til stillingen som kommunikasjonsrådgiver ved byrådlederens kontor i Oslo kommune.
Kontakter
Amalie KnudsenKommunikasjonsrådgiver, REMA 1000
Tel:+47 926 66 262Amalie.Knudsen@rema.noBilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Hundre år gammel drøm oppfylt: Håkon Gullvåg utsmykker Palmehaven på Britannia Hotel i Trondheim30.10.2026 13:44:41 CET | Pressemelding
Håkon Gullvåg, en av Norges mest anerkjente kunstnere, er ny Britannia-kunstner. Han er den første kunstneren som får utsmykke Palmehaven. Utstillingen ble åpnet av ordfører Kent Ranum og er nå åpen for alle.
Britannia direktør Arild Sjødin fikk internasjonal pris i USA16.10.2026 17:19:53 CEST | Pressemelding
Arild Sjødin, administrerende direktør på Britannia Hotel i Trondheim, er kåret til Historic Hotelier of the Year av Historic Hotels Worldwide. Prisen ble delt ut i Williamsburg, Virginia i USA torsdag kveld, med eiere og ledere fra mange av verdens fremste hoteller i salen.
Mia Gundersen i Sherwoodskogen15.9.2026 15:31:37 CEST | Pressemelding
Sanger og skuespiller Mia Gundersen gjør trønder av seg når hun etter nyttår får en nøkkelrolle i humormusikalen «Robin Hood – Rai Rai i Sherwoodskogen» på Nye Hjorten Teater i Trondheim.
Mia Gundersen i Sherwoodskogen15.9.2026 15:00:00 CEST | Pressemelding
Sanger og skuespiller Mia Gundersen gjør trønder av seg når hun etter nyttår får en nøkkelrolle i humormusikalen «Robin Hood – Rai Rai i Sherwoodskogen» på Nye Hjorten Teater i Trondheim.
Marco Elsafadi kåret til Årets Ladejarl 202611.9.2026 12:03:02 CEST | Pressemelding
I over 30 år har Marco Elsafadi arbeidet med barn og unge som står i fare for å falle utenfor. Med sterk tro på relasjonens kraft, tydelige verdier og evnen til å se andre mennesker, skaper han varmere samfunn. For dette tildeles han den nasjonale hedersprisen Årets Ladejarl 2026.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

