TV 2 styrker fotballtilbudet med Europaligaen
27.9.2017 14:05:17 CEST | TV 2 | Pressemelding

Det betyr at TV 2 skal vise Europaligaen fra høsten 2018 til våren 2021. I alt vil det bli vist over 200 kamper i året på TV 2-kanalene og på TV 2 Sumo.
- Med Europaligaen kan TV 2 nå tilby det råeste internasjonale fotballtilbudet Norge noen gang har sett, sier sportsredaktør Vegard Jansen Hagen i TV 2.
TV 2 har i 2018 en pakke med Champions League, Premier League, EM- og VM-kvalifiseringen, Nations League, EM- og VM-sluttspillene og nå Europaligaen.
- Dette er en formidabel samling fotball fra øverste hylle. Dette er noe alle drømmer om å kunne tilby fotballfans i Norge, så i dag står jubelen i taket i TV 2 Sporten, uttaler Jansen Hagen.
Med disse fotballrettighetene vil TV 2 satse betydelig tyngre på TV 2 Sportskanalen fra neste år. Som en del av dette vil blant annet FotballXtra bli lagt over til TV 2 Sportskanalen fra TV 2 Zebra.
- Vårt mål er å servere seerne mest mulig og best mulig live sport. Europaligaen er en attraktiv og ettertraktet rettighet i sterk utvikling. Denne investeringen befester TV 2s posisjon som den fremste formidleren av fotball i Norge, avslutter Vegard Jansen Hagen.
Kontakter
Jan-Petter DahlPR- og mediesjef
Kontaktperson for spørsmål rundt programmene som sendes på TV 2-kanalene.
Bilder


Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Nesten 2 millioner seere var innom Norges kamp mot England13.7.2026 10:54:11 CEST | Pressemelding
1.632.000 så hele Norges kamp mot England, mens nesten 2 millioner seere var innom kampen. – Når så mange nordmenn samles for å følge kvartfinalen midt på natten, viser det at vi fortsatt trenger de store, felles leirbålene, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Slik sendes resten av fotball-VM på NRK og TV 26.7.2026 13:55:45 CEST | Pressemelding
Det er TV 2 som skal sende Norges kvartfinale mot England. Semifinalene ser du også på TV 2, mens NRK sender bronsefinalen og finalen i årets VM.
TV 2 legger til rette for folkefest mot England6.7.2026 09:21:31 CEST | Pressemelding
Lørdag kveld sendes den historiske kvartfinalen mellom Norge og England på TV 2. – Vi ønsker å legge til rette for folkefester over hele landet, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Fifty5Blue skal levere de offisielle seermålingene i Norge6.7.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fifty5Blue er valgt til å videreføre sin rolle som leverandør av landets offisielle måling for TV- og online videoseing etter en offentlig anskaffelsesprosess.
TV 2 sikrer La Liga-rettigheter frem til 20302.7.2026 10:46:57 CEST | Pressemelding
Spanske LALIGA og TV 2 har inngått en ny fireårsavtale som sikrer mediehuset rettighetene helt frem til sommeren 2030.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
