TV 2 sender ny sesong med John Arne Riise
18.1.2022 13:04:58 CET | TV 2 | Pressemelding

Med kamera på slep rykket en sønderknust John Arne Riise rett ned i sitt første møte med treneryrket i norsk 3. divisjon.
Den tidligere Liverpool-profilen har allerede lagt Flint-marerittet bak seg, og satser nå for fullt i ny jobb i Toppserien med outsider Avaldsnes. Klubben tapte sine seks siste kamper forrige sesong og vant kun tre av 18 oppgjør totalt, men overlevde likevel i toppdivisjonen.
Riise har allerede solgt huset i øst og flyttet vestover - med tonnevis av motivasjon i bagasjen.
Varsler oppgjør
I 2022 venter en kvinnegarderobe på Riise, noe han føler seg godt forberedt på.
– Jeg stiller de samme kravene uavhengig av kjønn. Jeg forventer den samme profesjonaliteten på og utenfor banen. Dette vet jeg også jentene selv ønsker, sier Riise, godt i gang med sin andre uke på treningsfeltet.
Riise varsler samtidig et oppgjør med en idrett han oppfatter som bedre tilrettelagt for menn enn kvinner.
– Jeg forventer at damene har de samme mulighetene til å satse og prestere som menn har. Det skal jeg kjempe for at skjer, varsler Riise.
Han er sterk i troen på at Avaldsnes og Riise er en kombinasjon som vil slå gnister i 2022.
– Vi hadde et møte om hva jeg krever og forventer. Jeg gleder meg veldig til å ta fatt på en ny og spennende oppgave som trener. Førsteinntrykket av klubben er godt. Jeg tror vi passer godt sammen, smiler Riise.
Håper på økt Toppserien-interesse
Som i Flint er han også forberedt på at klubbene han møter er ekstra motiverte og ønsker å prestere når han står på motsatt trenerbenk. Samtidig er Toppserien et stort steg opp i størrelse på klubbene han skal opp mot.
Toppserien 2022 byr blant annet på storklubber som Brann (tidligere Sandviken), Rosenborg, Lillestrøm og Vålerenga. Sistnevnte har for øvrig også ny trener denne sesongen i Nils Lexerød (45).
– Jeg både håper og tror at interessen rundt Toppserien øker i sesongen som kommer. Jentene i Avaldsnes er utrolig profesjonelle, så vi kommer til å gi alt - både på banen og på sidelinja, slår Riise fast.
«Fan av Riise» produseres av Montreux og har premiere våren 2022. Grunnet EM i sommer, der Norge deltar, har Toppserien avspark allerede 19. mars i år.
I TV 2 gleder man seg til å fortsatt følge Riises trenerkarriere tett.
– John Arne Riise engasjerer, og uansett hva en måtte mene om han så er han en fargeklatt i norsk fotball. Han evner å engasjere det brede lag av folk, noe vi i TV 2 setter stor pris på. Vi er strålende fornøyd med interessen for første sesong av «Fan av Flint», og gleder oss til fortsettelsen. At den skjer i Toppserien gjør det ekstra viktig å henge på, for vi ønsker å satse offensivt på kvinnefotball fremover og vet at han møter et spennende og ambisiøst miljø i Avaldsnes, sier TV 2s sportsredaktør, Vegard Jansen Hagen.
Alle episoder av den første sesongen med John Arne Riise, «Fan av Flint», er tilgjengelig på TV 2 Play: https://play.tv2.no/sport/sportsprogrammer/fan-av-flint
Kontakter
Håvard SolemSenior PR- og medierådgiver
Pressekontakt for The Voice, Skal vi danse, Allsang på grensen, Gullruten, TV 2 Sporten og TV 2s høstlansering.
Bilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Presseinvitasjon: Premiere på «Skal vi danse» sesong 2121.9.2026 11:37:45 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke premieren på «Skal vi danse» sesong 21 lørdag 26. september.
TV 2 bekrefter ny sesong av Nepobaby20.9.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
Etter en suksessfull sesong to med strålende anmeldelser bekrefter TV 2 at det blir mer Nepobaby på kanalen.
Enklere å kjøpe TV-reklame17.9.2026 15:25:00 CEST | Pressemelding
TV 2, Viaplay og Warner Bros. Discovery lanserer en digital plattform, slik at mediebyråer og annonsører kan bestille TV-reklame på samme sted. Plattformen utvikles og driftes av teknologiselskapet Knowit i Bergen.
Her er artistene i neste sesong av «Hver gang vi møtes»3.9.2026 10:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny sesong av «Hver gang vi møtes», og sju artister flytter inn på Thorbjørnrud hotell i Jevnaker på Hadeland. Artistene som TV 2 følger i den 17. sesongen er; Janove Ottesen, Ingrid Bjørnov, Jason Diakité (Timbuktu), Fay Wildhagen, Ruben Markussen, Julie Bergan og Oscar Berggaard (Golf).
Endringer i sendeskjema på TV 2 i helgen29.8.2026 14:30:52 CEST | Pressemelding
Fra lørdag kl. 21.20 går hovedkanalen TV 2 Direkte tilbake til ordinært sendeskjema, etter å ha vært i samsending med TV 2 Nyhetskanalen siden torsdag. TV 2 Nyhetskanalen vil fortsatt være reklamefri gjennom helgen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
