Tre gode NM-medaljører i sprangridning

Ingrid Sandhei Bjørklund med hesten Arie Z var eneste helt feilfrie gjennom alle tre mesterskapsdager og tok et klart gull. Det ble i stedet en kamp om de øvrige medaljene, men her trakk Ylva Høidal/Havanna Heart det lengste strået. Denne ekvipasjen hadde ikke revet et eneste hinder i løpet av mesterskapet, men fikk med seg noen små tidsfeil på veien.
Ida Tørresdal med hesten Justin Beaber-EM hadde en gnistrende avslutning med to feilfrie runder på finaledagen søndag og vant bronsen med 6 feilpoeng totalt.
-Det var utrolig gøy å ta gull, nesten litt uvirkelig, sa Ingrid Sandhei Bjørklund. - Det gjelder å holde hodet kaldt, holde hesten happy og trene på. – Hesten min har et hjerte av gull, han er en skikkelig fighter – og er litt spicy også! Utenfor ringen har han sine egne meninger om ting, han vil gjøre alt på sin måte, men med en gang vi kommer inn på banen, så går han all in for å gjøre sitt beste. Han er stor, det er veldig mye hest, men han gjør alt for at det skal gå.
Nøkkelord
Kontakter
Nina JohnsenSportssjef
Tel:452 32 211nina.johnsen@rytter.noBilder




Om Norges Rytterforbund
Norges Rytterforbund ble stiftet 10.desember 1915 og med rundt 32 500 medlemmer er i dag det 11 største særforbundet i NIF. Tilsluttet NRYF er det ca 340 klubber, og 17 kretser. NRYF bygger sine aktiviteter på idrettens grunnverdier. All idrettslig aktivitet skal bygge på grunnverdier som idrettsglede, fellesskap, helse, ærlighet og dyrevelferd. Videre skal alle aktiviteter i regi av NRYF tilrettelegges på en slik måte at sikkerheten settes i høysetet.
Følg pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Norges Rytterforbund på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Norges Rytterforbund
Isabel Freese med historisk World Cup-resultat6.4.2025 01:13:08 CEST | Pressemelding
Isabel Freese fra Oslo leverte en råsterk freestyle og tok en historisk tredjeplass i World Cup-finalen i dressur lørdag kveld.
Drømme-debut i World Cup: Oda Charlotte Lyngvær sikrer imponerende fjerdeplass etter ett års oppkjøring23.2.2025 21:11:45 CET | Pressemelding
Bare ett år etter en alvorlig rideulykke, gjorde sprangrytteren Oda Charlotte Lyngvær (34) en strålende debut i World Cup-sammenheng. Denne helgen satte hun standarden med en fantastisk fjerdeplass i sesongens siste kvalifisering i Scandinavium, Gøteborg.
Isabel Freese sikter mot World Cup-finalen11.1.2025 21:01:58 CET | Pressemelding
Med ny andreplass og personlig rekord har World Cup-finalen blitt innen rekkevidde for dressurrytteren Isabel Freese.
Sensasjonelt av Isabel Freese20.12.2024 01:35:19 CET | Pressemelding
Den norske dressurrytteren Isabel Freese tok torsdag kveld en sensasjonell andreplass i World Cup-kvalifiseringen i London.
Fjerdeplass i World Cup på Victoria Gulliksen17.11.2024 21:33:42 CET | Pressemelding
Victoria Gulliksen og hesten Mistral van de Vogelzang viste storform søndag og sikret seg en fjerdeplass i Longines FEI Jumping World Cup™ of Stuttgart.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom