«The Clock is Ticking» - første singel fra Annbjørg Liens kommende album!

Annbjørg Lien - "The Clock is Ticking" - release 01/10
Hør "The Clock is Ticking" her
«Ettersom det hverdagslige tempoet stadig øker og forårsaker mye stress, forblir tid et aktuelt aspekt i dagens samfunn. Fra tradisjonens perspektiv, er tid noe som understreker verdien av det å omfavne øyeblikket.» - Annbjørg Lien.Annbjørg Lien har vært en ruvende skikkelse innenfor norsk og internasjonalt musikkliv i flere tiår. Det er få som har gjort like mye for å utvikle og formidle bredt den norske folkemusikken i inn-og utland.
Albumet “Janus” vil slippes i Februar 2022. I 2019 fullførte Annbjørg Lien doktorgraden i hardingfelespill ved Universitetet I Agder, dette albumet er resultatet av hva hun jobbet med – å gjøre det Annbjørg Lien gjør best: utvikle og utforske folkemusikken med full respekt for tradisjonen.
“Janus er en produksjon som ser både bakover og fremover i tid - fremkaller døråpninger som kan symbolisere avslutninger og nye begynnelser i en kompositorisk utforskingsprosess”
Albumet er inspirert av Liens gjensyn med folkemusikktradisjonen i Setesdal, Norge. Hun ble i 2020 prosjektleder for UNESCO Setesdal (Setesdalsfolk), og har et spesielt engasjement til denne tradisjonen. På sitt nye album har hun definert typiske musikalske kvaliteter, identiteter og signatur-egenskaper i tradisjonelle hardingfele-slåtter som er i bruk i Setesdal, og tatt utgangspunkt i disse som komposisjonsverktøy. Slike musikalske signaturer innebærer ofte instrumentale kvaliteter som kan påvirke hvordan musikken er organisert.
Annbjørg Lien har gitt ut syv soloalbum og bidratt på minst 100 album. For sine soloalbum har hun vært nominert til Spellemannprisen hele 5 ganger. Hun har mottatt en rekke priser både I Norge og I Norden, blant annet Gammlengprisen og Anders Jahres kulturpris.
ANNBJØRG LIEN: Hardanger fiddle, vocal
MATHILDE GROOSS VIDDAL: Bass Clarinet
ROGER TALLROTH: 12-strings guitar, Tenor guitar and Octave mandolin
KNUT REIERSRUD: Resonator guitar, Acc. guitar, El. guitars, Weissnborn Hawaian Lapsteel and Harmonica
BJØRN OLE RASCH: Harmonium, Mellotron and additional keyboards
TELLEF KVIFTE: Bagpipe and Low D whistle
PER ELIAS DRABLØS: Electric Bass
KNUT KVIFTE NESHEIM: Percussion, Drums and Vibraphone
JAN INGE NILSEN: Drums
Nøkkelord
Kontakter
Frøydis Bergheim RuudLabel Manager: Heilo / Odin / Hubro
Tel:924 62 924froydis@grappa.noBilder


Lenker
Om Sounds Like Gold
Følg pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Sounds Like Gold på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Sounds Like Gold
Musikkutsendelse: Tora Augestad slipper julesingel fra kommende album "Vårvill"28.11.2025 09:50:36 CET | Pressemelding
Den kritikerroste vokalisten Tora Augestad er aktuell med første smakebit fra hennes første album bestående av egenkomponert materiale.
Gangar slipper en rå og vakker Bånsull med Synnøve Brøndbo Plassen og Martin Steinum Brun28.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding
På andre singel fra det kommende albumet Dreng byr folkemusikkbandet Gangar på en melankolsk og rå bånsul utenom det vanlige i samarbeid med Synnøve Brøndbo Plassen og Martin Steinum Brun – to av de mest uttrykksfulle stemmene på den norske folkemusikkscenen i dag.
Gangar releases the single Bånsull - a wild, raw, and beautiful lullaby - together with Synnøve Brøndbo Plassen and Martin Steinum Brun28.11.2025 08:45:00 CET | Press release
On the second single from their upcoming album Dreng, the folk band Gangar presents a melancholic and raw bånsull, a lullaby unlike any other, in collaboration with Synnøve Brøndbo Plassen and Martin Steinum Brun, two of the most expressive voices on today’s Norwegian folk music scene.
Anna Lille gjør den norske klassikeren "Min første kjærlighet" til sin egen21.11.2025 10:23:19 CET | Pressemelding
For aller første gang på norsk er Anna Lille aktuell med en helt ny og gripende coverlåt, laget spesielt for Nordisk Films kommende spillefilm “Min første kjærlighet”. Her tolker hun Jahn Teigens udødelige klassiker i en moderne og emosjonell versjon som både er tro mot originalen – og umiskjennelig Anna Lille. Låta "Min første kjærlighet" er ute nå, mens spillefilmen har premiere 27. februar 2026. Lytt til låta her
Pedal-steel pionerene Joe Harvey-Whyte og Geir Sundstøl med første singel fra nytt album!21.11.2025 08:45:00 CET | Pressemelding
Et hypnotisk lyd-dikt som henter navnet sitt fra en av Londons glemte elver. The Tyburn dykker dypt ned i det kollektive underbevisste og dukker opp igjen med en håndfull glemte folkemelodier. The Tyburn, ute i dag, er den første singelen fra det kommende albumet Langeleik.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
