TV 2 etter ny kontakt med Telia: - Nå kan seerne få tilbake kanalene sine
18.6.2020 20:03:28 CEST | TV 2 | Pressemelding

- Vårt hovedfokus har vært at seerne skal få tilbake kanalene sine så fort som overhodet mulig. Nå i ettermiddag bekreftet Get på epost at vi bør bruke mindre enn seks måneder på forhandlingene. Da er det ingen grunn til å la TV-seerne sitte med svarte skjermer, sier organisasjons- og kommunikasjonsdirektør i TV 2, Sarah Willand.
Én million norske TV-seere har vært uten TV 2s kanaler siden den gamle avtalen med Telias Get utløp 31. mai. Det har vært kontakt mellom partene gjennom dagen, og begge parter ønsker å løse konflikten uten svarte skjermer.
- Både vi og Get har ambisjoner om å finne en løsning så raskt som mulig. Nå er altså partene enige om at en midlertidig forlengelse er ønskelig, mens vi forhandler videre. Det burde allerede i kveld være mulig for Get å skru på kanalene igjen. Hverken vi eller Get ønsker å holde kundene som gissel, sier Willand.
Kontakter
Sissel Kruse LarsenAnsvarlig kommunikasjon og myndighetskontakt
Kontaktperson for henvendelser fra media om Mediehuset TV 2, datterselskaper, TV 2s leder- og redaktørgruppe, m.m.
Bilder
Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 kåret til Årets mediehus: – En lagseier!6.5.2026 20:36:04 CEST | Pressemelding
BERGEN: Under medieprisene i Bergen i kveld ble TV 2 for første gang kåret til Årets mediehus. TV 2-sjef Olav T. Sandnes kaller utmerkelsen en anerkjennelse av hele laget, og trekker frem evnen til å kombinere samfunnsoppdraget med innovasjon som nøkkelen til suksessen.
Her er deltakerne i «Ekstrem gjemsel»5.5.2026 11:02:07 CEST | Pressemelding
I sommer er det klart for tredje sesong med «Ekstrem gjemsel – gi et lite pip». Programlederne Victor Sotberg og Christopher Omdahl, skal sammen med Robin Hofset jakte på kjendiser i nye spektakulære omgivelser. Premiere er 3. juli!
TV 2 avslører premieredato for Nepobaby 2 – se de første bildene4.5.2026 08:00:00 CEST | Pressemelding
TV 2 går ut med premieredatoen på neste sesong av fjorårets seriefavoritt Nepobaby. Kanalen slipper også første trailer for sesong to.
TV 2 skal vise Champions League de fem neste sesongene30.4.2026 13:07:05 CEST | Pressemelding
TV 2 har sikret seg rettighetene til å vise Champions League for fire nye år. Dermed blir det Champions League på TV 2 helt frem til 2031.
Presseinvitasjon: Velkommen til Gullruten 202622.4.2026 15:16:43 CEST | Presseinvitasjon
TV 2 ønsker pressen velkommen til å dekke årets største tv-fest, når Gullruten for første gang skal avholdes på Verftet i Bergen 8. mai.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

