The Voice-vinner Maria Engås Halsne slipper debutsingelen «Down To The Water»!
22.5.2020 09:00:00 CEST | Universal Music Norge | Pressemelding

Maria ønsker at musikken hennes kan treffe hjerter og skape følelser, og liker best når musikken blir til underveis i låtskriverprosessen. «Mitt største ønske er å lage musikk som folk kan kjenne seg igjen i og som kan bety noe for andre».
Hennes største interesse er mennesker, hvordan vi alle tenker, føler og opplever livet, noe som også er et gjennomgående tema i musikken hennes. Maria liker at det hun formidler er i sentrum og ikke henne selv, hun er musikalsk av natur og har hatt musikkutdanning i både piano og sang på kulturskolen i Ålesund. Allsidigheten hennes i både i uttrykk og musikalitet, gjenspeiler seg i musikksmaken hennes. Hun snublet inn i popmusikken, gjennom The Voice, der har hun kost seg hvert sekund, og erfaringene hun fikk der har gjort at hun nå har store drømmer om en suksessfull musikkarriere.
Dette har Maria selv å si om låten:
«Down To The Water-sangen ble til fra scratch i session sammen med Ronny. Jeg hadde lyst til å skrive noe ærlig om livet, oppmuntre og spre glede, rett og slett. Det resulterte i en låt som virkelig bare kommer rett fra hjertet mitt. Helt ærlig, så har jeg ikke selv opplevd de der aller tyngste tingene livet kan slenge etter oss. Men jeg har venner og folk jeg er glad i som opplever, og har opplevd, akkurat de tingene. Så dette er en låt både til deg som går gjennom kaoset selv, og til deg som ønsker å være der i for andre. Håper låta kan bringe glede og kjærlighet. Jeg ser for meg at kjærligheten har to sider. Den stille, det lille lyset som fortsetter å brenne selv om alt annet er mørkt, og den sterke kraften - havet som hensynsløst bryter inn mot land. Sorgen og smerten skal ikke fortrenges, men den skal heller ikke få ha total kontroll over oss. La andres kjærlighet få slippe inn. Paradokset med glede midt i smerten, kontrasten mellom lyset og mørket - det ønsker jeg å få fram på en eller annen måte. Selv om livet føles som et totalt kaos, kan det også føles helt riktig og godt å synge med på en lett og ledig «nanana» i refrenget».
Musikkvideo til låten slippes samme dag.
Hør "Down To The Water" HER
Nøkkelord
Kontakter
Alva OreEvent & Promotion Manager
Tel:+47 980 01 700alva.ore@umusic.comBilder
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Oslofjorden signert av Universal Music – slipper låt 12. juni1.6.2026 15:30:00 CEST | Pressemelding
Universal Music Norway har signert Oslofjorden, altså selve fjorden, som artist. Fredag 12. juni slippes låten The Blue Unknown på alle strømmetjenester.
Marstein og Girl in Red annonserer samarbeid med låten "RØDT HVITT BLÅTT"1.6.2026 11:20:00 CEST | Pressemelding
Marstein og Girl in Red annonserer deres bidrag til "Heia Norge!", albumet fra Universal Music og Norges Fotballforbund som skal følge Norges menn frem i USA i sommer.
DAGNY slipper singelen "Rain"29.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
29. mai slipper Dagny tredje smakebit av hennes kommende album «Dancefloor Erotica». Singelen «Rain» er en pulserende og energisk låt om å si slipp på det som ikke gagner deg mer og heller se fremover mot nye opplevelser og nye muligheter.
Makosir slipper debutalbumet «Spill For Galleriet»28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dag slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har formet
Norges Fotballforbund og Universal Music sparker i gang fotballfesten med albumet «Heia Norge!»28.5.2026 12:01:15 CEST | Pressemelding
Norges Fotballforbund (NFF) og Universal Music går sammen for å sette lyden på århundrets fotballreise.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom




