TV 2 og Altibox med viktig, langsiktig samarbeid
1.7.2019 20:45:09 CEST | TV 2 | Pressemelding
Avtalen omfatter alle TV 2-kanalene, TV 2s sportskanaler, C More og strømmetjenesten NF+ fra Nordisk Film.
– Vi er fornøyde med å ha landet en ny og fremtidsrettet avtale med TV 2. For Altibox har det vært viktig å sikre tilgang til alt det gode innholdet fra TV 2 på den måten kundene foretrekker. Det betyr blant annet å kunne se innholdet når kundene vil, og ikke minst å få tilgang til kanaleneTV 2 Sport 1og TV 2 Sport Premium. Vi ser frem til et spennende samarbeid med TV 2 videre, sier styreleder Toril Nag i Altibox.
– Dette er en viktig avtale for begge parter. Den sikrer at Altibox-kundene får tilgang til alt det gode TV 2-innholdet på alle plattformer. I tillegg til at TV-kanalene vil være tilgjengelige, har vi funnet frem til en fremtidsrettet modell som gjør det enkelt for kundene å bruke TV 2s strømmetjenester og som samtidig ivaretar TV 2s behov for redaksjonell kontroll. Vi har også utvidet det kommersielle samarbeidet innenfor sponsor og merkevarebygging, sier Sandnes.
Avtalen omfatter også film- og serietilbudene NF+ og C More. I tillegg er partene enige om å integrere TV 2 Sumo i Altibox-plattformen, slik at TV 2 Sumo er enkelt tilgjengelig.
– Dette er et godt eksempel på et strategisk viktig samarbeid for begge parter. I et marked med stadig større kamp om nordmenns tid, trenger vi at partnere som TV 2 og Altibox finner sammen for å styrke det viktige norske innholdet og gjøre oss i stand til å møte den globale konkurransen, sier Sandnes.
Nøkkelord
Kontakter
Sarah WillandOrganisasjons- og kommunikasjonsdirektør
Tel:936 06 305sarah.willand@tv2.noOm TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Invitasjon til pressedag for Bloggerne23.7.2026 10:34:56 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 inviterer til pressedag for «Bloggerne» - tirsdag 4. august.
Nesten 2 millioner seere var innom Norges kamp mot England13.7.2026 10:54:11 CEST | Pressemelding
1.632.000 så hele Norges kamp mot England, mens nesten 2 millioner seere var innom kampen. – Når så mange nordmenn samles for å følge kvartfinalen midt på natten, viser det at vi fortsatt trenger de store, felles leirbålene, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Slik sendes resten av fotball-VM på NRK og TV 26.7.2026 13:55:45 CEST | Pressemelding
Det er TV 2 som skal sende Norges kvartfinale mot England. Semifinalene ser du også på TV 2, mens NRK sender bronsefinalen og finalen i årets VM.
TV 2 legger til rette for folkefest mot England6.7.2026 09:21:31 CEST | Pressemelding
Lørdag kveld sendes den historiske kvartfinalen mellom Norge og England på TV 2. – Vi ønsker å legge til rette for folkefester over hele landet, sier TV 2-sjef Olav T. Sandnes.
Fifty5Blue skal levere de offisielle seermålingene i Norge6.7.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
Fifty5Blue er valgt til å videreføre sin rolle som leverandør av landets offisielle måling for TV- og online videoseing etter en offentlig anskaffelsesprosess.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
