Tine IsTe frikjent av MFU
Kreftforeningen har høsten 2015 arrangert en kampanje hvor de ba 400 skoleelever i 17 skoleklasser å klage til Matbransjens Faglige Utvalg (MFU) på forskjellige forhold knyttet til markedsføring av mat og drikke til barn. I alt mottok MFU 138 klager fra skoleelever. To av disse klagene vedrørte en kampanje for Tine IsTe. MFU vurderte denne kampanjen til å være utformet i henhold til gjeldende retningslinjer. Klagene på Tines Iste er derfor ikke tatt til følge.
Nøkkelord
Kontakter
Wenche JacobsenSekretariatsleder
Tel:+47 932 59 461mfu@mfu.asBilder
Dokumenter
Om MFU - Matbransjens Faglige Utvalg
Følg pressemeldinger fra MFU - Matbransjens Faglige Utvalg
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra MFU - Matbransjens Faglige Utvalg på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra MFU - Matbransjens Faglige Utvalg
MFU har fattet vedtak som dels feller og dels frikjenner Sagene Torg9.4.2025 12:28:11 CEST | Pressemelding
Saken gjelder salg av søtsaker med barnslig emballasje og produktutforming.
MFU har fattet 3 nye vedtak som feller leketøysforretninger8.4.2025 11:01:13 CEST | Pressemelding
Vedtakene gjelder butikker om inngår i kjedene Lekia, Yes Vi Leker og Extra leker.
MFU har fattet syv nye vedtak, hvilket gir totalt 28 vedtak for 2024.28.2.2025 10:03:31 CET | Pressemelding
I de siste syv vedtakene er fire godkjent og tre i strid med MFUs retningslinjer.
MFU har fattet vedtak som feller Strømmen storsenter og Norsk underholdningsspill AS14.5.2024 14:11:46 CEST | Pressemelding
Saken gjelder utplassering av et lekekonsept med godteri som tilfeldig gevinst.
MFU har fattet fem vedtak som alle feller leketøyskjeden Lekia13.5.2024 08:48:58 CEST | Pressemelding
Sakene gjelder dels markedsføringskampanjer på sosiale medier, og dels oppstilling av søtsaker i leketøysforretningene
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom