Thon Hotels er kundenes favoritt
3.1.2017 15:46:24 CET | Thon Hotels | Pressemelding

Det er Berg-Hansen Reisebureau som har spurt sine kunder om hvilke hoteller de liker best, og helt øverst på listen ligger Thon Hotel Rosenkrantz Oslo.
– Jeg er ydmyk fordi det er så mange sterke kandidater på denne listen, og stolt fordi de ansatte på Thon Hotel Rosenkrantz Oslo brenner for å yte service og leverer kvalitet i alle ledd til våre gjester. Vi har ligget på førsteplass på TripAdvisor i to år nå og vi kom på andreplass i Norges beste frokost-konkurranse i 2016. Og nå kårer kundene til Berg-Hansen oss til deres favoritthotell - det er gøy, sier hotelldirektør hos Thon Hotel Rosenkrantz Oslo, Lars Petter Mathisen.
Unikt hotell utenfor storbyen
Andreplassen går til Thon Hotel Lofoten i Svolvær, mens Thon Hotel Rosenkrantz Bergen havner på 4. plass. Thon Hotel Fosnavåg og Thon Hotel Kautokeino ligger på henholdsvis 7. og 8. plass i årets kåring.
– Jeg er kjempestolt og beæret over å havne på en liste som gjestene velger selv og ikke bransjen. Berg-Hansen har mange forretningskunder, og vi har jobbet hardt og målrettet mot kurs- og konferansemarkedet i mange år. Vårt hotell ligger i en by med 4000 innbyggere, men vi har klart å skape noe unikt utenfor storbyen, sier hotelldirektør hos Thon Hotel Lofoten, Erik Taraldsen.
Berg-Hansen Reisebureau forteller at det er mer enn 60.000 hotellvurderinger som førte til topp 10-listen.
– Våre kunder er primært forretningsreisende. I tillegg har vi også en god vekst i privatreisemarkedet. Denne kåringen er basert på evalueringer av våre kunder om deres vurdering av hotellopphold bestilt gjennom Berg-Hansen. Samlet har det kommet inn over 60.000 hotellvurderinger i 2016. Vi ser at våre kunder setter pris på de grepene Thon Hotels har gjort de siste årene. Hele fem av ti hoteller på favorittlisten er et Thon-hotell. Det er bare å gratulere Thon Hotel Rosenkrantz i Oslo som er kåret til favoritthotellet blant våre kunder, sier June Aronsen Jakola som er Hotell & Ferie-leder hos Berg-Hansen.
Satser på design, teknologi og mat
Høsten 2016 vant Thon Hotel Lofoten 1. plass i den årlige Twinings-konkurransen om å servere Norges beste frokost hvor 400 hoteller deltok. Thon Hotel Rosenkrantz Oslo kom på 2. plass.
– Thon Hotels har satset stort på design, teknologi og mat - og det er veldig moro å se hvordan dette vises i kåringer slik som denne. Vi får mange gode tilbakemeldinger fra våre gjester, og det at Berg-Hansens kunder kårer fem av våre Thon-hoteller blant deres ti favoritthoteller betyr mye for oss, sier konserndirektør for Thon Hotels, Morten Thorvaldsen.
Designansvarlig i Olav Thon Gruppen, Sissel Berdal Haga, har i samarbeid med interiørarkitekt Trond Ramsøskar stått bak oppussingen av samtlige Thon-hoteller på listen.
Her er årets topp 10 liste:
1: Thon Hotel Rosenkrantz Oslo
2: Thon Hotel Lofoten
3: Farris Bad
4: Thon Hotel Rosenkrantz Bergen
5: The Thief
6: Clarion Collection Hotel Helma
7: Thon Hotel Fosnavåg
8: Thon Hotel Kautokeino
9: Hotel Continental
10: Scandic Nidelven
Berg-Hansen Reisebureau er et reisebyrå i Norge med 450 ansatte. Firmaet ble startet opp i 1875 og eies i dag av Aircontactgruppen AS.
Les mer om kåringen her
Nøkkelord
Kontakter
Morten ThorvaldsenKonserndirektør hotell & restaurant i Olav Thon Gruppen
Tel:+47 926 97 705morten.thorvaldsen@thonhotels.noBilder




Om Thon Hotels
Følg pressemeldinger fra Thon Hotels
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Thon Hotels på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Thon Hotels
Erik Taraldsen blir ny direktør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels29.4.2026 13:30:00 CEST | Pressemelding
Erik Taraldsen tiltrer 1. mai en nyopprettet stilling som direktør for destinasjonsutvikling i Thon Hotels. I rollen får han ansvar for å arbeide med destinasjons- og konseptutvikling ved både nye og eksisterende hoteller i kjeden. Taraldsen kommer fra stillingen som hotelldirektør ved Thon Hotel Lofoten og Thon Hotel Svolvær, hvor han har vært siden 2007. Han har spilt en sentral rolle i utviklingen av hotellene og i samarbeidet med reiselivsnæringen i regionen, blant annet gjennom engasjement i Nordnorks reiseliv, NHO Reiseliv og Visit Lofoten. – Erik har vært med å åpne og drifte begge våre hoteller i Svolvær. Med sterk lokal tilstedeværelse og høy gjennomføringsevne har han bidratt til å gjøre hotellene til viktige produkter i norsk reiseliv. Hans erfaring med destinasjonsutvikling gjør at vi er trygge på at han er rett person til å videreutvikle konseptene og nye satsinger i Thon Hotels, sier konserndirektør Morten Thorvaldsen i Thon Hotels.
Thon Hotels-ansatt vant NM i reiselivsfag17.2.2026 08:00:00 CET | Pressemelding
Melissa Kamvong fra Thon Hotel Opera er kåret til Norges beste lærling i reiselivsfaget. Med seieren i NM i reiselivsfag for lærlinger 2026 vinner Thon Hotels prisen for andre år på rad og styrker sin posisjon som en ledende lærebedrift i hotell- og reiselivsnæringen.
Norges største konferansehotell åpner på Gardermoen6.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Når Thon Hotel Oslo Airport åpner 7. oktober kan opptil 10 000 mennesker samles i et toppmoderne event- og konferansehotell.
Thon Partner Hotel Notodden nyåpner i mars21.3.2025 14:33:55 CET | Pressemelding
Thon Partner Hotel Notodden ligger sentralt ved Torvet i Notodden og driftes av Norlandia Hotel Group i samarbeid med Thon Hotels. Etter en omfattende oppussing fremstår hotellet nå med nye fellesarealer, ny frokostsal og en åpnere planløsning.
Jessica Norgren blir hotelldirektör för Thon Hotel Vasa i Stockholm31.1.2025 09:00:00 CET | Pressemelding
Thon Hotels stärker sin närvaro i Stockholm ytterligare genom att anställa Jessica Norgren som hotelldirektör för det nya Thon Hotel Vasa. Den nya direktören kommer att leda hotellets planeringsfas, och sedan, när hotellet öppnat, ansvara för verksamheten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom